کشور دانمارک برای زندگی

کشور دانمارک برای زندگی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

کشور دانمارک برای زندگی ، بهترین شهر دانمارک برای زندگی، کشور دانمارک برای مهاجرت ، زندگی در دانمارک applyabroad ، اخذ اقامت کشور دانمارک برای زندگی  ، زندگی در دانمارک و هزینه های زندگی در دانمارک در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. هزینه زندگی در دانمارک 2020 چقدر است ؟ در این مقاله تمام نکات و قوانینی مربوطه به کشور دانمارک برای زندگی و مهاجرت به دانمارک مورد بررسی قرار می گیرد . چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  mie  اتریش تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور دانمارک برای زندگی
 • هزینه های کشور دانمارک برای زندگی
 • اخذ اقامت کشور دانمارک برای زندگی
 • مزایای کشور دانمارک برای زندگی
 • معایب کشور دانمارک برای زندگی
 • شهرهای مهم کشور دانمارک برای زندگی
 • سطح رضایت مردم از کشور دانمارک برای زندگی
 • سوالات متداول در زمینه کشور دانمارک برای زندگی
 • سخن پایانی

درباره کشور دانمارک برای زندگی

دانمارک با جمعیتی حدود 5.5 میلیون نفر، واقع در شمال اروپا می باشد. پایتخت این کشور کپنهاگ و دانمارکی زبان رسمی می باشد. البته در برخی قسمت ها به زبان گرینلندی و آلمانی نیز صحبت می کنند. دانمارک از نظر اقتصادی، رتبه هفتم را در جهان به خود اختصاص داده است .این کشور دارای اقتصاد بسیار خوبی می باشد از این رو توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. دانمارک یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان است و البته کیفیت و سطح زندگی مردم در این کشور بسیار بالا می باشد. هزینه امرار معاش در این کشور به نحوه ی زندگی فرد بستگی دارد و فرد می تواند این هزینه ها را با توجه به بودجه خود کنترل نماید.

پرچم دانمارک
شرایط عمومی دانمارک

هزینه های کشور دانمارک برای زندگی

دانمارک یکی از کشورهای مرفه با هزینه های زندگی بالا می باشد. شرایط زندگی در دانمارک به این صورت است که هزینه زندگی در دانمارک به علت کیفیت بالای زندگی، بالا می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کپنهاگ حدود 12000 تا 13000 کرون می باشد. هزینه اجاره در اطراف شهر بین 10000 تا12000 کرون بسته به منطقه و متراژ  می باشد. در واقع هزینه های زندگی برای مهاجرین کمی زیاد می باشد اما به نسبت حقوق و مزایای افراد نیز زیاد می باشد و می تواند مقداری از این هزینه ها را پوشش دهد. از آنجا که حمل و نقل با تاکسی و همینطور خرید ماشین در این شهر برای مهاجرین تازه وارد زیاد می باشد، پیشنهاد می شود جهت رفت و آمد از وسایل مقرون به صرفه همچون اتوبوس و قطار و دوچرخه استفاده نمایند. از نظر خرید خوراکی،  هزینه خواروبار فروشی در این کشور بسیار زیاد است که می توان با کنترل آن از هزینه های زیاد جلوگیری نمود.

 • هزینه های زندگی

اقلام غذایی

هزینه بر حسب کرون دانمارک

1 کیلوگرم برنج سفید
14.05
1 لیتر شیر
8.66
یک قرص نان سفید 500 گرمی
17.08
12 عدد تخم مرغ
22.86
1 کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان
63.79
1 کیلوگرم سیب
18.39
1 کیلوگرم موز
17.53
1 کیلوگرم سیب زمینی
11.34
1 کیلوگرم پیاز
9.42
یک بطری آب 1.5 لیتری
9.41
1 کیلوگرم پرتقال
19.21
وسایل نقلیه عمومی/ خدمات/ تفریحات
هزینه بر حسب کرون دانمارک
بلیط یک طرفه (برای حمل و نقل در سطح محلی)
24.00
کرایه تاکسی برای یک ساعت (تعرفه عادی)
400.20
عبور و مرور در مسیر یک کیلومتری توسط تاکسی
15.00
1 لیتر بنزین
10.88
آب، برق، … برای یک آپارتمان 85 متری
1.273.22
60 مگابایت اینترنت نامحدود
240.79
شهریه 1 ماه باشگاه برای یک نفر در رشته تناسب اندام
244.46

پوشاک/ مسکن

هزینه بر حسب کرون دانمارک

یک جفت شلوار جین (مارک Levis)
703.34
یک دست لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (مارک زارا، H&M)
276.19
یک جفت کفش نایک
727.99
یک جفت کفش چرمی مردانه
963.76
اجاره بهای آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر
6.434.67
اجاره بهای آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر
9.152.99
قیمت خرید یک متر آپارتمان در مرکز شهر

35.481.39

قیمت خرید یک متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر

25.530.02

اخذ اقامت کشور دانمارک برای زندگی

اخذ اقامت در دانمارک از روش های مختلفی امکانپذیر می باشد. در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم.

 • اقامت کار در دانمارک

  یکی از روش ها اخذ اقامت از طریق کار می باشد که فرد می بایست ابتدا شرایط مورد نظر دانمارک که میزان تحصیل مورد قبول و سطح زبان مورد قبول است، را فراهم کند. پس از آن اقدام به کاریابی کند که از طریق سایت های کاریابی نیز این کار امکانپذیر می باشد و پس از آن که از کارفرما دعوت نامه کاری یا job offer دریافت نمود جهت اخذ اقامت کاری خود اقدام نماید.

 • اقامت تحصیل در دانمارک

  زندگی در دانمارک از روش مهاجرت تحصیلی نیر امکانپذیر می باشد به این صورت که فرد می تواند جهت مقطع تحصیلی لیسانس که در دانمارک حدود ۴ سال است ویزای تحصیلی دریافت نماید و اقامت بگیرد که البته سطح زبان فرد در این مقاطع مهم است چرا که اکثر دانشگاه های دانمارک انگلیسی زبان می باشند.

 • اقامت سرمایه گذاری

  یکی از روش های مهاجرت سرمایه گذاری می باشد که فرد می تواند از طریق ثبت شرکت اقدام به سرمایه گذاری و اخذ اقامت کند.

 • اقامت با ازدواج

  ازدواج با تبعه دانمارکی منجر به اخذ اقامت و پاس دانمارکی می شود. ابتدا به فرد یک اقامت دو ساله داده می شود و پس از آن، دو سال تمدید می شود و پس از چند سال که سطح زبان او به درجه خوبی رسید، می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام نماید.

 • اقامت با تولد

  کشور دانمارک از قانون خون تبعیت می کند. بدین معنی که به فرزند متولد شده زمانی اقامت اعطا می شود که یکی از والدین تبعه دانمارکی باشد.

مزایای کشور دانمارک برای زندگی

 • ساعات کاری کم نسبت به سایر کشورها

  هفته رسمی کار در دانمارک 37.5 ساعت طول می کشد. بیشتر دفاتر تا ساعت 5 عصر در این کشور خالی هستند. این بدان معنا نیست که مردم دانمارک بی بهره هستند. آنها به همان سختی کار می کنند که مردم دیگر کشورها هفته های طولانی تری دارند. فقط تأکید بیشتری بر تفکیک زندگی شخصی و شغلی شما در اینجا وجود دارد و کارفرمای شما را به این کار تشویق می کند.

 • کیفبت بالای سیستم مراقبت های بهداشتی

  در کشور دانمارک، در صورت نیاز به مراجعه با پزشک در هنگام خدمت هزینه ای از شما دریافت نمی شود. حقوق مشترک شما به عنوان بازپرداخت مالیات از چک پرداخت می شود ، مانند روشی که کارفرما بخشی از حقوق شما را با مسئولیت های شما برای تأمین بودجه Medicare در ایالات متحده پس می گیرد. هنگام ورود به دانمارک ، یک کارت کوچک  پلاستیکی زرد رنگ دریافت خواهید کرد که تقریباً برای همه بخشهای دولتی قابل استفاده است.

 • مراقبت از کودکان حرفه ای در دانمارک در دسترس شما است.

  اگر هر دو والدین خارج از خانه مشغول بکار باشند، برای مراقبت از کودکان ، یک سیستم عالی مراقبت از کودکان با یارانه در دسترس است. مبلغی که برای این مزیت پرداخت کرده اید به محل تصمیم گیری در دانمارک بستگی دارد. اگر خانه شما در کپنهاگ است ، ممکن است ماهانه حدود 500 یورو بپردازید. اگر بیش از یک فرزند دارید یا خانوار کم درآمد دارید ، ممکن است این هزینه کمتر باشد.

 • مکانی بسیار امن برای زندگی است

  تقریباً به تمام معنی کلمه ، زندگی در دانمارک بی خطر است. سطح جرم و جنایت در اینجا نسبتاً کم است ، دسترسی به مراقبت های بهداشتی عالی وجود دارد و شما در طول اقامت خود به فرصت های آموزشی متعددی دسترسی خواهید داشت. اگرچه یادگیری زبان پس از اتمام حرکت مفید است ، اما هنوز فرصتهای شغلی زیادی برای ادامه کار خود وجود دارد.

 • در دانمارک بر برابری تأکید شده است

  هنگامی که زندگی در دانمارک را شروع می کنید ، مهم نیست هویت جنسیتی شما به چه صورت باشد ، چقدر پول دارید یا وضعیت تحصیلی شما در حال حاضر در اینجا چیست. سیاسی بودن یا نبودن مهم نیست. اگر به آنچه که هستید وفادار بمانید و به جامعه کمک کنید ، پس مهم هستید.

 • امکانات بسیاری برای لذت بردن از زندگی در دانمارک وجود دارد

  اگر  زندگی در کپنهاگ ، یک منطقه دیگر مترو یا خارج از کشور را انتخاب کنید ، متوجه خواهید شد که هنگام شروع زندگی در دانمارک ، امکانات رفاهی بسیاری برای لذت بردن وجود دارد. کتابخانه های خارق العاده ای برای بازدید ، پارک های شگفت انگیز برای لذت بردن ، سواحل برای گشت و گذار و استخرهایی وجود دارد که منتظر اوقات لذت بخشی هستند. با وجود مالیات های بالاتری که در جامعه وجود دارد ، هنوز پول کافی برای خرید تجربه های به یاد ماندنی وجود دارد.

 • دانمارک یکی از کمترین نرخ نابرابری درامد در جهان را دارد

  دانمارک جامعه ای را که همه برای کمک به دیگران کار می کنند، را ایجاد کرده است. همه به جای ایجاد سیاست هایی که ثروتمندان بتوانند به هزینه فقرا ثروتمندتر شوند ، تقریباً به همان میزان درآمد کسب می کنند. این بدان معنی است که یک محیط عالی برای کارمندان وجود دارد. زیرا شما می توانید با داشتن بسیاری از خدمات مورد نیاز خود از طریق مالیات ، حقوق زندگی خود را بدست آورید. این مزیت همچنین یافتن فرصت های شغلی بیشتر از سایر نقاط جهان را امکان پذیر می کند. در حال حاضر نرخ اشتغال در دانمارک 75 درصد است که بالاترین میزان در اروپا است. همچنین نرخ مشارکت نیروی کار بالاتر از آن است که هم اکنون در ایالات متحده موجود است. در اینجا یافتن مشاغل خوب آسان است.

 • دانمارک بخشی از توافق نامه شینگن است

  کشور دانمارک بخشی از توافق نامه شینگن است. این بدان معنی است که شما می توانید پس از رعایت قوانین اقامت دولت به یک شهروند ملی تبدیل شوید و سپس بدون نیاز به ویزا یا گذرنامه آزادانه به کشورهای دیگر اروپا سفر کنید. این یکی از بهترین روش ها برای کاوش در یک منطقه قابل توجه از فضا در سیاره امروز ما بدون تداخل زیاد است. تنها گزینه قابل مقایسه دیگر با این مزیت در مورد آمریکایی ها وجود دارد که می توانند بدون هیچ گونه مدارکی به ایالت های مختلف سفر کنند.

معایب کشور دانمارک برای زندگی

 • یادگیری زبان دانمارکی

  اگر تصمیم به زندگی در دانمارک دارید ، بایستی به زبان دانمارکی برای ارتباط با شهروندان مسلط باشید. اگر اقامت شما در کمتر از یک سال باشد ممکن است این کار ضروری نباشد ، اما بیشتر از این مدت ، متقاضیان بایستی به زبان دانمارکی تسلط داشته باشند. سیستم مدرسه از حدود شش سالگی انگلیسی را آموزش می دهد ، اما بیشتر مردم ترجیح می دهند هنگام برقراری ارتباط با خانواده یا دوستانشان از زبان اول خود استفاده کنند.

 • بالا بودن هزینه های مالیات و زندگی در دانمارک

  برای تهیه اقلام خاص، هزینه های مالیاتی وجود دارد که بایستی پرداخت کنید. به همین دلیل است که بیشتر مردم به جای خرید وسیله نقلیه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. آنها نه تنها مالیات بالایی را در خرید اولیه دارند ، بلکه باید مالیات سوختی را که استفاده می کنند نیز بپردازند.

 • شروع زندگی در دانمارک ممکن است تنها باشد

  خواهید دید که هنگام شروع زندگی در دانمارک فرصت های زیادی برای دوست یابی وجود دارد ، اما همچنین یک احتمال عالی وجود دارد که از شبکه روابط خود دور شوید. همیشه دوست داشتن در اینجا آسان نیست ، به خصوص اگر قبلاً از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید. بیشتر افراد در این کشور در دوران کودکی دوستی خود را شکل داده اند و همیشه در بزرگسالی به دنبال برقراری روابط جدید نیستند.

 • سیستم حقوقی همیشه به اندازه ممکن کارآمد نیست

  میزان جرم و جنایت در دانمارک بسیار کم است ، اما سیستم حقوقی به اندازه ممکن کارآمد نیست. مقامات مالیاتی اخیراً ضرر 1.6 میلیارد یورویی را کشف کرده اند و در حال حاضر راهی برای بازگرداندن خسارات وجود ندارد. خواهید فهمید که جرایم شرکتی در اینجا بیشتر است حتی اگر سطح جرم شخصی بسیار کمتر باشد. مردم در دانمارک شهرت خود پلیس خود را دارند ، بنابراین این بدان معنی است که کسی با قصد شیطنت می تواند از سیستم و شما در شرایط مناسب استفاده کند.

شهرهای مهم کشور زندگی در دانمارک

 • کپنهاگ

  اولاً ، کپنهاگ پایتخت دانمارک است. این شهر با بیش از 500,000 نفر  بیشترین جمعیت را در دانمارک دارد. علاوه بر این ، کپنهاگ در دو جزیره در منطقه دریای شمال واقع شده است که بیشتر شهر در جزیره زلاند است. این شهر علاوه بر اینکه فقط یک مسیر مستقیم از سوئد است ، جزایر مختلفی نیز دارد. نه تنها این ، بلکه این شهر دارای بناهای تاریخی مختلف و همچنین مناظر طبیعی و یکی از امن ترین شهرهای جهان است. حداقل هزینه زندگی در کپنهاگ 950 یورو در ماه است که شامل مسکن ، غذا ، حمل و نقل ، لباس و سایر ملزومات است. از طرف دیگر ، حداکثر هزینه زندگی می تواند تا 2000 یورو در ماه برسد. علاوه بر این ، این شهرها دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیادی دارند که می توانند از بین آنها انتخاب کنند.

 • آلبورگ

  آلبورگ دومین شهر بزرگ دانشجویی دانمارک ، سومین شهر بزرگ دانمارک و همچنین در میان قدیمی ترین شهرها است. علاوه بر این ، این مرکز در شمال واقع شده و مرکز مهمی برای تجارت است. این شهر همچنین مملو از مناظر طبیعی و بناهای تاریخی و به داشتن یکی از معروف ترین خیابان های جهان معروف است. دانشگاه های زیادی در آلبورگ  همچون:  دانشگاه آلبورگ ( یکی از برترین دانشگاه های دانمارک است) و کالج دانشگاهی دانمارک شمالی وجود دارد.

 • ارهوس

  آرهوس دومین شهر بزرگ دانمارک است و به دلیل داشتن مواردی همچون: مرکز آموزش، یکی از مهمترین شهرهای جزیره یوتلند، جذب یکسان دانش آموزان و گردشگران، دارای بسیاری از نشانه های تاریخی و همچنین خانه موزه هوای آزاد است (یکی از قدیمی ترین موزه های دانمارک ) شناخته شده است.

سطح رضایت مردم از کشور دانمارک برای زندگی

دانمارک در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر بسیار خوب عمل می کند. دانمارک در بسیاری از ابعاد همچون: مسکن ، تعادل زندگی کار ، روابط اجتماعی ، کیفیت محیط ، مشارکت مدنی ، تحصیلات و مهارت ها ، شغل و درآمد ، تعادل کار و زندگی ، وضعیت سلامتی ، رفاه ذهنی و امنیت شخصی بالاتر از متوسط ​​است. از نظر درآمد و ثروت زیر متوسط ​​است. پول گرچه نمی تواند خوشبختی بخرد اما وسیله مهمی برای دستیابی به استانداردهای بالاتر زندگی است. در دانمارک ، متوسط ​​سرانه درآمد یکبار مصرف تعدیل خالص خانوار 29 606 دلار در سال است که کمتر از متوسط ​​33604 دلار در سال OECD است. اما بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد فاصله قابل توجهی وجود دارد . 20٪ افراد بالای جامعه تقریبا چهار برابر 20٪ پایین درآمد دارند.

از نظر اشتغال ، 74٪ از افراد 15 تا 64 ساله در دانمارک شغل با حقوق دارند که بالاتر از متوسط ​​اشتغال OECD است که 68٪ است. حدود 77٪ از مردان در کار با حقوق هستند ، در حالی که 72٪ از زنان. در دانمارک ، حدود 2٪ از کارکنان ساعات بسیار طولانی کار می کنند ، کمتر از میانگین 11٪ OECD. حدود 4٪ از مردان ساعتهای بسیار طولانی کار می کنند در مقایسه با تقریبا 1٪ از زنان.

تحصیلات و مهارتهای خوب از ملزومات مهم یافتن شغل هستند. در دانمارک ، 81٪ از بزرگسالان 25-64 ساله تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند که بالاتر از میانگین 78٪ OECD است. این برای زنان درست تر از مردان است ، زیرا 79٪ از مردان دوره دبیرستان را با موفقیت به پایان رسانده اند در مقایسه با 83٪ از زنان. از نظر کیفیت آموزش ، متوسط ​​دانش آموز در برنامه ارزیابی بین المللی دانش آموزان (PISA) OECD 504 را در زمینه سواد خواندن ، ریاضیات و علوم کسب کرده است. این نمره کمی بالاتر از میانگین 486 OECD است. به طور متوسط ​​در دانمارک ، دختران 2 امتیاز بهتر از پسران مطابق با میانگین OECD دارند.

از نظر بهداشتی ، امید به زندگی هنگام تولد در دانمارک 81 سال است ، یک سال بالاتر از میانگین 80 سال OECD. امید به زندگی برای زنان 83 سال است ، در حالی که برای مردان 79 سال است. سطح PM2.5 اتمسفر، ذرات ریز آلاینده هوا به اندازه کافی کوچک برای ورود به ریه ها و آسیب رساندن به آنها ، 9.3 میکروگرم بر متر مکعب است که کمتر از میانگین OECD یعنی 13.9 میکروگرم بر متر مکعب است. دانمارک از نظر کیفیت آب نیز خوب عمل می کند ، زیرا 95٪ مردم می گویند از کیفیت آب خود راضی هستند ، این بیش از میانگین 81٪ OECD است.

در مورد حوزه عمومی ، یک احساس قوی جامعه و سطح بالایی از مشارکت مدنی در دانمارک وجود دارد ، جایی که 95 % مردم معتقدند که کسی را می شناسند که در صورت نیاز به او اعتماد کنند. میزان مشارکت رای دهندگان ، میزان مشارکت شهروندان در روند سیاسی ، در انتخابات اخیر 86٪ بود. بطور قابل توجهی بالاتر از میانگین OECD یعنی 68٪. میزان مشارکت رای دهندگان در 20٪ افراد بالای جامعه 89٪ تخمین زده شده و در 20٪ افراد پایین 84٪ تخمین زده می شود ، شکاف بسیار کمتری نسبت به فاصله میانگین OECD 13 درصدی و نشان می دهد که جامعه اجتماعی گسترده ای در نهادهای دموکراتیک دانمارک.

پیرو مطالب بالا، دانمارکی ها از زندگی خود رضایت بیشتری نسبت به میانگین OECD دارند. هنگامی که از آنها خواسته شد رضایت عمومی خود را از زندگی در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند ، دانمارکی ها به طور متوسط ​​نمره 7.6 به آن دادند ، بسیار بالاتر از میانگین 6.5 OECD.

سوالات متداول در زمینه کشور دانمارک برای زندگی

زندگی در دانمارک چگونه است؟
کشور دانمارک برای زندگی برای زندگی بسیار کشور مناسبی است از نظر بعضی ها شاید هزینه ها در این کشور بالا باشد اما این در مقایسه با ریال است و اگر نخواهیم مقایسه کنیم، درآمد نیز به همان میزان بالاست.
بهترین شهر دانمارک برای زندگی کدام شهر است؟
این واقعا سلیقه ای است و بستگی به فرد دارد. نمی توان گفت کدام شهر بهتر است.
شرایط زندگی در دانمارک برای ایرانیان چگونه است؟
ایرانیان در دانمارک از شرایط خوبی برخوردارند و فرقی ندارد چه ملیتی داشته باشید، اگر راه را درست انتخاب کرده باشید شرایط زندگی برای همه ملیت ها یکسان است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور دانمارک برای زندگی ، مزایا و معایب خاصی دارد که قابل تأمل است. هنگام زندگی در این کشور ، با فرصت های فراوان برای سفر به سراسر اروپا برای کاوش ، در معرض هنر و فرهنگ خواهید بود. کشور دانمارک برای زندگی ، به ویژه در محبوب ترین شهرها: کپنهاگ و اورهوس ، می تواند بسیار گران باشد. کپنهاگ در میان گرانترین شهرهای جهان قرار دارد و هر دو شهر در رده 15 گرانترین شهرهای اروپا قرار دارند. با این حال ، حقوق بالا در دانمارک باید هزینه های بالای زندگی این کشور را جبران کند. بالاترین حقوق دریافتی شما در کپنهاگ است ، با 53،000 DKK (7،850 USD) در ماه که در آن بیشتر مراکز تجاری و پرسنل بسیار ماهر را نیز خواهید یافت. کمترین میزان متوسط حقوق در منطقه یوتلند شمالی است که 45800 DKK (6800 دلار آمریکا) است. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوالی در زمینه کشور دانمارک برای زندگی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *