کشور سنگاپور برای زندگی

کشور سنگاپور برای زندگی ، زندگی در سنگاپور رویای بسیاری از مهاجران می باشد. موقعیت سنگاپور در منتهی الیه جنوب مالزی باعث شده است که این کشور بتواند به یکی از مهمترین مراکز تجاری و مالی در آسیا تبدیل شود و امروز پنجمین کشور ثروتمند جهان بر اساس تولید ناخالص داخلی است. همچنین چهارمین مرکز تجارت ارز در جهان را در اختیار دارد. سنگاپور به دلیل وضعیت اقتصادی قوی و کیفیت بالای زندگی ، برترین کشور برای زندگی برای مهاجران لقب گرفت. سالانه تعداد زیادی مهاجران از سراسر جهان به سنگاپور وارد می شوند . سنگاپور به طور گسترده ای به عنوان آسان ترین شهر آسیا برای مهاجران شناخته می شود و به خارجی ها این فرصت را می دهد تا در یک محیط نسبتاً امن و مدرن با فرهنگ های مختلف آشنا شوند. سنگاپور اگرچه از نظر وسعت کوچک است ، اما یک غول اقتصادی است. این کشور بیش از یک قرن مدرن ترین شهر جنوب شرقی آسیا بوده است.

هزینه های کشور سنگاپور برای زندگی چقدر است؟ میزان حقوق در سنگاپور چقدر است؟ در این مقاله به تمامی سوالات پاسخ می دهیم.  آیا نیاز به مهاجرت به خارج از کشور دارید؟ مهاجرت و اطلاع از مسائل حقوقی کشورها امری پیچیده می باشد. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن بیش از 15 سال تجربه در این زمینه ، همراه و مشاوره شما عزیزان می باشد. همچنین شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  MIE  اتریش تماس حاصل نمایید تا مشاوران مجرب و متخصص ما در این زمینه به صورت رایگان شما را  راهنمایی کنند.

کشور سنگاپور برای زندگی. شاخص

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور سنگاپور برای زندگی
 • هزینه کشور سنگاپور برای زندگی
 • اخذ تابعیت و اقامت کشور سنگاپور برای زندگی
 • مزایای کشور سنگاپور برای زندگی
 • معایب کشور سنگاپور برای زندگی
 • سطح رضایت مردم از کشور سنگاپور برای زندگی
 • شهرهای مهم کشور سنگاپور برای زندگی
 • توصیه های مهم کشور سنگاپور برای زندگی
 • سوالات متداول در زمینه کشور سنگاپور برای زندگی
 • سخن پایانی

درباره کشور سنگاپور برای زندگی

سنگاپور ، ایالت شهری واقع در منتهی الیه جنوب شبه جزیره مالایا ، حدود 85 مایلی (137 کیلومتری) شمال استوا می باشد. جزیره سنگاپور به شکل الماس و متشکل از 60 جزیره کوچک است. پایتخت این کشور، که سنگاپور نیز نامیده می شود ، حدود یک سوم مساحت جزیره اصلی را پوشش می دهد. دلار سنگاپور واحد پولی می باشد. جزیره اصلی از شبه جزیره مالزی به سمت شمال توسط تنگه جوهور جدا شده است ، یک کانال باریک که از طریق جاده ای و بزرگراهی عبور می کند و طول آن بیش از نیم مایل است. محدوده جنوبی این ایالت از طریق تنگه سنگاپور عبور می کند ، جایی که مناطق دورتر از مجمع الجزایر Riau-Lingga – که بخشی از اندونزی را تشکیل می دهد، در 10 مایلی جزیره اصلی گسترش می یابد. جمعیت 5.08 میلیون نفری سنگاپور (ژوئن 2010) عمدتا متشکل از مردم چین (70٪) ، مالایی و هندی است. سنگاپور نیز یک شهر چند فرهنگی است و نزدیک به یک چهارم جمعیت آن را مهاجران یا کارگران خارجی از سراسر جهان تشکیل می دهند.

پرچم سنگاپور
شرایط عمومی سنگاپور

سنگاپور بزرگترین بندر جنوب شرقی آسیا و یکی از پرترددترین در جهان است. رشد و شکوفایی خود را مدیون موقعیت کانونی خود در منتهی الیه جنوب شبه جزیره مالایا است ، جایی که بر تنگه مالاکا ، که اقیانوس هند را به دریای چین جنوبی متصل می کند ، تسلط دارد. بسیاری از جاذبه های این شهر در کنار هم قرار گرفته اند. Orchard Road ، پناهگاه خریداران ، در قسمت شمالی مرکز شهر واقع شده است. محله چینی ها ، جایی که Boat Quay را می یابید ، فقط در جنوب شرقی جاده Orchard است ، در حالی که هند کوچک در شمال شرقی است. جزیره سنتوسا ، با تفریحات فراوان ، مستقیماً در جنوب غربی مرکز شهر قرار دارد. این محله ها که به طور مکرر بازدید می شوند. دولت سنگاپور بسیار وابسته به سرمایه گذاری از شرکتهای چند ملیتی خارجی بوده است.

آیین های اصلی همچون: آیین بودا ، اسلام ، هندوئیسم ، مسیحیت و تائو در سنگاپور دنبال می شوند. زبان رسمی سنگاپور، چینی ماندارین است و این زبان دولت سنگاپور است. با این حال ، انگلیسی متداول ترین زبان است و زبان تجارت و تجارت است. در مدارس  زبان انگلیسی تدریس می شوند، اما همچنین از آنها انتظار می رود که ماندارین را نیز یاد بگیرند. از دیگر زبانهای رایج در سنگاپور می توان به تامیل ، مالایی و کانتونی اشاره کرد. سنگاپور تقریباً در خط استوا قرار دارد و بنابراین از یک آب و هوای گرمسیری و بدون فصول به شدت تقسیم شده برخوردار است. این دارای یک درجه حرارت بالا در طول سال و همچنین رطوبت بالا و مقدار زیادی از بارندگی است. در واقع در قسمت شرقی سنگاپور گرمتر و خشک تر است. حائز اهمیت  است که  هنگام انتخاب منطقه ای برای زندگی در خاطر داشته باشید. در سنگاپور برای داشتن یک تلویزیون (هزینه مجوز) شما ملزم به پرداخت مالیات هستید. محدودیتی در رابطه با آوردن نژادهای سگ ، وجود دارد. اتومبیل های چپ دستی در سنگاپور مجاز نیستند و بنابراین واردات هر نوع وسیله نقلیه چپ دستی مفهومی ندارد. شما ممکن است حداکثر تا یک سال در سنگاپور با مجوز شخصی خود رانندگی کنید اما پس از این مدت باید به گواهینامه سنگاپور تبدیل شوید.

تقریباً کل جمعیت در آپارتمانهای لوکس و جدید زندگی می کنند و متوسط ​​درآمد سرانه بیش از 12000 دلار آمریکا است. سنگاپور مکانی دیدنی و جذاب برای مهاجران و توریست ها می باشد.

اخذ تابعیت و اقامت کشور سنگاپور برای زندگی

از مزایای تبدیل شدن به یک شهروند سنگاپور می توان به آزادی در سفر به سراسر دنیا ، گزینه خرید ملک مسکونی از شورای توسعه و مسکن و دریافت وام با نرخ بهره کمتر برای مسکن اشاره کرد. همچنین ، شهروندان سنگاپور تمایل دارند هزینه بسیار کمتری نسبت به خارجی ها و ساکنان دائمی برای تحصیل بپردازند و از برخی یارانه های مراقبت های بهداشتی بهره مند می شوند. با این حال ، اگر می خواهید قدم بزرگ شهروندی سنگاپور را بردارید ، مجبور خواهید شد تابعیت خارجی خود را رد کنید ، زیرا تابعیت مضاعف در سنگاپور مجاز نیست. همه شهروندان سنگاپور شهروند کشورهای مشترک المنافع هستند و از حقوق خاصی در انگلستان و سایر کشورهای مشترک المنافع برخوردار هستند. به عنوان مثال ، آنها می توانند در همه انتخابات رأی دهند ، مناصب عمومی داشته باشند و در هیئت منصفه در انگلیس خدمت کنند.

 • ازدواج

  متقاضیان با داشتن حداقل دو سال اقامت دائم و گذشت 2 سال از ازدواج با شهروند سنگاپور می توانند به تابعیت این کشور دست یابند.

 • سرمایه گذاری

  ورودی سرمایه گذاری تنها یکی از معیارهای واجد شرایط بودن برای GIP است. همچنین برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم خود از طریق طرح سرمایه گذار ، باید با نشان دادن سوابق خوب و ارائه پیشنهاد تجاری یا برنامه سرمایه گذاری معتبر ، به مقامات ثابت کنید که دارای استعداد کارآفرینی هستید.  GIP دو گزینه سرمایه گذاری ارائه می دهد:

  • سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون SGD در نهاد تجاری جدید یا گسترش فعالیت تجاری موجود.
  • سرمایه گذاری برای 2.5 میلیون SGD در یکی از صندوق های تایید شده توسط GIP.
 • تولد

  یک شخص از نظر تولد تنها در صورتی یک شهروند سنگاپور محسوب می شود که یکی از والدین سنگاپوری باشد.

مزایای کشور سنگاپور برای زندگی

حمل و نقل عمومی در سنگاپور کاملاً برنامه ریزی شده ؛ بطوری که تقریباً همه جزایر سنگاپور را پوشش می دهد. MRT دارای ساختاری مناسب و دارای فناوری پیشرفته است که می توانید با استفاده از تلفن های هوشمند خود برنامه ورود و خروج MRT را بررسی کنید. هر ایستگاه اتوبوس از ایمنی مناسبی برخوردار است ، بنابراین در هر زمان و هر مکان کشور احساس راحتی و امنیت خواهید کرد. یکی از بهترین ویژگی های سنگاپور خدمات پزشکی آنها است که امکانات پیشرفته و خدمات برجسته ای را در مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد که در پیوند اعضا و سایر بهترین اقدامات پزشکی تخصص دارد. آنها همچنین آموزش هایی را ارائه می دهند که با کشورهای قدرتمند جهان مانند انگلستان ، ایالات متحده ، نیوزیلند ، استرالیا و غیره قابل مقایسه است.

دولت سنگاپور محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری جدید و ابتکاری را برای افزایش تولید و کارایی کار پیاده سازی می کنند. ایده ها به خوبی ساختار یافته و هوشمندانه برنامه ریزی شده اند. زیرساخت های آنها واقعاً چشمگیر است ، این امر سریعترین و عالی ترین پیشرفت را در مورد رشد اقتصادی آنها به وجود می آورد. برای افرادی که دوست دارند در اینجا زندگی کنند ، به راحتی می توانید در سریعترین زمان به مکانهایی بروند. این کشور همچنین فرصت مناسبی را برای استقرار کارمندان فراهم می کند که امکان 2 سال قرارداد و پیشرفت شغلی را فراهم می کند. این امر به شدت برای امنیت کارمندان اجرا می شود. بعلاوه ، این به آنها فرصت کافی برای توسعه و پیشرفت مهارتهای خود را می دهد که توسط کارفرمایان آنها پشتیبانی می شود.

معایب کشور سنگاپور برای زندگی

یکی از بزرگترین نقاط ضعف در مهاجرت به سنگاپور هزینه آن است. همه چیز بسیار گران است ، از مواد غذایی و قبض ها و غذاهای خاص. سنگاپور به طور مداوم در میان گران ترین شهرهای جهان برای زندگی است ، بنابراین قبل از مهاجرت بایستی این مورد را مورد توجه قرار داد. بیشترین هزینه برای اسکان خانواده ها تحصیل و اسکان است. هزینه های تحصیل در یک مدرسه بین المللی مقدار زیادی درآمد به همراه خواهد داشت و اکثر مهاجران به جای خانه در کاندو زندگی می کنند.  نگرانی اصلی دیگر خانواده هایی که به این کشور مهاجرت می کنند موضوع آب و هوای گرم می باشد. در گرمترین ماه ها ، بیرون رفتن از خانه دشوار است. کم آبی و آفتاب سوختگی بزرگترین نگرانی در مورد سلامتی است و برای سازگاری با تغییر دما باید اقدامات احتیاطی انجام شود. هنگامی که به دنبال مکانی برای زندگی می گردید ، ملکی با دسترسی به استخر توصیه می شود ، زیرا این امر باعث خنک شدن کودکان فعال می شود.

سطح رضایت مردم از کشور سنگاپور برای زندگی

این مقاله سعی دارد یک مطالعه اکتشافی درباره کیفیت زندگی در سنگاپور انجام دهد. اولین هدف این مطالعه ارزیابی چگونگی نگاه مردم سنگاپور به کیفیت زندگی خود و میزان تأثیر ویژگی های جمعیت شناختی بر رضایت از زندگی بود. در مرحله دوم ، اهمیت حوزه های مختلف زندگی از پیش انتخاب شده نیز به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد. در پایان ، میزان رضایت از هر یک از این حوزه ها نیز ارزیابی شد. سنگاپور ممکن است کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا باشد اما به عنوان یکی از بهترین مکانها برای زندگی در آسیا با کیفیت زندگی بسیار بالا شناخته شده است. سنگاپور طبق مشاوره جهانی منابع انسانی Mercer به عنوان برترین شهر آسیا از نظر کیفیت زندگی رتبه بندی شده است. براساس گزارش شادی جهانی 2018 ، سنگاپور به عنوان “خوشبخت ترین کشور در جنوب شرقی آسیا” نیز شناخته می شود. این مطالعه همچنین نشان داد که در سنگاپور ، خانواده مهمترین واحد است و علی رغم اهداف مادی ، خانواده و جامعه همیشه از اولویت برخوردارند. این نوبت به ایجاد جامعه ای محتوا و شاد کمک می کند. سنگاپور به دلیل جو سیاسی پایدار شناخته شده است. فرهنگ سیاسی علی رغم اینکه متمرکز و استبدادی در نظر گرفته می شود ، عملی ، منطقی و مبتنی بر حاکمیت قانون است. بالاترین هدف دولت بقا و سعادت این ملت کوچک است.

طبق گفته پدر موسس سنگاپور ، لی كوان یو ، سنگاپور توانسته است حدود 9000 شركت چند ملیتی را به خود جلب كند ، زیرا شرایط جهان اول را در یك منطقه جهان سوم ارائه می دهد. حکمرانی خوب داشتن یک سیستم خوب است که بتواند کشور را برای بقا تضمین کند ، به طوری که شهروندان زندگی امن داشته باشند. سنگاپور دارای یک فضای باز رقابتی ، فاقد فساد و تجارت است. بندر سنگاپور یکی از پرترددترین در جهان است زیرا تمرکز این کشور بر الکترونیک و صادرات مواد شیمیایی به کشورهای صنعتی ثروتمندتر است. با این وجود ، طی سالها ، سنگاپور اقتصاد خود را متنوع کرده و امروز به یک مرکز تحقیق و توسعه، مرکز زیست پزشکی ، مرکز بانکی و دارایی و در دوره های اخیر مقصد بهداشتی آسیا تبدیل شده است. امروزه سنگاپور یک اقتصاد دانش بنیان است و سرمایه های چند ملیتی را به خود جلب می کند. سیاست های باز تجاری ، ثبات اجتماعی ، زیرساخت های کلاس جهانی و پیوندهای ارتباطی بین المللی ، برخی از دلایل هجوم سرمایه گذاران خارجی در سواحل آن است. این در حالی است که هزینه های زمین و نیروی کار به شدت افزایش یافته است و کارفرمایان باید بخشی قابل توجه از حقوق کارمندان خود را به صندوق تأمین مرکزی خود پرداخت کنند.

مجمع جهانی اقتصاد اقتصاد سنگاپور را به عنوان یکی از بازترین اقتصاد در جهان قرار می دهد. این کشور به رژیم کم مالیاتی نیز شهرت دارد. در سنگاپور ، نرخ مالیات بر درآمد شخصی از 0 start شروع می شود و برای ساکنان 22 pped است در حالی که غیر مقیم بین 15 and و 22 tax مالیات دریافت می شود. نرخ مالیات بر درآمد شرکت در سنگاپور برای سود حداکثر 300000 دلار استرالیا تقریباً 8.5٪ و 17٪ بالاتر از 300،000 دلار استرالیا است. نرخ GST یا مالیات بر ارزش افزوده 7 درصد است. بعلاوه ، هیچ مالیات بر سود سهام ، مالیات بر املاک و مالیات بر سود سرمایه وجود ندارد.

سنگاپور کاملاً از نیاز به آب تمیز ، انرژی پاک ، هوای پاک ، مدیریت ازدحام ترافیک ، صرفه جویی در مصرف آب ، تأمین انرژی قابل اطمینان و برنامه ریزی شهری آگاه است. طی چند سال گذشته ، دولت تلاش خود را برای ساخت سنگاپور به عنوان “باغ شهر” (اضافه کردن فضای سبز و ایجاد جلوه باغ) با برنامه ریزی شهری خوب و کنترل آلودگی به عنوان ملاحظات اصلی متمرکز کرده است . امروزه این شهر تمیز و سرسبز و نسبتاً عاری از ازدحام ترافیک است. ساکنان به پارک ها و ذخایر طبیعی خوب برنامه ریزی شده دسترسی دارند. بدنه آب پاک این کشور تأمین آب قابل اعتماد و فرصت های ورزشی و تفریحی را فراهم می کند.

طبق آژانس ملی محیط زیست ، سنگاپور از کیفیت هوای بهتری نسبت به بسیاری از شهرهای آسیا برخوردار است و شاخص استاندارد آلاینده ها (PSI) در بیشتر سال 2017 در محدوده “خوب” و “متوسط” باقی مانده است. به رسمیت شناختن پیشرفت و دستاورد سنگاپور در مدیریت یکپارچه منابع آب فعالیت کرده است ، آژانس ملی آب ، هیئت خدمات عمومی ، جایزه معتبر آب صنعت استکهلم را در سال 2007 دریافت کرد. سنگاپور همچنین ممنوعیت استعمال سیگار در مکان های عمومی را دارد. مردم سنگاپور اهمیت زیادی برای سلامتی و داشتن یک زندگی خانوادگی شاد قائل بودند. همچنین مشخص شد که آنها به طور کلی از حیطه های مختلف زندگی ، به ویژه از زندگی خانوادگی و زندگی در سنگاپور ، کاملاً راضی هستند.

شهرهای مهم کشور سنگاپور برای زندگی

مهاجرانی که به سنگاپور مهاجرت می کنند، یکی از بزرگترین و مهمترین تصمیماتی که بایستی بگیرند ، محل زندگی آنها است. خواه با خانواده خود ، با یک شریک زندگی و یا به تنهایی در حال حرکت هستید ، باید مکانی را برای تماس با خانه پیدا کنید. اگر می خواهید در مرکز کشور سنگاپور زندگی کنید ، Orchard منطقه مناسب شماست. اگر در Orchard زندگی می کنید ، انبوهی از مراکز خرید ، رستوران ها ، خدمات بهداشتی و آرایشی و همچنین بسیاری از امکانات دیگر در دسترس شما هستند. مکان اصلی Orchard به این معنی است که اگر محل کار شما در مرکز تجارت مرکزی (CBD) باشد ، دسترسی زیادی به حمل و نقل عمومی خواهید داشت. اگر به دنبال جایی برای استراحت و آرامش هستید ، American Club و Tanglin Club در نزدیکی یکدیگر قرار دارند. مسکن در Orchard دارای آپارتمان هایی با سبک مدرن و بلند مرتبه است که قیمت بالایی دارند.

Woodlands در انتهای شمال جزیره واقع شده است و به عنوان نقطه دسترسی همسایه Johor Bahru ، در مالزی عمل می کند. به دلیل نزدیک بودن مدرسه آمریکایی سنگاپور به محله ، یک جامعه بزرگ مهاجران ، به ویژه آمریکایی ها وجود دارد. احساس حومه Woodlands برای خانواده ها بسیار مناسب است ، جایی که خانه های بزرگ و با قیمت مناسب و فضای سبز زیادی وجود دارد. مراکز خرید زیادی با رستوران و خرید وجود دارد و کلیه امکاناتی که شما می خواهید و نیاز دارید به راحتی در این منطقه قابل دسترسی هستند.

توصیه های مهم کشور سنگاپور برای زندگی

سنگاپور شهر بزرگی است. خرید و اجاره ملک در این شهر بسیار گران است. خرید انواع خاصی از املاک نیز دشوار است مگر اینکه شما یک شهروند سنگاپور یا مقیم دائم باشید. سنگاپور فصول خیلی مشخصی ندارد. سازگار با مهاجران ممکن است در هوای گرم و مرطوب که در تمام طول سال وجود دارد دشوار باشد. ویزای استخدام و اقامت با شغل شما گره خورده است. بدین معنی که اگر شغل خود را از دست دهید و کارت اشتغال شما لغو شود ، شما 30 روز فرصت دارید یک کار جدید پیدا کنید یا کشور را ترک کنید. سیستم مراقبت های بهداشتی سنگاپور از نظر کارآیی و کیفیت در سطح جهانی مشهور است و در رتبه 6 بهترین های جهان در سال 2019 قرار دارد. مهاجران بیمارستان ها و خدمات در این کشور را بسیار عالی ارزیابی می کنند و آن را یکی از پاداش های بسیاری برای مهاجرت به شهر شیر می دانند.

سوالات متداول در زمینه کشور سنگاپور برای زندگی

✅ آیا با ویزای تحصیلی می توان به اقامت دائم سنگاپور دست یافت؟

اگر بعد از پایان تحصیل فرد کار پیدا کند و اقامت کاری داشته باشد بعد از 5 سال بله می تواند به اقامت دائم برسد.

✅ از چه طریق می توان مهاجرت کاری به سنگاپور داشت؟

برای مهاجرت کاری به سنگاپور باید پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما داشته باشید.

✅ بهترین روش مهاجرت به سنگاپور چیست؟

روش های سرمایه گذاری و تحصیلی از جمله بهترین روش های مهاجرت به سنگاپور هستند.

✅ آیا با خرید ملک در سنگاپور می توان اقامت گرفت؟

خیر سنگاپور با خرید ملک اقامت نمیدهد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور سنگاپور برای زندگی شهری پر جنب و جوش و چند فرهنگی است که آن را به یکی از مکانهای مطلوب برای زندگی در خارج از کشور در آسیا تبدیل کرده است. این شهر دارای اقتصادی قوی است ، مکانی امن برای رشد کودکان و دارای سیستم های عالی آموزش و مراقبت های بهداشتی است. سطح زندگی در سنگاپور علاوه بر فرصت های شغلی فراوان و زیرساخت های بسیار پایدار ، بسیار بالا است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه کشور سنگاپور برای زندگی در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *