کشور کانادا

کشور کانادا در یک نگاه

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

کشور کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای ایرانیان به شمار می رود. این کشور یکی از پهناورترین کشورهای جهان است و در قاره آمریکا و در نزدیکی کشور آمریکا واقع گردیده است. داشتن آب و هوای چهار فصل از بیابان گرم گرفته تا یخبندان باعث شده تا گردشگران بسیاری هر ساله از این کشور دیدن نمایند.

پایتخت اتاوا
بزرگترین شهر تورنتو
زبان انگلیسی و فرانسوی
حکومت فدرالی پارلمانی پادشاهی مشروطه
واحد پول دلار کانادا
مساحت 9984670 کیلومتر مربع
جمعیت 38349000 نفر

موقعیت کانادا در نقشه

تقسیمات کشوری کانادا

کشور کانادا دارای 10 استان و 3 ناحیه است و هر استان دارای پایتخت (مرکز مستقل) و قانون گذاری محلی می باشد. پایتخت سیاسی کانادا  اتاوا نام دارد. سه قلمروی کشور کانادا نوناووت، قلمروهای شمال غرب و یوکان نام دارند. مهم ترین استان های کانادا انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد آیلند و ساسکچوان اشاره نمود.

استان های کانادا

استان های کانادا

کشور کانادا به روش فدرالی اداره می شود و دارای 10 استان به نام های کبک، آنتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نووااسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، منیتوبا، جزیره ی پرنس ادوارد و ساسکاچوان می باشد که هر یک پرچم و قوانین محلی خاص خود را دارند.

جمعیت و زبان رسمی کانادا

همانطور که اشاره شد، کشور کانادا دارای 37.7 میلیون نفر جمعیت می باشد و مردم آن زبان های انگلیسی و فرانسوی که زبان های رسمی کشور کاناداست تکلم می نمایند. طبق آخرین گزارش منتشره در وبسایت theglobaleconomy.com ، بیست و دو درصد از جمعیت کانادا را مهاجران خارجی تشکیل داده اند.

آب و هوای کانادا

کشور کانادا به دلیل وسعت و پهناوری، از تنوع آب و هوای خوبی برخوردار است، ولی نه به اندازه تنوع آب و هوایی کشوری مانند ایران و آمریکا. کانادا دارای آب و هوای سرد و قطبی در بیشتر نقاط و آب و هوای معتدل در نقاطی مانند ونکوور می باشد. آبشار نیاگارا که پهناورترین آبشار جهان محسوب می شود نیز در کشور کانادا و در مرز با آمریکا قرار دارد. در مجموع درباره آب و هوای کانادا می توان بیان نمود که در مقایسه با ایران از تنوع آب و هوایی کمتری برخوردار است و این موضوع می تواند نو مهاجران به این کشور را به نوعی دچار چالش کند.

canada weather map

کشورداری و قوانین کانادا

نوع حکومت کانادا پادشاهی مشروطه تحت نظر ملکه الیزابت دوم، ملکه انگلستان می باشد و به نوعی ملکه نقش رئیس کشور کانادا را ایفا می کند. ملکه این نقش را به فرماندار نظامی منتصب خود در کشور کانادا محول نموده است تا بتواند از نزدیک کشور تحت حاکمیت خود را مدیریت نماید. در تقسیمات سیاسی کانادا کشور دموکراسی پارلمانی فدرال در نظر گرفته می شود و دارای نخست وزیر است که نفر دوم مملکت پس از فرماندار به شمار می رود.

نوع حکومت در استان‌های کانادا فدرالیسم با خودمختاری از دولت فدرال است که این خودمختاری در نوع حکومت قلمروها کمتر دیده می شود. هر کدام از استان ها دارای قوانین، اختیارات و سمبل های مربوط به خود هستند. این نوع حکومت در کشورهای فدارلی رایج است. تمامی استان های کانادا در انتخاب نمایندگان مجلس و نخست وزیر دخالت مستقیم دارند.

کشور کانادا پیرو نظام حقوقی کامن لا (Common law) است، به استثنای استان کبک که نظام حقوقی آن بر مبنای ترکیبی از سیستم سیویل لا (Civil law) و کامن لا بنا شده‌ است. پارلمان ها در استان های کانادا دارای اختیار وضع قانون مربوط به استان و قلمرو خود می باشند که البته این موضوع در چارچوب اختیارات مندرج در قانون اساسی کانادا امکان پذیر می باشد.

اقتصاد کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای عضو گروه G20 است، این یعنی کانادا دارای اقتصاد قوی بوده و کشوری صنعتی و پیشرفته محسوب می گردد. اقتصاد کانادا 11 امین اقتصاد برتر جهان محسوب می شود. این کشور دارای منابع طبیعی غنی می باشد. کانادا دارای روابط اقتصادی و تجاری قوی و تنگاتنگ با کشور آمریکا می باشد. میزان تولید ناخالص داخلی در کشور کانادا نیز قابل توجه بوده و رقم آن در حدود ۱٫۷۹ تریلیون دلار کانادا می باشد.

همچنین کشور کانادا یکی از اعضای گروه G8 یا یه عبارتی 8 کشور صنعتی جهان می باشد. از مهم ترین صنایع برتر کانادا می توان به خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنعت غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی، شیلات و محصولات فراوان کشاورزی از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون اشاره نمود.

  • نمودار رشد اقتصادی کشور کانادا

رشد اقتصادی کانادا

وضعیت اشتغال در کانادا

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط دولت کانادا که در وبسایت معتبر گلوبال اکونومی (The global economy) منتشر شده، تعداد افراد شاغل در کشور کانادا در ماه جولای سال 2021 عدد 19 میلیون و 160 هزار نفر بوده است. همچنین آخرین نرخ بیکاری در کشور کانادا طبق اعلام دولت این کشور در سال 2020، 9.48 درصد بوده است. به این معنی که از هر 100 نفر کانادایی در سن کار، تقریباً 90 نفر مشغول به کار هستند. در ادامه به معرفی استان های کشور پهناور کانادا خواهیم پرداخت.

کیفیت زندگی در کانادا

کشور کانادا یکی از مقاصد مهم مهاجرت به خارج از کشور محسوب می شود و یکی از مهم ترین دلایل آن داشتنجامعه ای چند فرهنگی می باشد. استاندارد زندگی هم در این کشور بالا بوده و همان طور که قبل تر اشاره کردیم ثبات سیاسی، امنیت و بازار کار مناسب این کشور نیز تاثیر بسزایی دارد. شاید اگر کیفیت تفریحات و میراث فرهنگی این کشور هم کمی قوی تر بود حالا در رتبه اول قرار داشت. گفتنی است، در آخرین رتبه بندی کشورهای دارای بیشترین کیفیت زندگی در سطح جهان، کشور کانادا بعد از سوئیس رتبه دوم را به خود اختصاص داده است و در نتیجه می توان گفت که کیفیت زندگی در کانادا بالاست.

در این رتبه بندی شاخص هایی مانند کیفیت زندگی، کارآفرینی، ریسک تجارت، شهروندی، فرهنگ، امکان فعالیت های تفریحی، فضای باز تجاری و ثبات در نظر گرفته شده است.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

جولای 25, 2021/توسط [email protected]

کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا

جولای 22, 2021/توسط [email protected]

تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا

جولای 13, 2021/توسط [email protected]

بورسیه تحصیلی کانادا

جولای 11, 2021/توسط [email protected]

سرمایه گذاری و کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

جولای 8, 2021/توسط [email protected]

اقامت پس از تحصیل در کانادا

جولای 7, 2021/توسط hhoseini

پرستار خانگی در کانادا

ژوئن 9, 2021/توسط admin

اسکیل ورکر کانادا

می 25, 2021/توسط hhoseini

کار آفرینی در کانادا

می 19, 2021/توسط hhoseini

ویزای استارت آپ کانادا

می 12, 2021/توسط hhoseini

ویزای توریستی کانادا

می 9, 2021/توسط hhoseini

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

فوریه 16, 2021/توسط hoseini

ده شهر برتر جهان کدامند؟

فوریه 15, 2021/توسط hoseini

مهاجرت پزشکان به کانادا

ژانویه 18, 2021/توسط hoseini

کشور کانادا برای زندگی

دسامبر 23, 2020/توسط hoseini

پاسپورت کانادا

دسامبر 9, 2020/توسط hoseini

تحصیل در کانادا

نوامبر 26, 2020/توسط hoseini

ثبت شرکت در کانادا

نوامبر 15, 2020/توسط hoseini

خرید ملک در کانادا

سپتامبر 8, 2020/توسط hoseini

ویزای کار کانادا

آگوست 11, 2020/توسط hoseini

سرمایه گذاری در کانادا

آوریل 15, 2020/توسط admin

مهاجرت به کانادا

فوریه 23, 2020/توسط admin

آموزش و تحصیل در کانادا

کشور کانادا از بهترین و بالاترین مراکز علمی جهان به شمار می رود که همه ساله بیشتر از ۳۰ هزار تا ۱۵۰ هزار دانشجو به دانشگاه‌های این کشور برای ادامه تحصیل خود مهاجرت می کنند و چون سطح علمی و هزینه های دانشگاه های این کشور بسیار معقول و منطقی و همچنین منجر به اقامت دائم در ادامه پروسه مهاجرت می شود. این ویزا یی است که داوطلبان زیادی دارد. نخست شما باید رشته مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و سپس به انتخاب دانشگاه و شهر مورد تقاضای خود بپردازید.

با توجه به مقطع تحصیلی مورد درخواست هر شخص، مدرک زبانی که باید ارائه نماید متفاوت است. در صورتی که همه شرایط لازم را داشته باشید برای شما پذیرش صادر می گردد.. هزینه های تحصیل بسته به نوع دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی فرق می‌کند که از حدود ۱۲ تا 25 هزار دلار کانادا در سال شروع می‌شود البته حق بردن همراه نیز در ویزای تحصیلی وجود دارد.

مزایای شهروندی کانادا

شهروند کانادا شدن و اخذ پاسپورت کانادا بدون شک دارای مزایای بی شماری است. از جمله مزایای شهروندی کانادا می توان به امکان تردد آزاد به کشور آمریکا، امکان ورود و خروج نامحدود به کانادا، داشتن حق رای، حق نامزد شدن در انتخابات، اولویت در استخدام و گزینش شغل، دریافت مزایای بازنشستگی، عدم نیاز به تمدید اقامت، امکان سفر به 164 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا، تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی، بیمه و … شااره نمود.

پاسپورت کانادا

ارزش پاسپورت کانادا

پاسپورت کشور کانادا یکی از معتبر ترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان محسوب می شود. از نظر ارزش و اعبتار، پاسپورت کانادا رتبه سوم را در بین پاسپورت های جهان داراست. با پاسپورت کانادا می توان بدون ویزا به 80 کشور جهان سفر نمود.

مهاجرت به کانادا با موسسه ملک پور

موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در زمینه دارای سابقه درخشان در امر اخذ ویزا و اقامت می باشد. این موسسه توانسته از روش ههای مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خرید پاسپورت، ویزای همراه، خودحمایتی، هنرمندان،… برای هم وطنان عزیز و شهروندان برخی کشورهای عربی و آسیایی اقامت و ویزا اخذ نماید. این موسسه دارای وکلای معتبر و حاذقی در کشورهای اتریش، کانادا، ترکیه و ایران می باشد و با وکلای برتر کشورهای متعددی در سطح جهان به منظور اخذ اقاامت و ویزا همکاری دارد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت، برخی از ویزاهای اخذ شده توسط موسسه ملک پور را مشاهده و درباره عملکرد ما قضاوت نمایید.

اگر شما دوست عزیز به کشور کانادا علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان در این زمینه دریافت نمایید.