کشور آمریکا برای زندگی.اصلی

کشور آمریکا برای زندگی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

کشور آمریکا برای زندگی ، شرایط و کیفیت زندگی در کشور آمریکا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد.  کشور آمریکا به دلیلی دارا بودن رشد اقتصادی و بالای بودن کیفیت زندگی توجه مهاجران را به خود جلب کرده است. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله کشور آمریکا برای زندگی سوالی داشتید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه mie  اتریش  تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

کشور آمریکا برای زندگی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آمریکا برای زندگی
 • هزینه های زندگی در آمریکا
 • اخذ اقامت کشور آمریکا برای زندگی
 • سوالات متداول در زمینه کشور آمریکا برای زندگی

درباره کشور آمریکا برای زندگی

کشور آمریکا با مساحتی حدود 9,833,517 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 329,239,529 نفر ، دارای 50 ایالت جمهوری فدرال و 48 ایالت موقت می باشد . کشور آمریکا از لحاظ وسعت و مساحت ، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. ایالات متحده آمریکا بزرگترین وارد کننده کالا و دومین صادر کننده می باشد، در سال 2010 نفت بزرگترین کالای وارداتی این کشور بوده است. این کشور یکی از کشور های پیشرو در فرهنگ و سیاست و اقتصاد جهانی می باشد. شهر زیبای واشنگتن پایتخت ملی ، زبان رسمی انگلیسی و دلار آمریکا واحد پول می باشد.

پرچم آمریکا
شرایط عمومی آمریکا

هزینه های زندگی در آمریکا

متقاضیان زندگی در کشور آمریکا بایستی به هزینه های زندگی در این کشور توجه نمایند. هزینه زندگی در ایالات متحده از لحاظ نوع منطقه و شهری  یا حومه کشور آمریکا متفاوت است.

 • هزینه زندگی

ردیف

شرح

قیمت به دلار آمریکا

1
یک وعده غذا در رستوران معمولی
15
2
یک وعده غذای کومبو در مک دونالد
8
3
نوشابه قوطی
1.89
4
یک بطری آب
1.54
5
1 لیتر شیر
0.85
6
1 کیلو گرم برنج
4.02
7
12 عدد تخم مرغ
2.34
8
1 کیلو سیب زمینی
2.66
9
ا کیلوگرم پیاز
2.65
10
1 کیلوگرم فیله مرغ
9.04
11
1 کیلوگرم گوشت گاو
12.47

اخذ اقامت کشور آمریکا برای زندگی

اخذ اقامت آمریکا از روش های گوناگونی  امکان پذیر است.

 • تحصیل

  کشور امریکا به دلیل داشتن کیفیت بالای آموزشی ، سالانه دانشجویان زیادی در این کشور پذیرش می شوند. بعد از اتمام تحصیل و وارد شدن به بازار کار کشور آمریکا می توان اقامت این کشور را اخذ نمود.

 • کار

  در این راستا بایستی پیشنهاد شغلی از کارفرما و شرکت معتبر امریکایی داشته باشد. پروسه استخدام نیروی خارجی در کشور امریکا بدین صورت است که ابتدا کارفرما به مدت 3 ماه آگهی استخدامی را در حوزه اتحادیه اروپا منتشر می کند . اگر در این مدت نیروی کاری مورد نظر درخواست نداد، می تواند اقدام به استخدام نیروی کار خارجی کند.

 • تولد فرزند

  کشور آمریکا از سیستم خاک تبعیت میکند . بدین معنی که ، به فرزند متولد شده در خاک آمریکا بدون در نظر گرفتن تبعیت والدین ، اقامت به وی اعطا می شود.

 • ازدواج

  یکی از روش های اخذ اقامت امریکا ، ازدواج با تبعه و شهروند آمریکا می باشد. داشتن شرایطی همچون: واقعی بودن ازدواج، هدف از ازدواج( زندگی کردن)  و تمکن مالی برای خود و همسر برای دستیابی به اقامت الزامی می باشد.

 • پناهندگی

  طبق کنوانسیون ژنو سال 1951 پناهجو به اشخاصی اطلاق می شود که جانشان به دلایل مختلفی در خطر باشد. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی کند . برای دستیابی به این امر بایستی پناهجو درخواست خود را مبنی بر پناهندگی اثبات نماید. در غیر این صورت به کشور خود باز گرداننده می شود.

مزایای کشور آمریکا برای زندگی

 • ایالات متحده به آزادی اعتقاد دارد ( ایالات متحده معتقد است که هر کسی می تواند موفق باشد)
 • کشوری پر از تنوع
 • کیفیت بالای زندگی
 • آب و هوای عالی
 • فرصت های شغلی بالا
 • کیفیت بالای اقتصاد
 • سیستم پیشرفته اینترنت و مخابرات
 • سرمایه گذاری آسان و پرسود
 • میزان بالای حقوق
 • مردم خونگرم و صمیمی
 • ارزان بودن بنزین
 • آموزش عالی و ابتدایی
 • وجود بسیاری از دانشگاههای برتر جهان

معایب کشور آمریکا برای زندگی

 • بالا بودن هزینه های زندگی
 • وجود تغذیه ناسالم

 

 

 • عدم سیستم مراقبت های بهداشتی

 

 

شهر های مهم کشور آمریکا برای زندگی

ایالات متحده دارای جمعیتی است که در بزرگترین کلانشهرهای این کشور از جمله شهر نیویورک ، شیکاگو و لس آنجلس و همچنین مناطق حومه ای خود که در ایالت های کم جمعیت دیده می شوند ، گسترش یافته است. پس از سقوط اقتصادی و تعداد بالای بیکاری ، انتظار می رود با ثبات بیشتر اقتصاد ، جمعیت شهرهای ایالات متحده از هر اندازه به طور محسوسی بازگردد. همچنین پیش بینی می شود که مهاجرت خارجی به رشد آینده شهرها در هر اندازه ، از جمله بزرگترین شهرهای کشور کمک کند. ایالات متحده ، که جمعیت بیش از 300 میلیون نفر را در خود جای داده است ، دارای بسیاری از شهرهای بزرگ با بیش از یک میلیون نفر جمعیت است. بزرگترین شهر ایالات متحده شهر نیویورک است ، با بیش از 8.5 میلیون نفر ساکن. لس آنجلس و شیکاگو دنبال می شوند ، هر کدام بیش از 2.5 میلیون نفر ساکن هستند و شهرهای جنوبی ایالات متحده هوستون و ققنوس به ترتیب با تقریباً 2.3 میلیون و 1.6 میلیون نفر پنج برتر را جمع می کنند. جدا از هوستون ، تعداد دیگری از شهرهای تگزاس بسیار پرجمعیت هستند. دالاس و سان آنتونیو هر کدام بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند ، در حالی که فورت ورث ، آستین و ال پاسو هر کدام بیش از 500،000 نفر ساکن هستند. فورت ورث نیز با 2.34٪ بالاترین نرخ رشد را در شهرهای تگزاس داشته است.

ایروین ، کالیفرنیا با سرعت 3.87٪ سریعتر از هر شهر دیگر ایالات متحده رشد کرد ، در حالی که سنت لوئیس ، میسوری با -1.11٪ کمترین نرخ رشد را داشت. تولسا ، اوکلاهما تنها شهری است که دارای نرخ رشد -0.00 است. در حالی که جمعیت شهرهای بزرگ همیشه در حال افزایش است ، تعدادی از شهرهایی که با هیچ منطقه اصلی شهری ارتباط ندارند نیز رشد کرده اند ، مانند هندرسون ، نوادا (2.76٪) ، اسکاتسدیل ، آریزونا (2.75٪) و دورهام ، کارولینای شمالی ( 2.09٪) تراکم جمعیت یکی از جنبه های اصلی تجزیه و تحلیل داده ها در مورد شهرها است و در مواردی مانند حمل و نقل ، زیرساخت ها و استانداردهای زندگی ساکنان نقش مهمی دارد. برخی از مردم شهرهای کوچکتر و کم جمعیت و دارای فضای باز را ترجیح می دهند ، در حالی که دیگران ترجیح می دهند زندگی شلوغ شهرهای بزرگ باشد.

آنکوراژ ، آلاسکا با 67 کیلومتر مربع کمترین تراکم جمعیت را در ایالات متحده دارد. با این حال ، با توجه به آب و هوا و موقعیت مکانی ، لزوماً زندگی در آن آسان نیست. از دیگر شهرهای با تراکم جمعیت کم می توان به Chesapeake ، ویرجینیا (274 کیلومتر در متر مربع) اشاره کرد. شهر اوکلاهما ، اوکلاهما (332 کیلومتر در کیلومتر) و جکسونویل ، فلوریدا (462 کیلومتر در کیلومتر). جای تعجب نیست که شهرهایی با بالاترین تراکم جمعیت شامل شهرهای نیویورک با 11000 در کیلومتر مربع ، سانفرانسیسکو با 7242 در کیلومتر مربع ، شهر جرسی با 6901 در کیلومتر مربع و بوستون با 5434 در کیلومتر مربع هستند.

سرشماری ایالات متحده مناطق پرجمعیت کشور را به عنوان “مکان های تلفیقی” تعیین می کند. یک مکان ادغام شده در ایالات متحده شامل شهرها ، شهرها ، دهکده ها و شهرداری ها ، از جمله سایر مشخصات است. از سال 2015 ، بیش از 300 مکان ادغام شده در ایالات متحده وجود دارد که جمعیتی بیش از 100,000 نفر دارند که نسبت به 285 ثبت شده در سال 2012 ، بسیار قابل توجه است. طبق داده های اداره سرشماری ایالات متحده ، در کل 10 شهر ایالات متحده دارای جمعیتی هستند که از مرز 1 میلیون مرحله عبور کرده اند. از این 10 شهر ، کالیفرنیا و تگزاس 60 درصد را تشکیل می دهند که هر کدام سه شهر با بیش از 1 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده اند. تگزاس همچنین تمایز به داشتن بیشترین تعداد سریعترین شهر را دارد که در مجموع شش شهر از 13 شهر برتر است. همچنین ، نیمی از ده شهر برتر با بیشترین افزایش جمعیت در تگزاس واقع شده است ، اگرچه شهری که جدیدترین ساکنان در طول سال 2013 و 2014 شهر نیویورک بود ، که همچنین پرجمعیت ترین شهر کشور است. در اینجا لیستی از ده شهر برتر پرجمعیت ایالات متحده تا سال 2021 آورده شده است:

 • شهر نیویورک ، نام مستعار: "سیب بزرگ" و "شهری که هرگز نمی خوابد"

  شهر نیویورک با جمعیت 8,622,357 نفر  محل زندگی بسیاری از شاخص ترین محله ها ، رستوران ها ، موزه ها و محله های جهان است. سیب بزرگ همچنین یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی و مالی در جهان است. اگرچه املاک و مستغلات در این شهر بسیار گران است ، اما امکانات رفاهی و فرصت های شغلی آن را به یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در جهان تبدیل کرده است. طبق بررسی جهانی جمعیت ، پیش بینی می شود جمعیت شهر نیویورک تا سال 2040 به 9 میلیون نفر برسد و بزرگترین شهر در ایالات متحده است شهر نیویورک همچنین دارای بیشترین تراکم جمعیت در ایالات متحده است. متوسط ​​قیمت لیست برای خانه ای در شهر نیویورک ، نیویورک 850،000 دلار است.

 • لس آنجلس ، نام مستعار: "City of Angels" ، "La La Land" ، "The Big Orange" و "Tinseltown".

  لس آنجلس خانه مشاهیر ، هنرمندان و روحیه های آزاد هرگز از جذب مردم از هر گوشه دنیا متوقف نمی شود. این شهر جهان وطنی مرکز دسترسی به صنعت سرگرمی و همچنین دسترسی آسان به سواحل ، جنگل ها و مسیرهای پیاده روی را ارائه می دهد. کسانی که به دنبال آب و هوای ایده آل ، فرصت های شغلی فراوان و تنوع فراوان هستند آن را در لس آنجلس پیدا می کنند. منطقه کلانشهر لس آنجلس بزرگ در واقع 12.8 میلیون نفر جمعیت دارد و این منطقه را به عنوان دومین کلانشهر بزرگ کشور بعد از کلانشهرهای شهر نیویورک تبدیل می کند. متوسط ​​قیمت لیست برای خانه ای در لس آنجلس ، کالیفرنیا 989,900 دلار است.

 • شیکاگو ، نام مستعار: "The Windy City"

  شیکاگو ،با جمعیت 2,679,044 نفر در کنار دریاچه میشیگان ، صحنه فوق العاده رستوران شیکاگو ، موزه های مشهور در جهان ، هزینه مسکن نسبتا کم و جذابیت میانه غربی آن را به مکانی عالی برای تماس با خانه تبدیل کرده است. این شهر همچنین به دلیل معماری نمادین و افق زیبای شهرتش مشهور است. شیکاگو دورترین و بزرگترین شهر ایالت ایلینوی است. طبق گزارش World Population Review ، جمعیت شیکاگو به تدریج کاهش یافته است. با این وجود جمعیت در منطقه مترو آن افزایش یافته است و این نشان دهنده حرکت به سمت زندگی در حومه شهر است. میانگین قیمت لیست خانه در شیکاگو 342،900 دلار است.

 • هوستون ، TX (جمعیت: 2,378,146) نام مستعار: "City Space" ، "Bayou City" ، "H Town" و "The Big Heart".

  بازار کار پایدار هوستون ، اقتصاد متنوع و محله های ایده آل ، شهر تگزاس را به گزینه ای محبوب برای متخصصان و خانواده های جوان تبدیل کرده است. در سال های گذشته ، این شهر رتبه نخست فوربس را از نظر ارزش حقوق دریافت می کرد و در لیست “بهترین مکان ها برای مشاغل و مشاغل” فوربس قرار داشت. AreaVibes همچنین برای بسیاری از امکانات رفاهی ، کم هزینه زندگی ، املاک و مستغلات ارزان قیمت ، مدارس عالی و هوای آفتابی به شهر نمرات بالایی می دهد. طبق گزارش World Population Review ، هوستون منطقه شهری هوستون-وودلندز-شکرلند را تشکیل می دهد که پنجمین منطقه بزرگ ایالات متحده است. متوسط ​​قیمت لیست برای خانه در Houston 309،900 دلار است.

 • ققنوس ، آریزونا (جمعیت: 1,743,469) نام مستعار: "دره خورشید" و "دره رودخانه نمک"

  ققنوس با کوه های کویری و مسیرهای پیاده روی متعدد احاطه شده است ، مکان مناسبی برای زندگی برای کسانی است که دوست دارند اوقات خود را در خارج از منزل سپری کنند. این شهر همچنین دارای آب و هوای آفتابی در طول سال ، زمین های درجه یک گلف ، و هزینه پایین زندگی است. خانواده ها ، جوانان متخصص و بازنشستگان ، به دلیل امکانات فراوان و امکانات تفریحی ، منطقه ققنوس را مکانی ایده آل برای زندگی می دانند. World Population Review گزارش می دهد که اکنون کلانشهر ققنوس دوازدهمین کلانشهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. میانگین قیمت لیست خانه در ققنوس 282،900 دلار است.

 • فیلادلفیا ، پنسیلوانیا (جمعیت: 1,590,402) نام مستعار: "شهر عشق برادرانه"

  فیلادلفیا علاوه بر اینکه یکی از مهمترین شهرهای کشور در طول تاریخ است ، صحنه های هنری جذاب ، مکان های مختلف موسیقی و تعداد زیادی رستوران مرسوم را ارائه می دهد. این شهر همچنین با داشتن چندین شرکت بزرگ در منطقه ، از جمله Comcast ، CIGNA ، Aramark و غیره ، در مرکز پنسیلوانیا یک مرکز اصلی شغلی محسوب می شود. دانش آموزان کالج و تحصیلات تکمیلی نیز به لطف بسیاری از مدارس عالی در این منطقه ، از جمله دانشگاه پنسیلوانیا ، دانشگاه درکسل و دانشگاه تمپل – در میان بسیاری دیگر ، به فیلادلفیا جذب می شوند. World Population Review گزارش می دهد که این شهر به سرعت در حال رشد است و اکنون بخشی از “دومین شهرستان با رشد سریع در منطقه” است. متوسط ​​قیمت لیست خانه در فیلادلفیا 229،900 دلار است.

 • سان آنتونیو ، TX (جمعیت: 1,579,504) نام مستعار: "شهر آلامو"

  سن آنتونیو ، خانه معروف آلامو ، از نظر تاریخ و فرهنگ غرب وحشی غنی است. این شهر بازار کار پر رونق ، Tex-Mex خوشمزه ، محیطی دوستانه برای خانواده و تعداد زیادی جشنواره و اجتماعات محلی را ارائه می دهد. AreaVibes برای بسیاری از امکانات ، هزینه کم زندگی ، املاک و مستغلات مقرون به صرفه ، مدارس عالی و هوای آفتابی نمرات بالایی به سان آنتونیو می دهد. طبق گزارش World Population Review ، در سال 2012 ، سان آنتونیو بیش از 25000 نفر ساکن جدید به شهر خود اضافه کرد و این باعث ایجاد جمعیت زیادی می شود. متوسط ​​قیمت لیست برای خانه در سان آنتونیو 247،900 دلار است.

 • سان دیگو ، کالیفرنیا (جمعیت: 1,469,490) نام مستعار: "بهترین شهر آمریکا"

  سن دیگو با سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از شهرهای با رشد سریع در ایالات متحده ، مکانی محبوب برای علاقه مندان به ساحل ، غذای خوار و متخصصان جوان است. این شهر آفتابی تعداد زیادی از فعالیتهای تفریحی در فضای باز و فرهنگ ورزشی پر انرژی را ارائه می دهد. فضای کسب و کار سن دیگو نیز رونق دارد و شرکت های استارتاپ و فن آوری پیشرفته هر روز در منطقه فروشگاه های خود را راه اندازی می کنند. نیروی کار با تحصیلات عالی شهر ، شرکت ها را در سراسر کشور جذب می کند. طبق بررسی جهانی جمعیت ، سن دیگو با 4.9 میلیون نفر بخشی از کلانشهرهای بین المللی سن دیگو-تیجوآنا است. متوسط ​​قیمت لیست برای خانه در سن دیگو 689،900 دلار است.

 • دالاس ، TX (جمعیت: 1,400,337) نام مستعار: "The Big D"

  دالاس که به عنوان یک شهر جهانی “بتا پلاس” شناخته می شود ، یک رهبر در زمینه کارآفرینی ، نوآوری و فناوری است. این شهر جمعیت متنوعی ، اقتصادی پررونق و بازار کار پر رونق را ارائه می دهد. علاوه بر این ، مدارس عالی سطح شهر ، هوای آفتابی ، املاک و مستغلات ارزان قیمت و بسیاری از امکانات رفاهی آن را به مکانی مناسب برای خانواده هایی با کودکان در سن مدرسه ، جوانان حرفه ای و بازنشسته تبدیل کرده است. براساس گزارش World Population Review ، منطقه شهری دالاس-فورت ورث-آرلینگتون هفتمین منطقه بزرگ مترو در این کشور است.  متوسط ​​قیمت لیست برای خانه در دالاس 403000 دلار است.

 • سان خوزه ، کالیفرنیا (جمعیت: 1,036,242) نام مستعار: "پایتخت دره سیلیکون"

  این شهر آفتابی و گسترده کالیفرنیا که اخیراً توسط SmartAsset به عنوان یکی از 10 شهر دوست داشتنی آمریکا شناخته شده است ، یک بازار کار مناسب و مدارس عالی ارائه می دهد. طبق وب سایت رسمی شهر ، سان خوزه همچنین یکی از بالاترین تمرکز شرکت های فناوری در جهان را دارد. از جمله شرکتهای معروف این منطقه می توان به Adobe ، Cisco ، Apigee و Xactly اشاره کرد. کسانی که توانایی زندگی در سن خوزه را دارند ، مکانی ایده آل برای زندگی و کار پیدا می کنند. بر اساس World Population Review ، سن خوزه بزرگترین شهر در شمال کالیفرنیا است که در سال 2014 از مرز یک میلیون نفر عبور کرد.  متوسط ​​قیمت لیست برای خانه در سان خوزه 999,900 دلار است.

سطح رضایت مردم از زندگی در آمریکا

واشنگتن ، دی سی از هر 10 آمریکایی 9 نفر از روند زندگی شخصی خود راضی هستند که این یک بالاترین امتیاز در روند چهار دهه گالوپ است. آخرین رقم به بالاترین رقم قبلی 88٪ در سال 2003 رسیده است.

نمودار خط میزان رضایت آمریکایی ها از زندگی شخصی خود ، 2001-2020.

این نتایج از نظرسنجی Gallup’s Mood of the Nation انجام شده است که از 2 تا 15 ژانویه انجام شده و همچنین بالاترین میزان اعتماد به نفس آمریکایی ها به اقتصاد ایالات متحده را در 20 سال گذشته ثبت کرده است. درصد آمریکایی هایی که اظهار رضایت از زندگی شخصی خود می کنند مشابه 86٪ است که در ماه دسامبر گفتند که آنها بسیار خوشبخت هستند – اگرچه رقم خوشبختی گرچه بالا است ، اما در کمترین حد آنچه گالوپ از نظر تاریخی اندازه گیری کرده است ، است. علی رغم برخی تغییرات ، اکثریت قاطع آمریکایی ها طی چند دهه گذشته از زندگی شخصی خود راضی بوده اند و از سال 1979 به طور متوسط ​​83٪ راضی بوده اند. کمترین سطح تاریخی 73٪ در ژوئیه 1979 به عنوان اثرات آن سال ثبت شده است.

قریباً 95٪ آمریکایی هایی که در خانه های پردرآمد زندگی می کنند ، که خود را جمهوری خواه معرفی می کنند و می گویند از زندگی شخصی خود راضی هستند . اختلافات كوچكتر در رضایت شخصی از نظر نژاد و جنسیت مشاهده می شود. سفیدپوستان کمی بیشتر از غیر سفیدپوستان می گویند که از زندگی شخصی خود راضی هستند (به ترتیب 92٪ در مقابل 86٪) یا بسیار راضی (67٪ در مقابل 59٪). و مردان میزان رضایت کمی بالاتر از زنان را گزارش می دهند. به طور کلی ، آمریکایی ها نسبت به میانگین OECD از زندگی خود رضایت بیشتری دارند. وقتی از مردم خواسته شد رضایت عمومی خود را از زندگی در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند ، مردم در ایالات متحده به طور متوسط ​​نمره 6.9 به آن دادند که بالاتر از میانگین OECD یعنی 6.5 است.

سوالات متداول در زمینه کشور آمریکا برای زندگی

زندگی در امریکا چگونه است؟

زندگی در آمریکا نیز مانند سایر کشورها در صورتیکه زبان بلد باشید و بتوانید از پس مخارج زندگی بر بیایید و با جامعه وفق پیدا کنید شرایط خوبی دارد.

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار کدام شهر است؟

نمیتوان گفت بهترین شهر کدام است چون بسته به فاکتورهای مختلف و توقع شمااز زندگی و دیدگاه شما دارد.

هزینه زندگی در آمریکا چقدر است؟

آمریکا جزو کشورهای گران محسوب می شود و هزینه هایزندگی نسبتا بالاست. در مقاله میتوانید جزییات برخی از هزینه ها را مطالعه نمایید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور آمریکا برای زندگی ، زندگی در ایالات متحده آمریکا به معنای داشتن گزینه های فراوان است. ایالات متحده با مساحت کمی کمتر از 10 میلیون کیلومتر مربع ، سومین کشور بزرگ در جهان است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه کشور آمریکا برای زندگی در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *