کشور نیوزلند برای زندگی . اصلی(1)

کشور نیوزلند برای زندگی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ تابعیت و شهروندی

کشور نیوزلند برای زندگی ، به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و فرصتهای عالی برای کار در نظر گرفته شده است. از این نظر ، نیوزلند برای مهاجرت گزینه خوبی می باشد ، به خصوص اگر انگلیسی صحبت کنید. از بزرگترین مزایای زندگی در نیوزلند می توان به هوای آفتابی ، چشم انداز متنوع طبیعی و سبک زندگی بدون استرس اشاره کرد. نیوزلندی ها معتقدند زندگی برای زندگی است. این در مورد متعادل کردن کار با زندگی است. بدین معنی که  تعادل سالم بین کار و بازی تشویق می شود و اضافه کاری در نیوزلند امری نادر است. این بدان معنا نیست که نیوزلندی ها تنبل یا ناموفق هستند. آنها به عنوان یک جامعه از لحاظ موفقیت ، بدون در نظر گرفتن نوع حرفه یا ثروت ، همه را برابر می دانند. نیوزلند از نظر محافظت از سرمایه گذاران ، راه اندازی مشاغل و سهولت انجام تجارت به طور مداوم در میان 10 کشور برتر قرار دارد. نیوزلند همچنین برای شفافیت دولت و عدم فساد در رتبه 2 در شاخص درک مفاسد Transparency International 2020 قرار گرفت. این کشور علاوه بر اینکه یکی از کم جمعیت ترین کشورها در جهان است ، همچنین هیچ مالیاتی بر املاک یا دارایی ، مالیات بر سود سرمایه ، شبکه پیمان مالیاتی گسترده ندارد. طبق نظرسنجی HSBC 2020 Expat Explorer ، نیوزلند را از نظر تعادل بین زندگی و کار و کیفیت زندگی در رتبه 2 جهان قرار داده است. سازمان ملل در شاخص توسعه انسانی 2020 خود نیوزلند را از بین 189 کشور در رتبه شانزدهم قرار داده است.

روشهای اخذ شهروندی نیوزلند کدامند؟ مزایا و معایب کشور نیوزلند برای زندگی کدامند؟ در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم. همچنین تمام نکات مربوط به نیوزلند را مورد بررسی علمی قرار می دهیم. آیا نیاز به مهاجرت به خارج از کشور دارید؟ مهاجرت و اطلاع از مسائل حقوقی کشورها امری پیچیده می باشد. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن بیش از 15 سال تجربه در این زمینه ، همراه و مشاوره شما عزیزان می باشد. همچنین شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  MIE  اتریش تماس حاصل نمایید تا مشاوران مجرب و متخصص ما در این زمینه به صورت رایگان شما را  راهنمایی کنند.

کشور نیوزلند برای زندگی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور نیوزلند برای زندگی
 • هزینه های کشور نیوزلند برای زندگی
 • اخذ تابعیت کشور نیوزلند برای زندگی
 • مزایای کشور نیوزلند برای زندگی
 • معایب کشور نیوزلند برای زندگی
 • شهرهای مهم در کشور نیوزلند برای زندگی
 • سطح رضایت مردم از کشور نیوزلند برای زندگی
 • توصیه های مهم برای کشور نیوزلند برای زندگی
 • سوالات متداول در زمینه کشور نیوزلند برای زندگی
 • سخن پایانی

درباره کشور نیوزلند برای زندگی

نیوزلند ، Maori Aotearoa ، کشور جزیره ای واقع در اقیانوس آرام جنوبی ، جنوب غربی ترین قسمت پلی نزی می باشد. نیوزلند جزیره ایی  دور افتاده است ، اما یکی از کشورهای خوب برای زندگی است. نزدیکترین همسایه آن ، کشور استرالیا از سمت جنوب شرقی  می باشد. این کشور متشکل از دو جزیره اصلی؛ جزایر شمالی و جنوبی  و تعدادی جزیره کوچک است که برخی از آنها صدها مایل از جزیره اصلی فاصله دارند. پایتخت شهر زیبای ولینگتون و بزرگترین منطقه شهری اوکلند است که هر دو در جزیره شمالی واقع شده اند. نیوزلند گروه جزایر توکلائو در اقیانوس آرام جنوبی را اداره می کند.  مساحت این کشور کمی کمتر از ایالت کلرادو ایالات متحده و کمی بیشتر از انگلستان است. حدود دو سوم زمین در نیوزلند از نظر اقتصادی مفید است و بقیه مناطق کوهستانی است. این کشور دارای دریاچه های فراوانی است. تعدادی از این دریاچه ها به عنوان مخزن پروژه های برق آبی مورد استفاده قرار گرفته اند و دریاچه های مصنوعی مانند دریاچه بزرگ بنمور برای تولید برق آبی ایجاد شده اند. آب و هوای نیوزلند با توجه به عرض جغرافیایی کمی استوایی می باشد.

پرچم نیوزلند
شرایط عمومی نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند بسیار با کیفیت است که شامل بهترین مدارس بین المللی ، دولتی و خصوصی در جهان است. کسانی که خواهان کار در کشور نیوزلند هستند ، به احتمال زیاد در اوکلند ، کریستچرچ یا ولینگتون زندگی خواهند کرد. این شهرها تقریباً دو سوم تولید ناخالص ملی کشور را تشکیل می دهند و فرصت های شغلی زیادی برای مهاجران وجود دارد. از آنجا که این شهرها بسیار محبوب هستند ، هزینه زندگی در این شهرها تا 50٪ بیشتر از شهرهای کوچکتر در حومه شهر است. Dunedin و Hamilton از محبوبیت کمتری برخوردار نیستند ، اما قیمت آنها کمتر است.  نیوزلند غالباً یک کشور انگلیسی زبان است ، اگرچه زبان انگلیسی ، مائوری و نیوزلند زبان های رسمی هستند. تقریباً همه مائوری انگلیسی صحبت می کنند و حدود یک چهارم آنها نیز مائوری صحبت می کنند.

هزینه های کشور نیوزلند برای زندگی

به غیر از کالاها ، هزینه های زندگی در شهرها بسیار زیاد است. چرا زندگی در نیوزلند اینقدر گران است؟ پاسخ ساده است. نیوزلند یک کشور جزیره ای دورافتاده است و بیشتر کالاها باید از کشورهای دیگر وارد شوند. مالیات بالای واردات و این واقعیت که بسیاری از بخش ها رقبا ندارند ، باعث افزایش قیمت ها می شود.

 • هزینه های زندگی

قیمت ها

مایحتاج  زندگی

18.00 دلار
غذا در رستوران ارزان قیمت
دلار 85,00
غذا برای 2 نفر در رستوران متوسطه
2.69 دلار
1 لیتر شیر
2.23 دلار
500 گرم کباب نان سفید تازه
2.68 دلار
1 کیلو گرم برنج سفید
4.68 دلار
تخم مرغ
9.71 دلار
1 کیلو گرم پنیر محلی
12.43 دلار
1 کیلو گرم سینه مرغ
16.86 دلار
1 کیلو گرم گوشت گاو
3.50دلار
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی )
3.50دلار
تاکسی با تعرفه عادی
دلار 2,95
تاکسی تا یک 1 کیلو متر با تعرفه عادی
1،487.04 دلار
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر
1،221.40 دلار
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز
2،462.71  دلار
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر
1،985.52 دلار
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز شهر
6،666.56 دلار
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
5،238.31 دلار
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

اخذ تابعیت کشور نیوزلند برای زندگی

برای درخواست تابعیت ، باید حداقل 5 سال اقامت داشته باشید و هر ساله فقط برای مدت کوتاهی از نیوزلند خارج شوید. بنابراین شما باید حداقل در هر 5 سال حداقل 240 روز با ویزای اقامت در نیوزلند حضور داشته باشید. همچنین به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. روش های مختلفی برای اخذ اقامت در نیوزلند وجود دارد که بسیاری از آنها با ویزای موقت شروع می شوند تا به شما اجازه کار یا تجارت در نیوزلند را بدهند. مراحل اقامت می تواند بسیار طولانی باشد ، گاهی اوقات 6 تا 12 ماه است و به همین دلیل است که در بسیاری از موارد ، شما با ویزای موقت وارد نیوزلند می شوید. دو گزینه اصلی برای کسانی که خواهان اخذ ویزای موقت  هستند وجود دارد : ویزای کار استعداد (کارفرمای معتبر) ، ویزای کمبود مهارت دراز مدت.

 • سرمایه گذاری

  برای سرمایه گذاری در نیوزلند ، دو نوع وجود دارد:

  • حداقل سرمایه گذاری 10 میلیون دلار NZ برای حداقل سه سال
  • حداقل سرمایه گذاری 3 میلیون دلار NZ برای حداقل چهار سال
 • تولد

  فرزندان شما که در نیوزلند متولد می شوند به طور خودکار شهروند نیوزلند هستند. تابعیت فرزندان شما همزمان با ثبت تولد نوزاد ثبت می شود.

 • ازدواج

   ازدواج با شهروند نیوزلندی راهی دیگر برای اخذ تابعیت و شهروندی نیوزلند می باشد.

مزایای کشور نیوزلند برای زندگی

 • آب و هوای شگفت انگیز در تمام سال

  نیوزلند از آب و هوای معتدل در تمام طول سال بهره مند است ، به این معنی که روزهای آفتاب بیشتر از باران است. در طول ماه های زمستان ، جزیره شمالی گرم و آفتابی است. در حالی که جزیره جنوبی ممکن است در برف پوشانده شود.

 • طبیعت های بکر

  کشور نیوزلند دارای سواحل دست نخورده ، جنگل های بارانی ، بیابان ها ، آبدره ها ، یخچال ها و کوهستان ها  می باشد. این همه زیبایی خاص و بکر برای یک کشور کوچک ، نیوزلند را به یکی از متنوع ترین چشم اندازهای جهان تبدیل کرده است.

 • یک زندگی آرام با تعادل عالی بین زندگی و کار

  زندگی در نیوزلند آرام است. شهرهای بزرگ شلوغ نیستند و اگر در حومه شهر زندگی می کنید ، ممکن است خانه همسایه شما کیلومترها از شما دور باشد.

 • مردمانی مهمان دوست و خونگرم
 • اقامت دائم و تابعیت
 • فرصت های کاری

  به دلیل اقتصاد سریع در حال رشد و تراکم کم جمعیت ، بازار اقتصادی در بسیاری از زمینه ها مانند IT ، امور مالی ، بهداشت و درمان و گردشگری با کمبود نیروی ماهر روبرو است. برای پر کردن این موقعیت ها ، نیوزلند قوانین مهاجرت خود را تغییر داده و از کارگران ، کارآفرینان و مشاغل نوآور خارجی استقبال می کند.

 • بهداشت و درمان قابل دسترسی

  در نیوزلند ، هر کس بدون توجه به وضعیت اقامت خود ، از خدمات بهداشتی درمانی یارانه ای برخوردار است. حتی افراد غیرمقیم دارای ویزای موقت نیز به مراقبت های پزشکی عالی کشور دسترسی دارند ، اگرچه گاهی اوقات مجبور به پرداخت هزینه های اضافی هستند.

 • آموزش عالی

  سیستم آموزش عمومی در نیوزلند به عنوان یکی از بهترین سیستم های جهانی شناخته شده است. همچنین به غیر از لباس فرم ، کتاب و وعده های غذایی رایگان است.

 • کم بودن میزان جرائم

  براساس شاخص InterNations 2020 Expat Insider ، نیوزلند را به عنوان یکی از امن ترین کشورها برای مهاجران قرار داده است. میزان جرم و جنایت در نیوزلند در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار پایین است. نیوزلند حتی در شاخص صلح جهانی 2020 و هم در شاخص درک فساد در سال 2020 رتبه دوم را به دست آورد.

معایب کشور نیوزلند برای زندگی

 • دور بودن نسبت به بقیه کشورها
 • هزینه های زندگی بالا

   نیوزلند به دلیل اینکه یک کشور کوچک جزیره ای می باشد، بسیاری از محصولات از مواد غذایی گرفته تا وسایل الکترونیکی و مبلمان باید وارد شوند.

 • بد بودن زیرساخت ها

  نیوزلند سیستم راه آهن سراسری مستقر ندارد. سفر از شهری به شهر دیگر با اتوبوس یا قطار تقریباً غیرممکن است. البته قطارهایی وجود دارند که با سرعت کم ولی هزینه بلیط آن گران است. به عنوان مثال:  قطار از اوکلند به ولینگتون یک بار در روز ، خیلی زود حرکت می کند و سفر حدود 11 ساعت طول می کشد. در مقایسه ، یک اتومبیلرانی از اوکلند تا ولینگتون حدود هشت ساعت طول می کشد.

 • خانه هایی با کیفیت پایین و قیمت بالا

  استانداردهای مسکن در نیوزلند پایین می باشد. به طوری که بیشتر خانه ها فاقد عایق هستند. حتی بعضی از آنها گرمایش ندارند. علاوه بر این ، قیمت اجاره به خصوص در بزرگترین شهرهای اوکلند ، ولینگتون و کریستچرچ بسیار بالا است.

 • لایه ازن و اشعه ماورا بنفش

  نیوزلند سالانه روزهای آفتابی زیادی دارد که می تواند خطرناک باشد. این کشور مستقیماً در زیر یک سوراخ در لایه ازن قرار دارد و باعث می شود که اشعه ماورا بنفش خطر بیشتری نسبت به سایر کشورها داشته باشد.

شهرهای مهم در کشور نیوزلند برای زندگی

 • اوکلند

  اگر زندگی آرام در فضای باز ، مد روز یا استراحت در ساحل را ترجیح می دهید ، قطعاً اوکلند مکان مناسبی است. این یک کلانشهر آفتابی و چند فرهنگی و همچنین مرکز اقتصادی نیوزلند است. بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر نیوزلند ، اوکلند قلب تپنده تجارت در کل کشور است. اوکلند CBD به عنوان مرکز دنیای اقتصادی نیوزلند عمل می کند و بسیاری از مشاغل بین المللی ، تجاری و صنعتی دارای دفاتر در قلب منطقه و در منطقه کاملا مشخص صنعتی از اوکلند جنوبی هستند.

  این شهر با بیش از 1.5 میلیون نفر ساکن ، میزبان ترکیبی از اقوام و فرهنگ ها ، از جمله نژادهای اروپایی ، مائوری و آسیایی است. همه این موارد باعث شده است که اوکلند را به متنوع ترین شهر در کل نیوزلند تبدیل کند.

 • کریستچرچ ، به اصطلاح Garden City

  این شهر با فضای قابل زندگی ، شور و نشاط خلاقانه و موقعیت شگفت انگیز بین اقیانوس و حومه می تواند مزایای بسیاری را به مهاجران خارجی که قصد مهاجرت به کریستچرچ را دارند ارائه دهد. کریستچرچ ، بزرگترین شهر جزیره جنوبی نیوزلند ، سومین منطقه شهری پرجمعیت در کل کشور است. این مکان در ساحل جنوب شرقی جزیره ، درست در شمال شبه جزیره بانکس واقع شده است که در محدوده شهر است. کریستچرچ نزدیک به 400,000 نفر جمعیت دارد که اکثریت قریب به اتفاق آنها “نیوزلندی های اروپایی” هستند. با این حال ، این شهر همچنین میزبان تعداد زیادی از مردم مائوری و همچنین جوامع بزرگ جزیره ای آسیا و اقیانوس آرام است. زبان رسمی انگلیسی است ، اما برخی از جامعه مائوری نیز به زبان مائوری صحبت می کنند.

 • پلی نزی

  گروهی از جزایر در منطقه آسیا و اقیانوس آرام است که اغلب آتشفشانی هستند و همیشه زیبا هستند. مردم بومی جزایر پلی نزی اغلب عقاید ، فرهنگ و زبان مشابهی را در سراسر منطقه دارند. بیشتر پلی نزی در گذشته متعلق به فرانسه بود و برخی از جزایر هنوز هم مجموعه های فرانسوی هستند. جزایر پلی نزی در تمام طول سال گرم هستند و دما بین آوریل و سپتامبر کمی سردتر است.

 • ولینگتون

  این شهر در منتهی الیه جنوب غربی جزیره شمالی نیوزلند واقع شده است و نام این آرتور ولزلی قهرمان نبرد واترلو است. اولین نام ولینگتون “Te Upoko o te Ika a Maui” یا “سر ماهی    Maui’s fish”  از افسانه مائوری گرفته شده است که می گوید: “مائوی نیمه خدای  پلی نزی ” ماهی عظیمی را صید کرد و سپس به جزیره شمال تبدیل شد. در سال 1865 ، ولینگتون به پایتخت نیوزلند تبدیل شد.

سطح رضایت مردم از کشور نیوزلند برای زندگی

نیوزلند در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر عملکرد خوبی دارد. نیوزلند از نظر وضعیت بهداشت ، درآمد و ثروت ، کیفیت محیط ، امنیت شخصی ، مشارکت مدنی ، مسکن ، رفاه ذهنی ، تحصیلات و مهارت ها ، شغل و درآمد و ارتباطات اجتماعی بالاتر از متوسط ​​است. در نیوزلند ، متوسط ​​سرانه درآمد یکبار مصرف خالص تعدیل شده خانوار از متوسط ​​33604 دلار در سال OECD کمتر است.

از نظر اشتغال ، 77٪ از افراد 15 تا 64 ساله در نیوزلند دارای شغل با حقوق هستند که بالاتر از متوسط ​​اشتغال OECD است که 68٪ است. حدود 82٪ از مردان در کار با حقوق هستند ، در حالی که 72٪ از زنان. در نیوزلند ، 15٪ از کارمندان ساعات بسیار طولانی کار می کنند ، این بیشتر از متوسط ​​11٪ OECD است ، در حالی که 21٪ از مردان ساعتهای طولانی کار می کنند در مقایسه با 9٪ زنان.

تحصیلات و مهارتهای خوب از ملزومات مهم یافتن شغل هستند. در نیوزلند ، 79٪ از بزرگسالان 25-64 ساله تحصیلات متوسطه را به اتمام رسانده اند که بیش از میانگین 78٪ OECD است. از نظر بهداشتی ، امید به زندگی هنگام تولد در نیوزلند 82 سال است ، دو سال بیشتر از میانگین OECD، 80 سال.  سطح PM2.5 اتمسفر ؛ ذرات ریز آلاینده هوا به اندازه کافی کوچک برای ورود به ریه ها و آسیب رساندن به آنها ، 4.9 میکروگرم بر متر مکعب است ، بطور قابل توجهی پایین تر از میانگین OECD یعنی 13.9 میکروگرم بر متر مکعب می باشد.  نیوزلند از نظر کیفیت آب نیز عملکرد خوبی دارد ، زیرا 89٪ مردم می گویند از کیفیت آب خود راضی هستند ، بالاتر از میانگین 81٪ OECD.

پیرو مطالب ذکر شده؛ ، نیوزلندی ها نسبت به میانگین OECD از زندگی خود رضایت بیشتری دارند. هنگامی که از آنها خواسته شد رضایت عمومی خود را از زندگی در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند ، به طور متوسط ​​نمره 7.3 به آن دادند که این نمره بالاتر از میانگین OECD یعنی 6.5 است.

توصیه های مهم برای کشور نیوزلند برای زندگی

هر کشوری متفاوت است. هرکدام قوانین و روش های خاص خود را دارند. مردم لهجه و زبان روزمره خود را دارند ، حتی اگر به همان زبان شما صحبت کنند. نیوزلند ، یک کشور جزیره ای بسیار دور از هرجای دیگر ، می تواند مکانی بسیار گران قیمت برای زندگی باشد. بسته به اینکه از کجا آمده اید ، قیمت مواد غذایی ، لباس و کالاهای مصرفی شما را شوکه خواهد کرد.  توصیه می شود قبل از وارد شدن به خاک نیوزلند، حساب بانکی نیوزلند تنظیم کرده و شماره مالیات IRD بگیرید.  اگر خواهان کار در این کشور هستید بایستی پیشنهاد شغلی از کارفرمای معتبر دریافت کنید.  قیمت خانه های نیوزلند در OECD از بالاترین قیمت ها است ، بنابراین ممکن است بخواهید برای مدت کوتاهی اجاره خانه را در نظر بگیرید تا متعهد به خرید خانه شوید.

سوالات متداول در زمینه کشور نیوزلند برای زندگی

✅ هزینه زندگی در کشور نیوزلند به صورت میانگین چه مقدار است؟

هزینه یک زندگی متوسط در نیوزلند به صورت میانگین 1000 الی 1400 دلار در ماه است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور نیوزلند برای زندگی ، نیوزلندی ها از یک سبک زندگی متعادل با فرصت های شغلی عالی و وقت کافی برای فعالیت های تفریحی برخوردار هستند. همان طور که در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت؛ فرصت های شغلی در این کشور بالا می باشد و نرخ بیکاری پایینی دارد. با توجه به بالا بودن کیفیت زندگی متعاقبا هزینه های کشور نیوزلند برای زندگی نیز بالا می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران مجرب ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. برای درخواست تابعیت ، باید حداقل 5 سال اقامت داشته باشید و هر ساله فقط برای مدت کوتاهی از نیوزلند خارج شوید. بنابراین شما باید حداقل در هر 5 سال حداقل 240 روز با ویزای اقامت در نیوزلند حضور داشته باشید. همچنین به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *