کشور سوئد برای زندگی

کشور سوئد برای زندگی ، زندگی در سوئد ، شرایط زندگی در سوئد ، سوئد برای زندگی ، وضعیت زندگی در سوئد در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد.  بهترین شهر سوئد برای زندگی  کجاست؟ قوانین کشور سوئد  چیست؟ درآمد در سوئد چگونه است ؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینگونه پاسخ دهیم. نام کنونی کشور سوئد از قوم  وایکینگ ها نشأت گرفته است. بدین معنی که واکینگ ها اولین تمدن بودند که بیشتر از 9 قرن حمله به سایر مناطق شمال اروپا انجام دادند. با وجود اینکه دولت سوئد به منطقه یورو پیوسته است ولی واحد پول ، کرون می باشد.  داشتن مزایایی همچون: بیمه اجتماعی، حمل و نقل عالی ،  انگلیسی زبان بودن مردم سوئدی و تحصیل رایگان این کشور توجه مهاجران را به خود جلب کرده است. شما عزیزان  اگر قصد مهاجرت به سوئد را دارید ، می توانید  با موسسه حقوقی ملک پور mie  اتریش تماس داشته باشید. کارشناسان خبره موسسه آماده ارائه خدمات مشاوره ایی رایگان به شما عزیزان می باشند.

کشور سوئد برای زندگی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور سوئد برای زندگی
 • اخذ اقامت و تابعیت کشور سوئد برای زندگی
 • مزایای کشور سوئد برای زندگی
 • معایب کشور سوئد برای زندگی
 • سطح رضایت مردم از کشور سوئد برای زندگی
 • شهرهای مهم کشور سوئد برای زندگی
 • توصیه های مهم درباره کشور سوئد برای زندگی
 • سوالات متداول در زمینه کشور سوئد برای زندگی
 • سخن پایانی

درباره کشور سوئد برای زندگی

کشور سوئد  با چندین آژانس دولتی و سازمان غیرانتفاعی که دارد یکی از کشورهای پیشرفته در جهان می باشد. این کشور در مواردی همچون: کیفیت و سلامت محیط زیست، مشارکت های مدنی و مردمی، کیفیت آموزش و مهارت کاربردی، تعادل در کار و زندگی، وضعیت بهداشت و سلامت، رفاه و آرامش ذهنی، درآمد و سرمایه، اشتغال زایی، خانه و مسکن، امنیت، ارتباطات گروهی و اجتماعی میانگین بالاتری نسبت به بقیه کشورها دارند . میانگین درآمد سالانه خالص برای هر خانوار حدود 31,287 دلار است که از میانگین 33,604 دلار در سال کمتر می باشد. بین قشر ثروتمند و فقیر در این کشور شکاف زیادی وجود دارد یعنی20 درصد جمعیت چهار برابر 20 درصد پایین درآمد کسب می کنند.

از نظر اشتغال نیز، می توان گفت 77 % افراد در سنین 15 تا 64 سال در کشور سوئد مشغول به کار هستند که از میانگین اشتغال 68% بالاتر است. حدود 78% مردان در مقایسه با 75% زنان شاغل هستند. در کشور سوئد تنها 1% کارمندان ساعات کار بسیار طولانی دارند که می توان جزء یکی از کمترین درصد ها در OECD عنوان نمود. میانگین تقریبا 11% است. حدود 2% مردان در مقایسه با تقریباً 1% خانمها ساعات بسیار طولانی کار می کنند.

پرچم سوئد
شرایط عمومی سوئد

سیستم آموزش و کسب مهارت های لازم از فاکتورهای بسیار مهم پیدا نمودن شغل می باشد. برای زندگی در سوئد، 83% بزرگسالان 25-64 ساله تحصیلات بالاتر از متوسطه را به اتمام رسانده اند، بالاتر از میانگین OECD که 78% است و 82% مردان در مقایسه با 84% زنان دبیرستان را با موفقیت به پایان رسانده اند. از نظر کیفیت سیستم آموزشی، دانش آموزان در بر طبق ارزیابی دانشجویان بین المللی در دروس پایه نمره 496 را نمره کسب کرده اند. شاخص امید به زندگی در سوئد هم باید گفت بخاطر کیفیت بهداشت این فاکتور 82 سال است و دو سال بیشتر از میانگین شاخص جهانی است. در زنان این عدد به 84 سال و در مردان به 81 سال می رسد. به خاطر دموکراتیک بودن سوئد، مردمان این کشور سطح مشارکت مدنی بالایی در این کشور دارند و این شاخص عدد 91 است و حد متوسط این شاخص 89، می باشد. به طور کلی، مردمان این کشور از زندگی در سوئد راضی تر از میانگین OECD هستند. در مقیاس 0 تا 10، سوئدی ها به طور متوسط 7.3 % رضایت دارند که بالاتر از میانگین 6.5 OECD می باشد.

اخذ اقامت و تابعیت کشور سوئد برای زندگی

به طور کلی مهاجرت به کشورها به 6 روش امکان پذیر است. هر کدام از این روش ها دارای پروسه جداگانه ایی می باشد. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • تحصیل در سوئد

  یکی از روش های وارد شدن به خاک سوئد، تحصیل در این کشور می باشد. متقاضیان با گذراندن یک دوره تحصیلی می توانند مهارت و دانش کافی را کسب کنند و به دنبال آن وارد بازار کار این کشور شوند.  مهاجران اغلب بر اساس تحصیل در دانشگاه ها اقدام می کنند. تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور امکان پذیر است. ارائه مدرک زبان بر اساس هریک از مقاطع متفاوت است. یک دوره زبان یک ساله در کشور سوئد برگزار می شود برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند.  دانشجویان پس از اخذ ویزای تحصیلی می توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه نمایند. مزایای تحصیل در سوئد این است که همراه مجوز کار به صورت تمام وقت و دانشجو به صورت پاره وقت و فرزندان ، تحصیل رایگان را دارند.

 • کار در سوئد

  متقاضیان برای ورود با بازار کار کشور سوئد بایستی پیشنهاد شغلی داشته باشند که به دنبال آن اقدام به اخذ ویزای کار سوئد کنند. کشور سوئد به دلیل کمبود نیروی متخصص کاری انواع مختلف ویزا را ارائه می دهد. یکی از محبوب ترین نوع ویزا، ویزای کادر درمان است. این ویزا دارای پروسه معادل سازی می باشد که برای این امر بایستی به زبان سوئدی تسلط کامل داشته باشید و دوره های تئوری و عملی مخصوص به رشته خود را طی نمایید.

 • سرمایه گذاری در سوئد

  باسرمایه گذاری در کشور سوئد می توانید به اقامت و تابعیت این کشور دست یابید. کی از این سرمایه گذاری ها ، ثبت شرکت در سوئد می باشد. شما بایستی طرح یا پلنی تجاری را به دولت سوئد ارائه نمایید. پس از تاییدیه می توانید نسبت به تاسیس شرکت خود اقدام کنید.

 • تولد در سوئد

  کشورها برای اعطای تابعیت و پاسپورت از طریق تولد ؛ از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. کشور سوئد از قانون خون پیروی می کند بدین معنی که تنها زمانی به فرزند تابعیت و پاسپورت سوئد اعطا می شود که یکی از والدین وی سوئدی باشد.

 • ازدواج در سوئد

  اخذ تابعیت از طریق ازدواج  تنها با داشتن شرایطی همچون: شهروند سوئدی بودن همسر، اثبات تمکن مالی ، مجرد بودن طرفین، گذشت 3 سال از زندگی مشترک و تسلط به زبان و فرهنگ سوئدی  امکان پذیر است.

مزایای کشور سوئد برای زندگی

 • هوای سوئد تمیزترین هوا در جهان است

  در نتیجه پایداری دقیق ، سوئد با ابتکار عمل هوای پاک ، آلودگی را در کل کشور به حداقل رسانده است. هوا تازه است و همه می توانند نتیجه را احساس کنند. عمر سوئدی ها تقریباً بیشتر از هر کس در این کره خاکی است.

 • سوئد تحصیلات دانشگاهی رایگان دارد

  کالج ها و دانشگاه های سوئد هنوز کاملاً رایگان هستند ، که دیگر به طور کلی برای اروپا معمول نیست.

 • مردم در سوئد به چندین زبان صحبت می کنند

  اکثریت مردم دوزبانه هستند و انگلیسی رایج ترین زبان دوم است. این امر سوئد را به یک مقصد سفر قابل دسترس برای انگلیسی زبانان در سراسر جهان تبدیل می کند. کسانی که سوئدی یا انگلیسی صحبت نمی کنند ممکن است هنوز خوش شانس باشند! بسیاری در مدرسه زبانهای اضافی یاد می گیرند.

 • تعطیلات بسیاری برای لذت بردن وجود دارد

  سوئدی ها دوست دارند همه چیز را جشن بگیرند – خداحافظی با تابستان (kräftskiva) ، سلام به بهار (Valborgsmässoafton) ، انقلاب تابستانی (میدسومار) ، روز خانه شیرینی زنجفیلی و روز سنت لوسیا. تقویم تعطیلات معمولی سوئد کاملاً فشرده است ، بنابراین همه وقت دارند که آن را در کنار عزیزانشان بگذرانند.

 • سوئد یکی از امن ترین مکان های کره زمین است

  کمترین میزان جرم و جنایت در کره زمین متعلق به کشور سوئد است.

معایب کشور سوئد برای زندگی

 • بهداشت و مالیات
 • سوئد حقوق شهروندی خود را به شهروندان خود پرداخت می کند

 • سخت بودن زبان سوئی و تسلط داشتن به آن برای برقراری ارتباط

شهرهای مهم کشور سوئد برای زندگی

سوئد کشوری اسکاندیناویایی است که مملو از مکانهای طبیعی سورئال است ، از سواحل فریبنده گرفته تا نقاشی کوههای شایسته. مردم محلی زندگی خوبی دارند و خوش گذرانی ها را برای کسانی که به آنجا سفر می کنند گسترش می دهند. استکهلم غالباً اولین شهری است که به ذهن متبادر می شود.  ما بیشتر شاخه هایی ارائه داده ایم تا جالبترین شهرهای سوئد را برای شما به ارمغان بیاوریم.

 • استکهلم

  پایتخت سوئد ، استکهلم با جمعیتی حدود 1,500,000 یکی از زیباترین شهرهای اروپا است. استکهلم در 14 جزیره بین دریاچه Mälaran و دریای بالتیک ساخته شده است و ساختمانهای زیبا و کنار آب را با یک شهر قدیمی جذاب و زیبا و مکانی خیره کننده که توسط کوهها ، جزایر و جنگل احاطه شده است ترکیب کرده است.

 • واسترا

  Vasteras در اطراف با ارزش ترین مرکز شهر ساخته شده است ، که دارای جاده های سنگفرش و ساختمانهای عجیب و غریب است. تا حدی دور شده ، کسانی که تصمیم به ساختن جعل به جلو دارند در یک غافلگیری خوشایند هستند. Kokpunkten را در آنجا ببینید ، یک پارک آبی کاملاً منحصر به فرد چند سطحی در یک نیروگاه بخار قدیمی.

 • ویسبی

  یکی از زیباترین مکانهای سفر به سوئد ، ویسبی هنوز زیبایی زیبایی قرون وسطایی را از زمان های بسیار گذشته ، بسیار دور حفظ می کند. آنها سازه هایی را که هنوز پابرجا هستند و تاریخ پر رنگ شهر را که نشان می دهند جشن می گیرند. سالانه جشنواره ای برگزار می شود ، اما هر زمان برای بازدید باورنکردنی است. در حین جذب محیط غنی سازی ، حتما برخی از غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه مانند چای و پنیر را امتحان کنید.

 • اوپسالا

  هنگام توقف از طریق اوپسالا ، از سایت های یکی از قدیمی ترین شهرهای سوئد پذیرایی خواهید شد. این از طریق معماری می درخشد ، که با رودخانه مرکزی دوست داشتنی بیشتر می شود. مسافران یک سفر یک روزه محبوب از استکهلم دارند و در کنار زندگی شبانه از محیط اطراف این شهر دانشگاهی لذت می برند. Dryck نواری در مقیاس کوچک است که برای لذت بردن از نوشیدنی های جالب و منوی چرخشی مناسب است.

 • کیرونا

  کیرونا به خاطر تاریخ معدن کاری اش مشهور است و حتی یک موزه زیرزمینی در آن قرار دارد. اما فعالیت های زمستانی که  هر ساله که با مقدار قابل توجهی از برف پوشانده می شود ، سورتمه سواری گوزن شمالی و اسکی صحرانوردی جذاب تری در شهر سوئد شمالی ایجاد می کند.  در فاصله کمی مسحورکننده ترین هتلی واقع شده است که میهمانان احساس می کنند در قلعه السا زندگی می کنند – ICEHOTEL.

 • لولا

  Lulea در ساحل واقع شده است ، و همچنین ادعا می کند که مجمع الجزایر بزرگ (معروف به گروهی از جزایر) در خارج از خط ساحلی آن است. این جزایر اغلب قابل کاوش هستند. با داشتن فصول گرم و سرد مشخص ، می توانید برای یک تفریح ​​خوش طعم یا یک عقب نشینی زمستانی بیایید. در خشکی ، شما یک شهر منحصر به فرد 1400 ساله با خانه های کوچک چوبی و یک کلیسای قدیمی پیدا خواهید کرد ، و همچنین Lulea دارای یک صحنه غذای عالی با بیسترو ، کافی شاپ و کافه است.

 • کارلستاد

  دریاچه و رودخانه پوشای کارلستاد جذابیتی زیبا برای آن ایجاد می کند که تقریباً مقاومت ناپذیر است. شور و نشاط در یک شهر کوچک با یک رستوران و محیط اجتماعی شگفت آور پرشور مواجه می شود که پیر و جوان را به خود جذب می کند.

 • مالمو

  هنگام بازدید از مالمو ، به یک شهر مشهور دیگر دسترسی دارید که دور از کپنهاگ است. مقصد از طریق یک پل به هم متصل می شوند ، که به تنهایی یک مکان قابل توجه برای دیدن است. مالمو با معماری شایسته Insta و خیابان های سنگفرش مدرسه قدیمی ، همه چیزهایی است که توجه مهاجران و توریست ها را به خود جلب کرده است.

 • هلسینگبورگ

  ساختارهای نئوگوتیک هلسینگبورگ به طور خیره کننده ای در برابر Oresund Straight قرار می گیرند. هلسینگبورگ بهترین مناطق سوئد جنوبی را به نمایش می گذارد.

سطح رضایت مردم از کشور سوئد برای زندگی

سوئد در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر بسیار خوب عمل می کند. سوئد در همه ابعاد همچون: کیفیت محیط ، تعامل مدنی ، تحصیلات و مهارت ها ، تعادل زندگی کاری ، وضعیت سلامتی ، رفاه ذهنی ، درآمد و ثروت ، شغل و درآمد ، مسکن ، امنیت شخصی و ارتباطات اجتماعی بالاتر از متوسط ​​است.  پول گرچه نمی تواند خوشبختی بخرد اما وسیله مهمی برای دستیابی به استانداردهای بالاتر زندگی است. در سوئد ، متوسط ​​سرانه درآمد یکبار مصرف تعدیل خالص خانوار 31 287 دلار در سال است که کمتر از متوسط ​​33604 دلار در سال OECD است. بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد یک شکاف قابل توجه وجود دارد – 20٪ بالای مردم چهار برابر 20٪ پایین درآمد دارند.

تحصیلات و مهارتهای خوب از ملزومات مهم یافتن شغل هستند. در سوئد ، 83٪ از بزرگسالان 25-64 ساله تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند که بالاتر از میانگین 78٪ OECD است. از نظر کیفیت سیستم آموزشی ، میانگین دانش آموز در برنامه ارزیابی جهانی دانش آموز (PISA) OECD 496 در زمینه سواد خواندن ، ریاضیات و علوم نمره بالاتر از میانگین 486 OECD کسب کرد. به طور متوسط ​​در سوئد ، دختران پسران را با 16 امتیاز ، بسیار بیشتر از متوسط ​​فاصله 2 واحدی OECD.

از نظر بهداشتی ، امید به زندگی هنگام تولد در سوئد 82 سال است ، یعنی دو سال بیشتر از میانگین 80 سال OECD. امید به زندگی برای زنان 84 سال است ، در حالی که برای مردان 81 سال است. سطح PM2.5 اتمسفر – ذرات ریز آلاینده هوا به اندازه کافی کوچک برای ورود به ریه ها و آسیب رساندن به آنها – 6.2 میکروگرم بر متر مکعب است ، بطور قابل توجهی پایین تر از میانگین OECD یعنی 13.9 میکروگرم بر متر مکعب. سوئد از نظر کیفیت آب نیز خوب عمل می کند ، زیرا 96٪ مردم می گویند از کیفیت آب خود راضی هستند در حالی که میانگین OECD 81٪ است.

در مورد حوزه عمومی ، یک احساس قوی جامعه و سطح بالایی از مشارکت مدنی در سوئد وجود دارد ، جایی که 91 نفر معتقدند که کسی را می شناسند که در صورت نیاز بتوانند به او اعتماد کنند ، بیش از میانگین OECD یعنی 89٪. میزان مشارکت رای دهندگان ، معیار مشارکت شهروندان در روند سیاسی ، در انتخابات اخیر 86٪ بود که بالاتر از میانگین 68٪ OECD بود. میزان مشارکت رأی دهندگان در 20٪ افراد بالغ بر 84٪ و در 20٪ افراد پایین 78٪ تخمین زده می شود که بسیار کمتر از فاصله متوسط ​​OECD 13 درصدی است و نشان می دهد که جامعه سیاسی گسترده ای در دموکراتیک سوئد وجود دارد.

به طور کلی ، سوئدی ها نسبت به میانگین OECD از زندگی خود رضایت بیشتری دارند. وقتی از سوئدی ها خواسته شد رضایت عمومی خود را از زندگی در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند ، سوئدی ها به طور متوسط ​​به آن نمره 7.3 دادند که بالاتر از میانگین OECD یعنی 6.5 است.

توصیه های مهم درباره کشور سوئد برای زندگی

برای تبدیل شدن به یک شهروند سوئد ، شما باید مدت زمان طولانی در سوئد زندگی طولانی مدت داشته باشید. به طور معمول شما باید برای مدت 5 سال در سوئد اقامت داشته باشید. این دوره از اقامت باید مداوم بوده باشد. قوانین دیگر برای کسانی که تابعیت ندارند یا پناهنده هستند اعمال می شود . اقامت عادی به این معنی است که شما مقیم طولانی مدت هستید و قصد اقامت در سوئد را دارید. اینکه شما مجاز هستید تمام وقت خود را در سوئد به عنوان یک دوره اقامت معمول بدانید ، به این بستگی دارد که چرا در اینجا ساکن شده اید و در طول مدت حضور خود در اینجا چه اجازه ای داشته اید. قانون اصلی این است که زمان با مجوز اقامت که منجر به مجوز اقامت دائم می شود به عنوان یک دوره اقامت عادی در نظر گرفته می شود.

اگر هنگام ورود به سوئد مجوز اقامت دائم یا مجوز اقامت داشته باشید ، مدت اقامت را از تاریخ ورود خود حساب می کنید. در غیر این صورت ، مدت اقامت از تاریخی که درخواست خود را برای مجوز اقامت ارائه داده اید و تأیید شده است محاسبه می شود. اگر درخواست شما در ابتدا رد شد و سپس درخواست جدیدی ارسال کردید ، از تاریخی که تأیید دریافت کرده اید زمان محاسبه می شود.

اگر شما مجوز اقامت موقت در سوئد را داشته اید ، به عنوان مثال مجوز اقامت برای بازدید ، برای تحصیل به عنوان دانشجوی بازدید کننده یا برای اقامت به عنوان au pair ، این زمان به عنوان یک دوره اقامت معمول محسوب نمی شود. این امر در صورت کار در سفارت یا کنسولگری کشور دیگری در سوئد نیز می تواند اتفاق بیفتد. اما اگر در حال تحصیل در مقطع دکترا هستید ، در موارد خاص می توانید مدت زمان اقامت برای تحصیل را به عنوان اقامت عادی حساب کنید. اگر بدیهی باشد که بعد از اتمام تحصیل قصد اقامت در سوئد را دارید مجاز به شمارش این دوره هستید.

اگر متاهل هستید ، در یک زندگی مشترک با یک شهروند سوئدی زندگی می کنید ، می توانید پس از سه سال درخواست تابعیت سوئد را بدهید. در این موارد ، شما باید از دو سال گذشته زندگی مشترک داشته باشید. ازدواج با هم کافی نیست بلکه باید با هم زندگی کنید. اگر شریک زندگی شما قبلاً تابعیت دیگری به غیر از تابعیت سوئد داشت یا بدون تابعیت بود ، باید حداقل دو سال تابعیت سوئد را داشته باشد. شما همچنین باید در دوران حضور در سوئد به خوبی با جامعه سوئد سازگار باشید. مواردی که ما در اینجا در نظر می گیریم می تواند شامل طول مدت ازدواج شما ، دانش شما از زبان سوئدی و توانایی تأمین هزینه زندگی خود باشد. اگر قبلاً تحت هویتی در سوئد بوده اید که هویت صحیح شما نیست یا مثلاً با مخفی کاری مانع اجرای دستور عدم ورود می شوید ، این ممکن است به شما برای اخذ تابعیت بعد از سه آسیب برساند سال ها.

اگر شما بی تابعیت هستید بایستی،  حداقل چهار سال در سوئد اقامت داشته باشید. در صورت پناهندگی لازم است حداقل چهار سال در سوئد اقامت داشته باشید. برای اینکه پناهنده محسوب شوید ، باید مطابق فصل 4 ، بخش 1 قانون بیگانگان یا بخشهای مربوطه در قانون بیگانگان قدیمی ، به عنوان پناهنده مجوز اقامت به شما داده شود. کافی نیست که شما در محدوده سهمیه پناهنده پذیرفته شوید.

سوالات متداول در زمینه کشور سوئد برای زندگی

بهترین شهر برای زندگی در سوئد کدام است؟

استکهلم پایتخت سوئد به عنوان بهترین شهر سوئد در بین مهاجران شناخته می شود.

شرایط زندگی در سوئد بهتر است یا دانمارک؟

کشورهای حوزه اسکاندیناوی از نظر رفاه اجتماعی، نظام آموزش و حتی آب و هوا نیز شبیه به هم می باشند. بسته به شرایط هر فرد می توان گزینه بهتر را پیشنهاد داد.

آیا می توان با خرید ملک در سوئد اقامت گرفت؟

خیر خرید ملک در کشورهایی نظیر پرتغال، اسپانیا و یونان منجر به اخذ اقامت می شود.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور سوئد برای زندگی ، مکانی عالی برای زندگی در کنار مردم مهربانش ، خدمات عالی و فرهنگ شرکتی است که مردم را به داشتن تعادل بین زندگی و کار ترغیب می کند. بالا بودن میزان حقوق و هزینه های کشور سوئد برای زندگی یکی از مزیت های زندگی و مهاجرت به این کشور می باشد. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوالی در باب کشور سوئد برای زندگی داشتید ، می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *