کشور عمان برای زندگی.اصلی

کشور عمان برای زندگی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

کشور عمان برای زندگی ، درامد در کشور عمان و تمام موارد در رابطه با کشور عمان برای زندگی مورد بررسی علمی قرار می گیرد. روش های اخذ تابعیت عمان چیست؟ هزینه های زندگی در عمان چقدر است؟در این مقاله سعی شده است به تمام سوالات پاسخ داده شود. این کشور از نظر استراتژیک در تنگه های اورموز بسیار متنوع است و دارای ذخایر بیشمار نفتی و گازی می باشد. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله کشور عمان برای زندگی سوالی داشتید  می توانید با مشاوران متخصص و مجرب موسسه حقوقی ملک پور  mie  اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

کشور عمان برای زندگی

آنچه در این مقاله می خوانیم

  • درباره کشور عمان برای زندگی
  • هزینه های کشور عمان برای زندگی
  • اخذ اقامت و تابعیت کشور عمان برای زندگی
  • مزایای کشور عمان برای زندگی
  • معایب کشور عمان برای زندگی
  • شهرهای مهم کشور عمان برای زندگی
  • سطح رضایت مردم از زندگی در عمان
  • توصیه های مهم کشور عمان برای زندگی
  • سوالات متداول در زمینه کشور عمان برای زندگی
  • سخن پایانی

درباره کشور عمان برای زندگی

عمان ، کشوری که سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان را در محل تلاقی خلیج فارس و دریای عرب اشغال کرده است. شهر زیبای و بزرگ مسقط ، پایتخت عمان است که با بیش از 1.3 میلیون نفر ساکن در کلانشهر کانون مهاجران کشور است. علاوه بر پایتخت ، صلاله بزرگترین شهر است و به دلیل منطقه آزاد و بندر باری که دارد نیروی کار زیادی را به خود جذب می کند. سلطان قابوس حاکم عمان است و در سال 1970 به قدرت رسید و او را به طولانی ترین فرمانروای جهان عرب تبدیل کرد. دین رسمی این کشور اسلام است . پایتخت عمان ، شهری بندری در سواحل شمال شرقی ، هزینه زندگی کمتری در کنار جاذبه های طبیعی و فرهنگی برای مهاجران فراهم می کند.

بیشتر قسمتهای داخلی این کشور در منطقه شنی ، بی درخت و تا حد زیادی بی آب شبه جزیره عربستان معروف به روبو الخالی قرار دارد. این منطقه هنوز حوزه عشایر بادیه نشین است ، اگرچه امروزه توسط خطوط لوله انتقال نفت و گاز نیز عبور می کند. به زبان عربی و انگلیسی به طور گسترده ای در عمان صحبت می شود و هفته کار از یکشنبه تا پنجشنبه است.

پرچم عمان
شرایط عمومی عمان

 منطقه شهری مسقط-معراع مدتها است محل زندگی تعداد قابل توجهی از نژاد پارسی و بازرگانانی از نژاد جنوب آسیا است که برخی از آنها نیز در امتداد البینه زندگی می کنند. از میان افراد مشهور می توان به لیواتیه اشاره کرد . با اینکه عربی زبان رسمی کشور عمان  می باشد ، ولی زبان های  انگلیسی ، فارسی و اردو نیز صحبت می شود . حدود 70 درصد درآمد دولت از ذخایر نفتی و گازی تا مین میشود. مسقط خود محل مرکز خرید عمان است ، یک مرکز خرید 145000 متر مربع به دلیل افتتاح در سال 2021 و یک نقطه عطف در عمان 2040 ، یکی دیگر از اقدامات نوسازی است. با افتتاح موزه ملی ، که دو هزاره میراث و تاریخ را از طریق نمایشگاه دائمی بیش از 5000 اشیا به نمایش می گذارد . عمان یک مکان بسیار دوستانه و امن برای سفر است . در عمان مالیات بر درآمد وجود ندارد و این امر در مورد مهاجران نیز اعمال می شود. این در کشورهای حاشیه خلیج فارس معمول است ، زیرا آنها مایل به تشویق مهاجران به زندگی و کار در این کشور هستند. با این وجود ، اگرچه مالیات بر درآمد وجود ندارد ، اما از کارمندان انتظار می رود که در تأمین اجتماعی که توسط کارفرما پوشش داده می شود مشارکت کنند. تأمین اجتماعی حقوق بازنشستگی سالمندی و خدمات عمومی و پوشش آسیب های محل کار را تحت پوشش قرار می دهد. برخی از کارگران همچنین می توانند کسری از حقوق خود را برای یک مستمری شخصی یا برنامه بازنشستگی تنظیم کنند ، اما این اختیاری است و از طرف دولت عمان مشمول مالیات نمی شود. عمان کشوری استقبال کننده ، اما محافظه کار است. از لباس های متوسط ​​قدردانی می شود ، مانند لباس های گشاد که دست ها و پاها را می پوشاند. دین اصلی در این کشور اسلام ، به ویژه شاخه ای از اسلام است که به عبادیسم معروف است. دین در عمان بسیار مهم است و سهم بزرگی در زندگی روزمره اکثر شهروندان دارد.

  • موقعیت قومی در عمان

موقعیت قومی در عمان

هزینه های کشور عمان برای زندگی

هزینه زندگی در عمان از لحاظ نوع سبک زندگی متفاوت است.  شایان ذکر است که با حرکت به سمت شهر مسقط قیمت مسکن و آپارتمان افزایش می یابد. هزینه های غذا و حمل و نقل در سراسر کشور تقریباً ثابت است ، اما در حال افزایش است.

  • هزینه زندگی

قیمت متوسط ​​رستوران

 قیمت به ریال

غذا ، رستوران ارزان قیمت
2.00
غذا برای 2 نفر ، رستوران میان رده ، سه دوره
10.00
کاپوچینو (منظم)
1.65
کک / پپسی (بطری 0.33 لیتری)
0.26
آب (بطری 0.33 لیتری)
0.12
شیر (معمولی) ، (1 لیتر)
0.63
قرص نان سفید تازه (500 گرم)
0.40
برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
0.73
تخم مرغ (منظم) (12)
0.96
پنیر محلی (1 کیلوگرم)
2.73
فیله مرغ (1 کیلوگرم)
2.15
گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز پای عقب)
3.25
سیب (1 کیلوگرم)
0.87
موز (1 کیلوگرم)
0.59
پرتقال (1 کیلوگرم)
0.64
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)
0.47
سیب زمینی (1 کیلوگرم)
0.37
پیاز (1 کیلوگرم)
0.34
کاهو (1 سر)
0.55
آب (بطری 1.5 لیتری)
0.21
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
0.50
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)
0.20
بنزین (1 لیتر)
0.22

اجاره ماهانه

قیمت به ریال

آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر
216.85
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز
146.98
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر
385.22
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز
255.93

خرید قیمت آپارتمان

 قیمت به ریال

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
881.94
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز
672.51
  • شاخص کیفیت زندگی در عمان

 نوع شاخص

میزان

سطح کیفیت

قدرت خرید
86.47
متوسط
امنیت
79.73
بالا
مراقبت های بهداشتی
58.42
متوسط
آب و هوا
67.22
بالا
هزینه های زندگی
49.90
پایین
نسبت قیمت بر درآمد
5.69
پایین
شاخص زمان تردد در ترافیک
23.07
خیلی پایین
شاخص آلودگی
37.58
پایین
شاخص کیفیت زندگی
172.95
خیلی بالا

اخذ اقامت و تابعیت کشور عمان برای زندگی

اخذ تابعیت عمان بسیار سخت و در موارد خاصی می باشد.

  • تحصیل

    برای تحصیل در عمان بایستی ابتدا ویزای تحصیلی را دریافت کنید.

  • کار

    اگر قصد کار در کشور عمان را دارید ، بایستی ابتدا مجوز اقامت عمان را اخذ کنید . برای دستیابی به مجوز اقامت متقاضی باید پیشنهاد کاری از کارفرمای عمانی داشته باشد و به دنبال آن دعوت نامه وی برای اقامت در کشور باید توسط کارفرما ارسال شود .

  • تولد

    کودکانی که از والدین ناشناخته در عمان متولد می شوند از بدو تولد شهروندان عمان هستند. فرزندانی که از پدری عمانی یا مادری عمانی و پدری ناشناس فارغ از محل تولد متولد می شوند ، تابعیت و اقامت عمان دریافت می کنند اگر کودک در خارج از عمان با پدر عمانی متولد شود ، و کودک قبل از 18 سالگی به عمان آمده باشد ، کودک می تواند تابعیت بگیرد ، اما در غیر این صورت ، کودک همان یک متقاضی تازه محسوب می شود.

  • ازدواج

    ازدواج با شهروند عمانی در داشتن مواردی همچون:  این ازدواج با اجازه وزارت انجام شده باشد ، داشتن یک فرزند و به مدت 10 سال در کشور عمان زندگی کردن زوجین ، اعطای تابعیت و اقامت را به دنبال دارد.

  • پناهندگی

    در کشور عمان هیچ قانون ملی یا مقررات اداری خاصی که بر وضعیت پناهجویان یا پناهندگان حاکم باشد وجود ندارد.

مزایای کشور عمان برای زندگی

  • بسیار ایمن

    عمان میزان جرم و جنایت بسیار کمی دارد . از این رو مکانی امن برای زندگی می باشد.

  • ارزان بودن قیمت ماشین و بنزین

    خرید اتومبیل در طولانی مدت بسیار مقرون به صرفه تر از استفاده از وسایل نقلیه عمومی است. عمان همچنین یکی از ارزان ترین قیمت بنزین در جهان را دارد. بنابراین ، تعداد بسیار کمی از مهاجران از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند.

  • مدارس بین المللی با کیفیت بالا

    سیستم آموزشی در عمان با استاندارد بالایی برگزار می شود. بسیاری از مدارس بین المللی خصوصی ، عمدتا در مسقط وجود دارد و آنها معمولاً از امکانات مدرن عالی برخوردار هستند.

معایب کشور عمان برای زندگی

  • هزینه های بالای زندگی و تحصیل
  • نرخ بالای تصادفات
  • ساختار جاده ایی غیر استاندارد
  • آب و هوای گرم

شهرهای مهم کشور عمان برای زندگی

  • مسقط

    مسقط ، پایتخت عمان ، به عنوان یک ارتباط تجاری اصلی بین شرق و غرب عمل کرده است و هنوز هم یک ایستگاه اصلی برای سفرهای دریایی و کشتی ها است. این شهر جذابیت قدیمی خود را حتی با ساختارهای جدیدتر با جزئیات عرب حفظ کرده است. نیازی به ذکر نیست سواحل آبی زمردی و ورزشهای آبی مهیج که علاقه مندان به ماجراجویی را به خود جلب می کند.

  • سلاله

    سلاله سلطان پادشاه عمان است ، شهری زیبا در عمان با فرهنگ غنی ، تاریخ و سواحل باشکوه می باشد.

  • سوهار Sohar

    سوهار ترکیبی کامل از فرهنگ و جوامع معاصر که خانه ملوانان مشهور احمد بن مجید و شخصیت افسانه ای سینباد است. این شهر دارای مراکز خرید و آسمان خراش های عظیم است که برخی از زرق و برق دارترین سواحل عمان و سوق ها و بناهای تاریخی پر از تاریخ کشور است.

  • جبل اخدار

    جبل اخدار که بیشتر از بیابان و سنگ آهک تشکیل می شود ، کوه سبز را نیز بخاطر درختچه ها و درختانی که به دلیل 300 میلی متر بارندگی سالانه رشد می کنند ، نامیده است. جبل اخدار یکی از محبوب ترین مکانهای توریستی در عمان است که به دلیل باغات میوه ، باغات خرما و کاشت گردو دارای رایحه ای متفاوت از گلاب است که به خانه های روستاهای اطراف تقطیر می شود.

  • Rustaq رستاق

    رستاق شهری در عمان است که جذابیت دنیای قدیم خود را حفظ کرده است و اولین پایتخت عمان می باشد. این شهر در ضلع غربی کوه های حجار واقع شده و شهری پر از مزا رع، که انواع میوه ها را در آن کشت می شود. این شهر به خاطر درختان نخل ، خرما و بالاترین کیفیت عسل شناخته شده است.

  • قلعه خصاب

    بازدید از قلعه خصاب یکی از بهترین راه هایی است که گردشگران می توانند نگاهی به شکل ظاهری عمان قبل از جهانی شدن داشته باشند. قلعه خصاب در قرن هفدهم توسط پرتغالی ها ساخته شد. در حال حاضر این قلعه یکی از بهترین موزه های عمان را در خود جای داده و نگاهی خارق العاده به زندگی عمان ها در قرن هفدهم می دهد. جاذبه اصلی قلعه قایق های واقعی Musandam باستان است که به نمایش گذاشته شده است.

  • Rustaq رستاق

    رستاق شهری در عمان است که جذابیت دنیای قدیم خود را حفظ کرده است و اولین پایتخت عمان می باشد. این شهر در ضلع غربی کوه های حجار واقع شده و شهری پر از مزا رع، که انواع میوه ها را در آن کشت می شود. این شهر به خاطر درختان نخل ، خرما و بالاترین کیفیت عسل شناخته شده است.

سطح رضایت مردم از زندگی در عمان

در  یک نظرسنجی توسط Maktoob Research ، یکی از مهمترین شرکتهای تحقیق در بازار آنلاین در منطقه ، نشان داد که افراد ساکن در عمان خوشبخت ترین افراد در خاورمیانه هستند. “نظرسنجی خوشبختی” ماه گذشته بین 7434 نفر از ساکنان ملیت های مختلف انجام شد. طبق این نظرسنجی ، عمان با 61 درصد بیشترین درصد افراد شاد را دارد و پس از آن عربستان سعودی (57 درصد) ، قطر (56 درصد) ، بحرین (54 درصد) ، کویت (53 درصد) ، امارات متحده عربی (52 درصد) ، اردن (47 درصد) ، مصر (46 درصد) ، سوریه (46 درصد) ، مراکش (44 درصد) و لبنان (35 درصد). تعدادی از مطالعات نشان داده اند که خوشبختی می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشد. افرادی که خوشحال هستند به احتمال زیاد از سلامت احساسی و جسمی بهتری برخوردار می شوند ، سیستم ایمنی قوی تری دارند ، عمر طولانی تری دارند ، سطح انرژی بالاتری دارند و از هوش خود به طور مثرتری استفاده می کنند. با در نظر گرفتن فاکتور سن ، پاسخ دهندگان مسن (46 سال به بالا) به وضوح به عنوان خوشبختترین گروه با ضریب کلی شادی 59 درصد در مقایسه با 47.5 درصد پاسخ دهندگان در سالهای میانی (35-38) ظاهر شدند. خوشبخت ترین مکان آنها بورایمی با 88 درصد در عمان است ، پس از آن مدینه با 83 درصد در عربستان سعودی ، منامه با 67 درصد در بحرین ، دوحه با 58 درصد در قطر ، العین ، فجیره و ام القوین در امارات ، کویت در کویت ، طنجه در مراکش و سوئز در مصر 56 درصد ، زرقا 51 درصد در اردن ، تایر 50 درصد در لبنان و دمشق 48 درصد در سوریه . به طور کلی می توان گفت شهروندان عمانی از کیفیت زندگی خود راضی هستند.

توصیه های مهم کشور عمان برای زندگی

هزینه زندگی برای مهاجران در عمان طبق گزارش numbeo  ، 28.28٪ کمتر از ایالات متحده است (داده های کل برای همه شهرها ، اجاره در نظر گرفته نمی شود). اجاره در عمان 35.40٪ کمتر از ایالات متحده است (متوسط ​​داده برای همه شهرها). هنگام مقایسه هزینه های زندگی در مسقط و نیویورک ، هزینه زندگی مسقط حتی در آنجا کمتر است. عمان مکان بسیار خوبی برای زندگی است. خانه ها بسیار بزرگ و زیبا هستند ولی دارای آب و هوای بسیار گرمی می باشد. به طوری که از ماه مارس به نظر می رسد دمای اکتبر در این شهر از 98 درجه فارنهایت تا 125 درجه فارنهایت به علاوه ضریب رطوبت حدود 75٪ تا 84٪ یا بیشتر باشد. اگر قصد کار در کشور را دارید ، به مجوز اقامت نیاز خواهید داشت. هنگام اقدام برای اقامت در عمان ، ضروری است که از قبل پیشنهاد شغلی محکمی داشته باشید. دعوت نامه شما برای اقامت در کشور باید توسط کارفرما ارسال شود ، بنابراین این آنها هستند که به عنوان یک حامی مالی ، روند مهاجرت را آغاز می کنند. همسر یک دارنده ویزای کار و هر کودک زیر 21 سال می تواند درخواست ویزای خانوادگی کند که به آنها امکان زندگی در عمان را می دهد اما آنها قادر به کار در آنجا نیستند. ساکنان خارجی در عمان از سیستم بهداشت عمومی خود بهره مند نمی شوند. با این حال ، بیشتر کارفرمایان بیمه درمانی خصوصی را ارائه می دهند و هزینه آن را پرداخت می کنند اما ممکن است همیشه خدمات پزشکی مختلفی مانند دندانپزشک را پوشش ندهند. مهاجران در عمان اقدام به خرید ملک می کنند مگر اینکه آنها قصد زندگی طولانی مدت در این کشور را داشته باشند. محبوب ترین گزینه اجاره است ، به طور معمول قراردادها از قبل پرداخت می شوند و 3 ماه یا یک سال طول می کشد. بنابراین ، اگر قبل از پایان قرارداد اجاره خود ترک کنید ، به طور معمول بازپرداختی دریافت نمی کنید.

سوالات متداول در زمینه کشور عمان برای زندگی

 کشور عمان برای زندگی و اخذ اقامت چه شرایطی دارد؟

شما می توانید از روش هایی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج با شهروند عمانی، اقامت این کشور را کسب کنید و در عمان زندگی کنید.

✅ هزینه مهاجرت به عمان در کدام روش کمتر است؟

اخذ ویزای کار عموماً هزینه کمتری دارد و از آنجایی که حقوق دریافت می کنید، هزینه پرداختی با سرعت بیشتری به شما باز می گردد.

✅ آیا اقامت عمان از طریق خرید ملک قابل کسب است؟

خیر، از طریق خرید ملک در عمان نمی توان اقامت این کشور را کسب کرد. در کشور هایی همچون قبرس، اسپانیا و پرتغال می توانید با خرید ملک اقامت بگیرید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور عمان برای زندگی ، زندگی در عمان و شرایط و کیفیت زندگی در عمان از تمام جوانب مورد بررسی علمی قرار گرفت. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه کشور عمان برای زندگی در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *