کشور ایتالیا برای زندگی

کشور ایتالیا برای زندگی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

کشور ایتالیا برای زندگی ، با توجه به اینکه کشور ایتالیا از لحاظ اقتصادی پیشرفته می باشد و نرخ بیکاری در این کشور پایین است توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. روش های اخذ اقامت ایتالیا چگونه است؟ میزان هزینه های زندگی در شهرهای مختلف ایتالیا چگونه است؟ در این مقاله ، به این سوالات پاسخ داده ایم و نکات مربوط به کشور ایتالیا برای زندگی را تشریح کردیم. شما عزیزان می توانید بعد از مطالعه مقاله کشور ایتالیا برای زندگی چنانچه سوالی داشتید می توانید با تماس با مشاوران متخصص و بین المللی موسسه حقوقی ملک پور  اتریش از مشاوره رایگان  بهره مند شوید.

کشور ایتالیا برای زندگی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور ایتالیا برای زندگی
 • هزینه های کشور ایتالیا برای زندگی
 • اخذ اقامت کشور ایتالیا برای زندگی
 • مزایای کشور ایتالیا برای زندگی
 • معایب کشور ایتالیا برای زندگی
 • شهرهای مهم کشور ایتالیا برای زندگی
 • سطح رضایت مردم از زندگی در ایتالیا
 • توصیه های مهم درباره زندگی در ایتالیا
 • سوالات متداول در زمینه کشور ایتالیا برای زندگی
 • سخن پایانی

درباره کشور ایتالیا برای زندگی

ایتالیا ، کشوری در جنوب مرکزی اروپا و در شبه جزیره آپنین ، شبه جزیره ای را اشغال می کند که در عمق دریای مدیترانه قرار دارد. ایتالیا از متنوع ترین و چشم اندازترین مناظر روی زمین تشکیل شده است و اغلب به عنوان کشوری به شکل چکمه توصیف می شود. در نوک بالای آن کوه های آلپ، که از کوه های ناهموار جهان هستند، قرار دارند . این کشور بیش از 60.4 میلیون نفر جمعیت دارد ، پایتخت و بزرگترین شهر آن رم (ایتالیایی: Roma ) می باشد. شهرهای مهم دیگر فلورانس ، میلان ، ناپل و ونیز هستند. زبان گفتاری (فقط) ایتالیایی است. در طول بیش از 3000 سال ، تاریخ ایتالیا با دوره های اتحاد موقت و جدایی طولانی ، درگیری های بین جامعه و امپراتوری های شکست خورده مشخص شده است. اکنون بیش از نیم قرن در صلح ، ساکنان ایتالیا از سطح بالای زندگی و فرهنگی بسیار پیشرفته برخوردار هستند. پایتخت رم ، یکی از قدیمی ترین شهرهای بزرگ جهان و مورد علاقه بازدیدکنندگان است که برای دیدن آثار عالی و آثار هنری آن و همچنین لذت بردن از شهرت معروف  dolce vita  یا “زندگی شیرین” به آنجا می روند. از دیگر شهرهای بزرگ می توان به میلان که به  مرکز صنعتی و مد معروف است، اشاره کرد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا
بورسیه تحصیلی ایتالیا

جنوا ، یک بندر زیبا در خلیج لیگوریا ؛ کلانشهر جنوبی ناپل و ونیز ، یکی از قدیمی ترین مقاصد گردشگری جهان است. اقتصاد ایتالیا از یکی از ضعیف ترین اقتصادهای اروپا پس از جنگ جهانی دوم به یکی از قدرتمندترین اقتصاد پیشرفت کرده است. نقاط قوت آن صنایع متالورژی و مهندسی و نقاط ضعف آن کمبود مواد اولیه و منابع انرژی است. بیش از چهار پنجم انرژی مورد نیاز ایتالیا وارد می شود. با این وجود ، بخش شیمیایی نیز شکوفا شده و منسوجات یکی از بزرگترین صنایع ایتالیا را تشکیل می دهند. تعصب شدید کارآفرینی ، همراه با سیاستهای تجاری لیبرال پس از جنگ ، صادرات تولید را با سرعت خارق العاده ای گسترش داد ، اما بوروکراسی دست و پاگیر و برنامه ریزی ناکافی مانع توسعه یکنواخت اقتصادی در سراسر کشور شد. خدمات ، به ویژه گردشگری ، نیز بسیار مهم هستند. در پایان قرن بیستم ، ایتالیا ، به دنبال تعادل با سایر کشورهای اتحادیه اروپا ، تورم بالای خود را کنترل کرد و سیاست های مالی محافظه کارانه تری از جمله خصوصی سازی گسترده را در پیش گرفت.

هزینه های کشور ایتالیا برای زندگی

در را بطه با هزینه های زندگی در ایتالیا می توان گفت؛ شمال ایتالیا گرانتر از جنوب است ، اما حتی بین شهرها هزینه های مسکن ، حمل و نقل یا ارتباطات می تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه زندگی متوسط ​​در ایتالیا بسته به اینکه به کدام قسمت از کشور مهاجرت می کنید بسیار متفاوت به نظر می رسد. اما به طور کلی ، اگر قصد زندگی در شهرهای میلان و رم دارید بایستی  روی هزینه های کمی بیشتر حساب کنید.

اجاره بدون توجه به اینکه در کجای دنیا قصد زندگی دارید ، قسمت قابل توجهی از بودجه شما را اشغال می کند. در ایتالیا می توانید انتظار داشته باشید که قیمت اجاره در شهرهای اصلی بالا باشد ، اما ممکن است در حومه شهر بسیار پایین باشد.

 • هزینه های زندگی

غذا در رستوران ارزان قیمت

15 یورو

آب (بطری 0.33 لیتری)
1.04 یورو
پپسی (بطری 0.33 لیتری)
2.10 یورو
شیر
1.15 یورو
قرص نان سفید تازه (500 گرم)
1.59 یورو
برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
1.96 یورو
تخم مرغ (منظم) (12)
2.78 یورو
سیب (1 کیلوگرم)
1.81 یورو
موز (1 کیلوگرم)
1.68 یورو
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
1.50 یورو
شروع تاکسی (تعرفه عادی)
5.00 یورو
بنزین (1 لیتر)
1.54 یورو
پایه (برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع
155.96 یورو
باشگاه تناسب اندام ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال
47.87 یورو
سینما ، اکران بین المللی ، 1 صندلی
8.50 یورو
پیش دبستانی (یا مهد کودک) خصوصی ، ماهانه برای 1 کودک
445.73 یورو
دبستان بین المللی ، سالانه برای 1 کودک
10،714 یورو

اخذ اقامت کشور ایتالیا برای زندگی

روش های مختلفی وجود دارد که یک شهروند خارجی می تواند به ایتالیا مهاجرت کند. مقررات مهاجرت برای کسانی که می خواهند برای اهداف تجاری و کاری به ایتالیا نقل مکان کنند ، پیش بینی شده است ، با این حال ، آنها همچنین شرایط ویژه ای را برای کسانی که در ایتالیا درخواست پناهندگی می کنند فراهم می کند. اقامت دائم برای شهروندان  اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا در دسترس است. اتباع غیر اتحادیه اروپا پس از 5 سال زندگی مستمر در ایتالیا حق درخواست اقامت دائم را دارند ، در حالی که شرایط برای شهروندان اتحادیه اروپا کمتر است. اگر قصد دارند بیش از 90 روز یا 3 ماه در ایتالیا زندگی کنند ، می توانند درخواست اقامت دائم کنند. تابعیت ایتالیا را می توان از چند طریق دریافت کرد.

 • تحصیل

  سالانه دانشجویان بین المللی زیادی در دانشگاه های ایتالیا پذیرش می شوند. آیا می توانم به عنوان دانشجوی بین المللی انگلیس تابعیت ایتالیا را بدست آورم؟ در پاسخ می توان گفت خیر. در این کشور قانونی برای اعطای تابعیت به دانشجویان بین الملل وجود ندارد. طبق مقررات قانون فعلی در ایتالیا ، دانشجویان می توانند به مدت ویزای دانشجویی خود در این کشور حضور داشته باشند. در این راستا پس از گرفتن مدرک با استفاده از ویزای دانشجویی ، می توانید به مدت 12 ماه در کشور بمانید. اگر در این مدت بتوانید کاری بیابید می توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و طی پروسه ایی اقدام به اخذ اقامت این کشور کنید.

 • کار

  تنها با اخذ وزای کار ایتالیا می توانید وارد بازار کار این کشور شوید و برای اجازه اقامت درخواست کنید تا اجازه اقامت و کار قانونی در این کشور را داشته باشد.

 • سرمایه گذاری

  با سرمایه ایی به ارزش حداقل 500,000 یورو می توان به اقامت این کشور دست یافت.

 • ازدواج

  اگر با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کرده باشید ، پس از 2 سال ازدواج در صورت اقامت در ایتالیا و 3 سال در صورت اقامت در خارج از کشور ، می توانید تابعیت دریافت کنید. (اگر بچه ای با هم داشته باشید می توانید بعد از 18 ماه بدون توجه به جایی که قرار دارید اقدام کنید).

 • تولد

  کشور ایتالیا از قانون خون تبعیت می کند. بدین معنی که کودکی که از مادر یا پدر شهروند ایتالیا متولد شود ، از بدو تولد یک شهروند ایتالیایی است.

 • پناهدگی

  برای اخذ وضعیت پناهندگی ، یک شهروند خارجی ابتدا باید برای درخواست ویزای پناهندگی در ایتالیا اقدام کند. شایان ذکر است که در سال 2015 قانون مهاجرت ایتالیا از نظر روش پذیرش پناهجویان تغییرات مختلفی را متحمل شده است. هنگام ثبت درخواست پناهندگی مستقیماً به پلیس ، شهروند خارجی باید بداند که پس از ورود به کشور 8 روز فرصت دارد تا با پلیس گزارش دهد. این روش همانند درخواست مجوز اقامت در ایتالیا است. متقاضی باید فرم درخواست خود را ارائه دهد ، باید اثر انگشت شود و از آنها عکس گرفته شود.

مزایای کشور ایتالیا برای زندگی

 • ساختار قوی ساختمانها

  تقریباً تمام آپارتمان ها در سراسر کشور ایتالیا در دهه 1960 یا 1970 ساخته شده اند. این فشار ساختمانی در نتیجه بودجه ای بود که سرانجام پس از پایان جنگ جهانی دوم آزاد شد.

 • ایتالیا دارای محیط شگفت انگیزی می باشد

  بدون شک تاریخچه ای که می توانید هنگام زندگی در ایتالیا پیدا کنید بیش از هر مکان دیگری در کره زمین است. مکان های نمادینی مانند کولوسئوم ، چشمه Trevi و برج پیزا ، همچنین پانتئون ، Cinque Terre و کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره وجود دارد.

 • تحصیل در مدارس رایگان
 • دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی با کیفیت بالا

  سازمان بهداشت جهانی سیستم مراقبت های بهداشتی در ایتالیا را به عنوان یکی از ده بهترین سیستم موجود در جهان ارزیابی می کند. تقریباً همه هزینه های پزشکی شما هنگام زندگی در اینجا تأمین می شود.

 • اخذ تابعیت در ایتالیا از سایر کشورها آسان تر است

  مدت زمان استاندارد اخذ تابعیت ایتالیا  10 سال است اگر شما برای کار یا به دلایل دیگر به این کشور بروید ، اما شواهد میراث فرهنگی می تواند این زمان را فقط به چهار سال کاهش دهد. اگر پدربزرگ و مادربزرگ یا مادربزرگ شما در ایتالیا متولد شده باشند ، پس ممکن است قبل از اقدام به تابعیت ، به هیچ عنوان شرایط اقامت نداشته باشید.

 • خرید آسان ملک در ایتالیا

  اگر خواهان زندگی در ایتالیا هستید، می توانید بدون داشتن مجوز اقامت ملک خریداری کنید. این مزیت حتی در مورد آمریکایی ها نیز صدق می کند.

 • در ایتالیا می توانید حساب بانکی را به راحتی باز کنید

  با فرض اینکه شما مدارک معتبری از هویت و مدارک آدرس ایتالیایی داشته باشید ، می توانید بدون اقامت یک حساب بانکی در کشور باز کنید. نمی توانید آنها را بصورت آنلاین باز کنید ، بنابراین این بدان معناست که پس از ورود به خاک کشور ، باید این کار را شخصاً انجام دهید.

 • هوا در ایتالیا به طور کلی شگفت انگیز است

  هنگام فرا رسیدن بهار آسمانهای آبی و روشن وجود دارد. ممکن است گاهی اوقات مرطوب شود ، اما زمستان ها معمولاً کوتاه است .

 • زندگی در ایتالیا به شما امکان دیدن سایر مناطق اروپا را می دهد

  اگر زندگی در ایتالیا را شروع کنید ، در یک کشور عضو شینگن اقامت خواهید کرد. این بدان معناست که ویزا یا اقامتی که برای حضور در اینجا دریافت می کنید ، شما آزادی سفر به سایر مناطق اروپا دارید. در این مزیت تعداد معدودی استثنا وجود دارد ، اما به طور کلی می توانید در هر توافقنامه تا 90 روز در هر دوره 180 روزه به هر کشور دیگری سفر کنید.

معایب کشور ایتالیا برای زندگی

 • تسلط به زبان ایتالیایی
 • هزینه های بالای زندگی
 • دسترسی ایتالیا به منابع محدودی
 • نرخ بیکاری بالا
 • فرصتهای شغلی پایین

شهرهای مهم کشور ایتالیا برای زندگی

 • رم

  رم پایتخت ایتالیا و منطقه لاتزیو (لاتیم) است. این شهر همچنین دارای حدود 2.8 میلیون نفر پایتخت تاریخی امپراتوری روم و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایتالیا است.

 • ونیز

  ونیز با بیش از 260,000 نفر جمعیت پایتخت منطقه ونتو ، شهری است که به دلیل کانالها ، پلهایش و کاخهای ساخته شده روی آب شهرت جهانی دارد.

 • فلورانس

  پایتخت منطقه توسکانی. از سال 1865 تا 1870 این شهر همچنین پایتخت پادشاهی ایتالیا بود. زبان ایتالیایی امروز بر اساس زبان توسکانی فلورانس در قرن 14 ساخته شده است.

 • میلان

  میلان که به عنوان یکی از پایتخت های مد و طراحی در سراسر جهان ، همچنین کلیسای جامع زیبایی بی نظیر ، دومین کلیسای جامع کاتولیک در جهان و چهارمین کلیسای بزرگ جهان مشهور است.

 • تورین

  تورین که یک مرکز تجاری مهم در شمال ایتالیا و دفتر مرکزی شرکت فیات است ، همچنین پایتخت دومین منطقه بزرگ ایتالیا ، پیدمونت است. این شهر با جمعیتی نزدیک به 900,000 نفر ، از نظر تاریخی و معماری یک شهر مهم ایتالیا است ، زیرا اولین پایتخت پادشاهی ایتالیا بود. این شهر دارای تعداد زیادی از بناهای تاریخی و زندگی شگفت آور غنی هنری و فرهنگی است.

 • ناپل

  ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیا و پایتخت منطقه کامپانیا ، همچنین دومین کلانشهر پرجمعیت ایتالیا است. نام آن از ناپولیس یونان ، “شهر جدید” گرفته شده است. در مرکز یک منطقه باستان شناسی که از Cumae تا Pompei امتداد دارد ، این شهر دارای میراثی عالی از بناها و مجموعه های هنری است.

 • ورونا

  ورونا ، شهری از منطقه ونتو در شمال ایتالیا ، توسط دانته در كانتو 18 از برزخ در كمدی الهی و در خاطرات سفر گوته ، استندال و پاول والری یاد شده است. این همچنین صحنه داستان رومئو و ژولیت است که توسط ویلیام شکسپیر مشهور شده است.

 • بولونیا

  پایتخت منطقه امیلیا، رومانیا و محل زندگی قدیمی ترین دانشگاه جهان غرب که در سال 1088 تاسیس شده است. یکی از برترین شهرهای ایتالیا از نظر کیفیت زندگی می باشد.  نام این شهر احتمالاً از Bononia ، نام مستعمره روم در سال 189 قبل از میلاد تاسیس شده است که به نام Boii ، قبیله گالی نامگذاری شده است.

 • جنوا

  جنوا پایتخت منطقه لیگوریا با نام مستعار La Superba (“یک افتخار”) به دلیل گذشته با شکوه و برجسته آن است. این شهر همچنین یکی از بزرگترین شهرهای اروپا در دریای مدیترانه و بزرگترین بندر ایتالیایی است. این شهر همچنین زادگاه کاوشگر کریستوفر کلمب ، آهنگساز نیکولو پاگانینی ، میهن پرست ایتالیایی ، جوزپه مازینی و بازیگر ویتوریو گاسمن است.

 • پالرمو

  پالرمو پایتخت سیسیل و دقیقاً مانند رم ، شهری با تقریباً سه هزار سال تاریخ ، به دلیل غذا ، تاریخ و میراث معماری بزرگ مشهور است.

سطح رضایت مردم از زندگی در ایتالیا

ایتالیا در معیارهای رفاهی در شاخص زندگی بهتر عملکرد خوبی دارد. ایتالیا از نظر درآمد و ثروت ، تعادل زندگی کار ، تعامل مدنی ، ارتباطات اجتماعی و وضعیت سلامتی بالاتر از میانگین است ، اما از نظر مسکن ، رفاه ذهنی ، کیفیت محیط ، شغل و درآمد ، امنیت شخصی و تحصیلات و مهارت ها از متوسط ​​کمتر است. در ایتالیا ، متوسط ​​سرانه درآمد یکبار مصرف خالص تعدیل شده خانوار 26 588 دلار در سال است که کمتر از میانگین 33 604 دلار در سال OECD است. اما یک شکاف قابل توجه بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد وجود دارد، 20٪ افراد بالای 6 سال بیش از 20٪ پایین درآمد دارند. از نظر اشتغال ، 58٪ از افراد 15 تا 64 ساله در ایتالیا شغل با حقوق دارند که کمتر از میانگین اشتغال OECD است که 68٪ است. حدود 67٪ از مردان در کار با حقوق هستند ، در حالی که 49٪ از زنان هستند. از نظر کیفیت سیستم آموزشی ، میانگین دانش آموز در برنامه ارزیابی جهانی دانش آموز (PISA) OECD 485 در زمینه سواد خواندن ، ریاضیات و علوم نمره کسب کرده است که کمی کمتر از میانگین 486 OECD است. به طور کلی ، ایتالیایی ها نسبت به میانگین OECD از زندگی خود راضی نیستند. وقتی از ایتالیایی ها خواسته شد رضایت عمومی خود را از زندگی در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند ، ایتالیایی ها به طور متوسط ​​نمره 6.0 را به دست آوردند که بسیار کمتر از میانگین OECD یعنی 6.5 است. بعضی از کشورها همچون: یونان ، پرتغال و ترکیه ؛ رضایت کلی از زندگی با نمره متوسط ​​5.5 یا کمتر ، سطح نسبتاً کمی دارند.

توصیه های مهم درباره زندگی در ایتالیا

ایتالیایی ها دوست دارند بیرون از خانه باشند و اغلب بازارها و جشنواره های بیرونی برای رفتن به آنجا برگزار می شود. ایتالیایی ها بسیار خوب لباس می پوشند و بسیار شیک هستند. سهولت و زیبایی سبک زندگی در ایتالیا البته ممتاز است. ایتالیا یکی از گران ترین کشورها در اروپا است. طبق Numbeo ، هزینه های زندگی ایتالیا 2.02٪ کمتر از انگلیس است. ایتالیا معادل NHS خاص خود را دارد که Servizio Sanitario Nazionale (SSN) نامیده می شود. این یک سیستم کاملاً خوبی است و در شاخص شکوفایی موسسه Legatum در رده هفدهم جهان قرار دارد. هفدهم شاید خیلی غیر قابل تأمل به نظر برسد ، اما بخاطر داشته باشید که این رتبه در لیست 166 کشور قرار دارد و ایتالیا در شش پله بالاتر از انگلیس قرار دارد. با این وجود ، استاندارد مراقبت در ایتالیا بسته به محل زندگی شما می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد و شمال به طور کلی از جنوب بهتر عمل می کند.  ثبت نام برای SSN اجباری است (اگر شهروند اتحادیه اروپا باشید راحت تر می شود) ، اما اکثر مهاجران در ایتالیا نیز تمایل به انتخاب بیمه درمانی خصوصی دارند. اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید ، اقامت در ایتالیا روند دشواری نیست. در بیشتر موارد ، شما می توانید تا زمانی که بخواهید در کشور بمانید ، در صورتی که آدرس ثابت خود را در نزدیکترین Ufficio Anagrafe (دفتر ثبت نام عمومی) خود ثبت کنید. اگر شما شهروند اتحادیه اروپا نیستید ، بایستی  یک مجوز permesso di soggiorno (اجازه اقامت) بگیرید. شما می توانید قبل از رفتن به ایتالیا برای این کار اقدام کنید ، یا با استفاده از ویزای 90 روزه به ایتالیا بروید و هنگامی که در آنجا هستید (در نزدیکترین Questura ، ایستگاه پلیس محلی) درخواست اقامت خود را ارائه دهید. پروسه اخذ permesso di soggiorno به طور معمول بین 2 تا 5 سال طول می کشد ، بسته به اینکه شما به چه مدارکی اعم از: تحصیل ، کار ، بهداشت را ارائه داده اید. هزینه های اداری برای درخواست حدود 150 یورو یا حدود 125 پوند است.

سوالات متداول در زمینه کشور ایتالیا برای زندگی

شرایط و کیفیت زندگی در ایتالیا چگونه است؟

کیفیت زندگی در ایتالیا در زمینه وضعیت سلامتی ، ارتباطات اجتماعی، درآمد و ثروت ، تعادل زندگی کاری از میزان متوسط شاخص های جهانی بالا تر است. این در حالی است که از لحاظ مسکن، کیفیت محیط، آرامش روانی، شغل و درآمد، تحصیلات و مهارت ها، امنیت شخصی کمتر از متوسط است.

آیا امنیت در ایتالیا بالا است؟

 امنیت در ایتالیا در حد متوسط می باشد. این کشور به لحاظ جرائم سازمان یافته و حتی جیب بری کاملا جرم خیز است.

هزینه های زندگی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه های زندگی در ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر اروپا غربی پائین است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور ایتالیا برای زندگی ، ایتالیا مبلغ سرسام آوری برای ارائه مسافران و ساکنان دارد. شهرهای رمانتیک ، شهرهای تپه ای بی انتها ، کوههای برفی ، جزایر ایده آل ، حومه ای پوشیده از تاکستان و یک خط ساحلی بسیار پر زرق و برق. به علاوه ، در خارج از شهرهای بزرگ ، خانه ها فقط با 50 هزار دلار یا کمتر شروع می شوند. مهاجران در ایتالیا می گویند که آنها نه تنها هنر ، فرهنگ ، معماری چشمگیر ، غذاهای مشهور در جهان و دسترسی آسان به بقیه اروپا را دوست دارند ، بلکه سرعت پایین زندگی و فرهنگی را که اولویت خانواده و دوستان نسبت به کار و زندگی است دوست دارند. این همان تعریف زندگی شیرین است. بیکاری در ایتالیا زیاد است و اگر در رم ، ونیز یا میلان زندگی کنید هزینه زندگی می تواند ناخوشایند باشد. با انتخاب خانه در دهکده ای کوچک و روستایی می توانید پس انداز کنید اما پس از آن گزینه های شغلی شما محدود می شود. اگر قصد راه اندازی مشاغل دارید ، پس باید برای ویزای خود اشتغالی اقدام کنید. هیچ شرایط مشخصی برای صلاحیت وجود ندارد ، بنابراین این بدان معناست که شما ممکن است با وجود صرف وقت و تلاش برای انجام یک پروسه طولانی ، تأیید دریافت نکنید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه کشور ایتالیا برای زندگی در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. روژان
  روژان گفته:

  سلام . والدین من جفتشون بازنشسته فرهنگی هستن. برای مهاجرت یا خودحمایتی ب ایتالیا چ شرایط و مدارکی مورد نیازه .
  مرسی.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. می تونید از طریق خود حمایتی ایتالیا اقدام کنید. بایستی پولی را در حساب سپرده شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *