کشور سوئیس برای زندگی

کشور سوئیس برای زندگی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

کشور سوئیس برای زندگی ، زندگی در سوئیس ، هزینه های کشور سوئیس برای زندگی در بخش های مختلف ( مسکن، خوراک، پوشاک، رفت و آمد ) و همچنین میزان حقوق در سوئیس در این مقاله مورد  بررسی علمی قرار می گیرد.  هزینه های زندگی در سوئیس چقدر است؟ بهترین شهر سوئیس برای زندگی کدام است و میزان هزینه ها در آن چقدر است؟ راه های مهاجرت به کشور سوئیس برای زندگی چیست؟ هزینه های زندگی در شهرهای مختلف سوئیس به چه میزان می باشد؟ در این مقاله سعی بر این داریم تا به این گونه سوالات پاسخ دهیم. فرهنگ بسیار غنی و کیفیت زندگی بالا ، قرار گرفتن در جمع پیشرفته ترین کشورهای جهان، دارا بودن بهترین دانشگاه های دنیا، امنیت اجتماعی و اقتصادی، زیبایی منحصر به فرد از جمله مزایا و دلایلی می باشد که مهاجران بسیاری وارد این کشور می شوند. شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  mie  اتریش تماس حاصل نماید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

کشور سوئیس برای زندگی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور سوئیس برای زندگی
 • هزینه های کشور سوئیس برای زندگی
 • اخذ اقامت و تابعیت کشور سوئیس برای زندگی
 • مزایای کشور سوئیس برای زندگی
 • معایب کشور سوئیس برای زندگی
 • شهرهای مهم کشور سوئیس برای زندگی
 • سطح رضایت مردم از زندگی در سوئیس
 • توصیه های مهم درباره کشور سوئیس برای زندگی
 • سوالات متداول در زمینه کشور سوئیس برای زندگی
 • سخن پایانی

درباره کشور سوئیس برای زندگی

سوئیس با وسعتی حدود 41,85 کیلومتر مربع و جمعیت هشت میلیون نفری کشوری کوچک واقع در اروپا می باشد. کشورهایی نظیر فرانسه، اتریش، لیختن اشتاین، آلمان و ایتالیا همسایگان این کشور هستند. شهر زیبای برن ، پایتخت، واحد پول فرانک و دو شهر زوریخ  و ژنو مهمترین شهرهای این کشور می باشند. این کشور دارای 26 ایالت می باشد که کانتون خوانده می شود .کشور سوئیس دارای اقتصاد بسیار پایدار و  درآمد سرانه بالایی می باشد. همچنین این کشور دارای امنیت بالای سرمایه گذاری می باشد.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

هزینه های کشور سوئیس برای زندگی

کسانی که خواهان زندگی در کشور سوئیس هستند بایستی به هزینه ها و نرخ تورم در این کشور توجه نمایند. شایان ذکر است هزینه های مربوط به املاک در این کشور نسبت به ایران بالا می باشد.

 • هزینه مسکن

نوع ملک

میزان هزینه ها

هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر
1,367
هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه درخارج مرکز شهر
1,059
هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه درمرکز شهر
2,520
هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه درخارج از مرکز شهر
1,988
خرید آپارتمان در مرکز شهر هر متر مربع
10,132
خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر هر متر مربع
7,072
 • هزینه زندگی

نمودار هزینه زندگی در سوئیس
 • نرخ تورم

نرخ تورم سوئیس

اخذ اقامت و تابعیت کشور سوئیس برای زندگی

سوئیس به دلیل سیستم مالی در سطح جهانی ، استاندارد زندگی بسیار بالا ، آموزش عالی و مراقبت های بهداشتی و ثبات سیاسی بسیار مشهور است. این عضو منطقه شینگن است و از مسافرت بدون ویزا برای ساکنان و خانواده های آنها اطمینان حاصل می کند. برنامه اقامت طلایی آن افراد تحصیل کرده و ثروتمند است و فقط در عرض 2-4 ماه اقامت سوئیس را برای شما و خانواده شما اعطا می کند.

برای درخواست اقامت سوئیس باید زیر 55 سال داشته باشید و سابقه کیفری نداشته باشید. مصاحبه دقیق نیز بخشی از روند درخواست است و ساختار آن بسیار بیشتر از سایر برنامه های ویزای طلایی است. روند کار بسیار سریع است و فقط 2-4 ماه بین زمان ارسال و دریافت اقامت می گذرد. قانون جدید تابعیت سوئیس در سال 2018 به اجرا درآمد که دستیابی به تابعیت سوئیس را دشوارتر می کند. قابل توجه ترین تغییر این بود که متقاضیان برای صلاحیت نیاز به داشتن مجوز اقامت C می باشد.

 • تحصیل

  دانشجو فقط در طی 14 روز پس از ورود به سوئیس ، باید در مقامات محلی آنها در شهری که در آن اقامت دارید ثبت نام کند. متقاضی بایستی ثابت کند که برای تحصیل به سوئیس آمده و در دانشگاه ثبت نام کرده است. بعد از طری این پروسه به وی اقامت اعطا می شود.

 • تولد

  برخلاف بسیاری از کشورها ، نوزادی که در خاک سوئیس متولد می شود ، به طور خودکار حق تابعیت سوئیس را ندارد. تنها در صورتی به این امر دست می یابد که یکی از والدین او شهروند سوئیس باشد.

 • ازدواج

  برای اخذ تابعیت و اقامت سوئیس داشتن شرایط زیر الزامی می باشد:

  • 5سال زندگی در سوئیس
  • گذشت حداقل 3 سال از ازدواج
  • تسلط به زبان سوئیسی
  • ادغام در زندگی سوئیسی و آشنایی با آداب و رسوم سوئیس
  • انطباق با قانون سوئیس
  • عدم خطرناک بودن شخص برای امنیت داخلی یا خارجی سوئیس
 • سرمایه گذاری

  اخذ اجازه اقامت در سوئیس با پرداخت هزینه “مالیات یکجا” ، که بسته به کانتون سوئیس انتخاب شده (به جز زوریخ) حداقل 150،000 CHF (تقریبا 170،000 USD) یا بیشتر است ، امکان پذیر است. این مبلغ هزینه بسته به کانتون انتخابی ممکن است تا 1 میلیون CHF یا بیشتر باشد. اقامت سوئیس به افراد تحت رده های مختلف اعطا می شود – بازنشستگی ، افراد ثروتمند یا کارمند تجارت. هرکسی که بتواند حداقل هزینه را پرداخت کند ، نیازی به اعلام درآمد و دارایی در سراسر جهان ندارد.

 • پناهندگی

  تقاضای شهروندی در سوئیس برای پناهندگان شناخته شده و افراد پذیرفته شده موقت که دارای مجوز F هستند امکان پذیر است. در سال 2018 ، مقامات سوئیس به 724 پناهنده و 267 نفر پذیرفته شده موقت تابعیت اعطا کردند. هر سالی که به عنوان یک اقامت موقت با مجوز F سپری می شود ، فقط به عنوان نیم سال در معیارهای 10 ساله اقامت حساب می شود. این بدان معنی است که کسی که مدت طولانی در سوئیس با مجوز F زندگی می کند ، باید 20 سال صبر کند تا واجد شرایط تابعیت شود ، مگر اینکه واجد شرایط تابعیت ساده از طریق ازدواج یا تبار شود. افراد پذیرفته شده موقت هنگام ارائه درخواست،  نیاز به نشان دادن مجوز F دارند تا C. به غیر از این ، الزامات و رویه ها برای گروه های پناهنده همان است که برای سایر افرادی که از طریق تابعیت درخواست شهروندی می کنند ، یکسان است.

مزایای کشور سوئیس برای زندگی

 • فرصت های شغلی بالا
 • کیفیت بالای آموزش
 • استاندارد بودن خانه ها

 • کیفیت بالای مراقبت های بهداشتی
 • محیطی زیبا و شگفت انگیز
 • کیفیت بالای زندگی

معایب کشور سوئیس برای زندگی

 • بالا بودن هزینه های زندگی
 • تسلط داشتن به زبان سوئیسی

شهرهای مهم کشور سوئیس برای زندگی

 • برن

  برن پایتخت سوئیس است و در دو ساحل رودخانه آئار واقع شده است. این شهر ، صندلی شورای فدرال سوئیس و مجمع فدرال است و بنابراین در سیاست قابل توجه است.

 • لوسرن

  در انتهای شمال غربی دریاچه لوسرن ، لوکرن دیدنی قرار دارد. Chapel Bridge over the Reuss علامت تجاری لوسرن است و شهر جدید و قدیمی را به هم متصل می کند.

 • ژنو

  ژنو در کرانه های رون ، اصلاح طلب معروف جان کالوین و پس از زوریخ دومین شهر بزرگ سوئیس است. محل استقرار بسیاری از بانک ها و سازمان های بین المللی است. این شهر با بیش از 50٪ خارجی ترین بین المللی ترین شهر سوئیس است.

 • بازل

  بازل ، سومین شهر بزرگ سوئیس است و این موزه های خارق العاده در اینجا هستند. “شهر کارخانه” سابق در راین و در قلب مرزهای مثلث (فرانسه ، آلمان ، سوئیس) امروزه یکی از مهمترین مراکز فرهنگی اروپا است.

 • زوریخ

  زوریخ کلانشهر بزرگ در حاشیه رودخانه لیمات است و همچنین بزرگترین شهر سوئیس است. در اینجا تقریبا 400 هزار نفر از 160 کشور مختلف زندگی می کنند. بر اساس بررسی های سالانه ، زوریخ یکی از شهرهایی است که دارای بالاترین کیفیت زندگی در جهان است.

 • لوزان

  لوزان شهری در سواحل شمالی لاک لمان و مقر اصلی دادگاه فدرال ، بورس عالی کنفدراسیون سوئیس است. علاوه بر این در اینجا کمیته بین المللی المپیک و موزه المپیک نیز وجود دارد.

 • لوگانو

  “Cita verde” به معنی شهر سبز است. لوگانو همچنین یک شهر دانشجویی با تعداد زیادی دانشگاه معتبر است و پس از زوریخ و ژنو مهمترین نقطه مالی کشور است.

 • سنت گالن

  سنت گالن گروه موسیقی معروف راگ Piggnigg و باشگاه فوتبال FC St.Gallen است. همچنین نقش مهمی در حوزه فرهنگی و اقتصادی دارد. شهر قدیمی یک تماشای باروک فوق العاده با کلیسای زیبا Stifts و کتابخانه یونسکو است.

سطح رضایت مردم از زندگی در سوئیس

سوئیس در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر بسیار خوب عمل می کند. سوئیس در رفاه ذهنی ، شغل و درآمد ، درآمد و ثروت ، وضعیت سلامت ، ارتباطات اجتماعی ، کیفیت محیط ، تحصیلات و مهارت ها ، تعادل زندگی کاری ، مسکن و امنیت شخصی بالاتر از حد متوسط ​​است ، اما در مشارکت مدنی کمتر از متوسط ​​است. از نظر اشتغال ، 80٪ افراد 15 تا 64 ساله در سوئیس دارای شغل با حقوق هستند که بالاتر از متوسط ​​اشتغال OECD یعنی 68٪ است و یکی از بالاترین نرخ ها در OECD است. سطح PM2.5 اتمسفر ، ذرات ریز آلاینده هوا به اندازه کافی کوچک برای ورود به ریه ها و آسیب رساندن به آنها ، 14.5 میکروگرم بر متر مکعب است که بالاتر از میانگین 13.9 میکروگرم OECD است. در مورد حوزه عمومی ، یک احساس قوی جامعه و سطح متوسطی از مشارکت مدنی در سوئیس وجود دارد ، جایی که 93 of مردم معتقدند که کسی را می شناسند که در صورت نیاز به او اعتماد کنند ، بیش از میانگین OECD که 89 است. میزان مشارکت رای دهندگان ، میزان مشارکت شهروندان در روند سیاسی ، در انتخابات اخیر 49٪ بود. این رقم یکی از کمترین نرخ ها در OECD است که متوسط ​​مشارکت در آن 68٪ است. با این حال ، این شکل بسیار مشارکتی سوئیس از دموکراسی مستقیم را در نظر نمی گیرد.

به طور کلی ، مردم سوئیس از زندگی خود رضایت بیشتری دارند. هنگامی که از مردم سوئیس خواسته شد رضایت عمومی خود از زندگی را در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند ، به طور متوسط ​​نمره 7.5 را به مراتب بالاتر از میانگین 6.5 OECD دادند.

توصیه های مهم درباره کشور سوئیس برای زندگی

زندگی در سوئیس بسیار گران است. از گرانی مسکن و مدارس خصوصی گرفته تا گران قیمت غذا ، مبلمان و لباس ، مهاجران در سوئیس باید خود را با این واقعیت سازگار کنند. ” در سوئیس، بیش از 60٪ مردم آلمانی صحبت می کنند ، ایتالیایی در چند کانتون در قسمت جنوب شرقی کشور صحبت می شود. اما برای ادغام خوب در جامعه سوئیس: سوئیسی ها هنگام یادگیری بسیار قدردانی می كنند حتی دوره های زیادی به زبان آلمانی سوئیس وجود دارد. فرهنگ سوئیس تحت تأثیر میراث آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانشنی (زبان) است که آن را شکل داده است. بسیاری از خارجی ها به دلیل کیفیت بالای زندگی ، سبک زندگی در فضای باز سوئیس و حقوق خوب به سوئیس نقل مکان می کنند. این به رغم هزینه های بسیار مشهور زندگی در سوئیس است.

یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که نحوه مهاجرت همه وسایل خود به خانه جدید خود را بررسی کنید. اگر اثبات کنید محل اقامت جدید سوئیس است ، می توانید کالاهای خانگی ، وسایل شخصی ، حیوانات خانگی یا ماشین خود را بدون مالیات به سوئیس بیاورید. دانشجویان از قانون اقامت معاف هستند. هنگام وارد کردن حیوانات به سوئیس ، مقررات سختگیری در مورد بهداشت و حمل و نقل وجود دارد. تقریباً همه شهروندان اتحادیه اروپا ، افتا طبق قانون آزادی حرکت حق دارند به سوئیس بروند. با این حال ، آنها باید برای کار ثبت نام کنند و برای اقامت بیش از سه ماه درخواست مجوز اقامت کنند. به دنبال افزایش مهاجرت در سال 2017 ، سوئیس به بند حمایتی استناد کرد تا سهمیه های رومانیایی ها و بلغاری ها را تعیین کند.

تقریباً همه افراد برای ورود به سوئیس برای اقامت طولانی مدت (بیش از سه ماه) به ویزا احتیاج دارند. این امر معمولاً باید از خارج از کشور انجام شود زیرا تأیید در چندین سطح (فدرال و کانتونال) لازم است. ویزای بلند مدت به شما اجازه می دهد تا اقامت سوئیس را دریافت کنید. مهم این است که زمان کافی برای پردازش برنامه ریزی کنید ، که بسته به سفارت و شرایط شخصی شما ممکن است بین سه تا شش ماه طول بکشد. استفاده از بیمه درمانی سوئیس برای کلیه خارجیانی که در سوئیس زندگی یا کار می کنند اجباری است. برخی معافیت ها وجود دارد. قبل از انجام این کار ، باید برای پرداخت هزینه های تأمین اجتماعی سوئیس و ثبت نام در یک بیمه درمانی ثبت نام کنید.

بسته به کانتون سوئیس که به آن نقل مکان می کنید ، حتی در برخی مواقع ، کمون نیز می تواند موارد مختلفی را به گونه دیگری تنظیم کند. در هر صورت توصیه می شود که مراحل را زود هنگام آغاز کنید ، زیرا باید بیمه کافی خود را اثبات کنید یا دلایل معافیت را برآورده می کنید. در هر دو مورد شما حداکثر سه ماه وقت دارید تا کارها را مرتب کنید و پس از آن مقامات می توانند بیمه ای را به شما تحمیل کنند. شما باید از ابتدای اقامت بیمه شوید ، اگرچه مدت سه ماه مهلت وجود دارد. قبل از ورود به سوئیس می توانید در یک بانک سوئیس حساب باز کنید. شما باید مستندات معتبر و گسترده ارائه دهید ، اگرچه ممکن است بانک های آنلاین گزینه های دیگری را ارائه دهند. هنگام ورود به بانک سوئیس و افتتاح حساب حضوری معمولاً راحت تر است. در شهرهای بزرگ ، بانک ها معمولاً کارمندانی را دارند که انگلیسی صحبت می کنند.

کیفیت بالای زندگی زوریخ ، چند فرهنگی ژنو یا پایتخت تاریخی برن ؛ هر شهر شخصیت و جذابیت خاص خود را دارد. حدود 60 درصد از صاحبان خانه در سوئیس ، تا 80 درصد در ژنو و زوریخ  و بیشتر مهاجران  بیش از خرید ملک اجاره می کنند. در نتیجه ، اجاره بها زیاد است و در اکثر شهرها نیاز به حد کمتری دارد.

سوالات متداول در زمینه کشور سوئیس برای زندگی

برای مهاجرت به سوئیس از کجا شروع کنم؟

اولین گام برای مهاجرت به سوئیس شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

بهترین راه برای مهاجرت به سوئیس کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به سوئیس بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار سوئیس، تحصیل در دانشگاه های سوئیس، اقامت خودحمایتی و سرمایه گذاری در سوئیس از بهترین راه های مهاجرت به سوئیس است.

کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به سوئیس چیست؟

روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به سوئیس است. تحصیل در سوئیس نیز دومین روش کم هزینه است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور سوئیس برای زندگی ، سوئیسی ها در ادغام بسیار بزرگ هستند. این یک کشور کوچک با چهار زبان ملی است و حدود 25 درصد از جمعیت آن خارجی هستند. بسیاری از کانتون ها دارای دفاتر ادغام هستند ، که در مورد زندگی روزمره ، فعالیت های اوقات فراغت ، دوره های زبان رایگان یا ارزان و همچنین برگزاری برنامه های خوش آمدگویی و اجتماعات اجتماعی به شما مشاوره عملی می دهند. درک فرهنگ و آداب و رسوم سوئیس همچنین می تواند به شما در اسکان و همچنین بیرون رفتن برای جستجوی بهترین مکانها برای بازدید در سوئیس و امتحان بهترین غذاهای سوئیسی با تأثیرات فرانسوی ، آلمانی و ایتالیایی شمالی کمک کند. هزینه های زندگی و اجاره خانه در این کشور بالا می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه کشور سوئیس برای زندگی در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *