کشورکویت برای زندگی .اصلی

کشور کویت برای زندگی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ تابعیت

کشور کویت برای زندگی ، آیا قصد زندگی در کویت را دارید؟ این کشور دارای فرصتهای سودمند تجاری برای مهاجران می باشد. اسلام تأثیر گسترده ای بر فرهنگ و شیوه زندگی کویت دارد ، اگرچه کویتی ها فقط یک سوم جمعیت را نشان می دهند. کشور کویت درآمد حاصل از نفت را در زمینه آموزش و بهداشت سرمایه گذاری می کند. با وجود ارزان بودن قیمت بنزین رانندگی با وسیله شخصی خود به حالت اصلی حمل و نقل تبدیل می کند. کویت ششمین ذخایر بزرگ نفت در جهان را دارد. صادرات نفت و فرآورده های نفتی این کشور را از نظر سرانه به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. دولت با درآمد قابل توجه نفت ، خدمات گسترده رفاه اجتماعی ، اشتغال و مسکن را به شهروندان کویت ارائه می دهد.  کویت مقدار قابل توجهی از ثروت نفتی خود را برای توسعه یک سیستم آموزش عمومی جامع و رقابتی سرمایه گذاری کرده است. این دوره از پیش دبستانی که از چهار سالگی شروع می شود تا دوره ابتدایی ، متوسطه و متوسطه و همچنین تحصیلات عالی را در بر می گیرد. تمام مقاطع تحصیلی ، از جمله سطح عالی ، به طور کامل توسط دولت تأمین می شود و برای همه شهروندان رایگان است ، البته برای مهاجران خارجی نیز همین طور می باشد. آموزش در همه موسسات دولتی به زبان عربی انجام می شود. بنابراین ، مهاجران معمولاً فرزندان خود را به یکی از مدارس بین المللی خصوصی که آموزش به زبانهای دیگر را دارند ، می فرستند.

آیا نیاز به مهاجرت به خارج از کشور دارید؟ مهاجرت و اطلاع از مسائل حقوقی کشورها امری پیچیده می باشد. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن بیش از 15 سال تجربه در این زمینه ، همراه و مشاوره شما عزیزان می باشد. همچنین شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور MIE  اتریش تماس حاصل نمایید تا مشاوران مجرب و متخصص ما در این زمینه به صورت رایگان شما را  راهنمایی کنند.

کشورکویت برای زندگی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور کویت برای زندگی
 • هزینه های کشور کویت برای زندگی
 • اخذ تابعیت و اقامت کشور کویت برای زندگی
 • مزایای کشور کویت برای زندگی
 • معایب کشور کویت برای زندگی
 • سطح رضایت مردم از زندگی در کویت
 • شهر های مهم کویت برای زندگی
 • سوالات متداول در زمینه کشور کویت برای زندگی
 • سخن پایانی

درباره کشور کویت برای زندگی

کویت با مساحت 17،818 کیلومتر مربع ، یک کشور عربی مستقل است که در شمال شرقی شبه جزیره عربستان در آسیای غربی واقع شده است. با کشورهای عراق و عربستان هم مرز است و مرزهای دریایی با ایران مشترک است. این کشور دارای چندین جزیره می باشد که ، بزرگترین آنها جزایر Bubiyan ، Warbah و Failaka هستند. جمعیت کویت حدود 4.5 میلیون نفر می باشد که حدود یک سوم آن اتباع کویت هستند ، بقیه مهاجران خارجی هستند. شهر کویت، پایتخت ، زبان گفتاری عربی ، انگلیسی lingua franca ، دین رسمی اسلام می باشد.  کویت یکی از شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) و یک کشور عضو اتحادیه کشورهای عربی است. کویت در بخشی از خشک ترین و کم مهمان نوازترین بیابانهای کره زمین واقع شده است. اما ساحل آن شامل خلیج کویت ، بندری عمیق در خلیج فارس است. نام کویت از ماده کوچک عربی Hindustani kūt (قلعه) گرفته شده است.

پرچم کویت
شرایط عمومی کویت

از زمانی که خاندان حاکم امارت ، Āl Ṣabāḥ ، رسماً شیخ نشینی را در سال 1756 تأسیس کرد ، ثروت این کشور به تجارت خارجی پیوند خورد.  با گذشت زمان و با داشتن ثروت انباشته ، این قلعه کوچک رشد کرد و به شهر کویت( یک کلانشهر مدرن که آسمان خراش ها ، ساختمانهای آپارتمانی و مساجد را در هم می آمیزد) ، تبدیل شد. . شهر کویت بیشتر جمعیت این کشور را در خود جای داده است ، که این امر کویت را به یکی از شهرهای شهری جهان تبدیل کرده است. منابع آب در کویت به دلیل بیابانی بودن این کشور بسیار کم است. بنابراین ، کویت هیچ زمین کشاورزی ندارد ، که از هرگونه توسعه بخش کشاورزی جلوگیری می کند. در واقع ، قسمت عمده تولید این بخش ماهی ، گاو و مروارید است.

کویت به چندین بخش دیگری همچون: بخش بانکی و مالی ، بانک های محلی ، بانک های محلی اسلامی ، بانک های خارجی تحت کنترل بانک مرکزی کویت ، سرمایه گذاری بخش ، بورس اوراق بهادار کویت ، بخش صنعتی و بخش خدمات بستگی دارد که نقش بسزایی در اعتلای اقتصاد کشور دارند.

نطام سیاسی کویت به صورت نیمه دموکراتیک است. این کشور توسط یک امیر موروثی اداره می شود ، وی می تواند با مصوبه ای قوانینی را تصویب کند که پارلمان در جلسه نیست و همچنین می تواند قوانین را وتو کند. امیر نخست وزیر را انتخاب می کند و کابینه منوط به تأیید وی است. وی همچنین می تواند وزرای دولت را برکنار و پارلمان را منحل کند. مناصب عالی در کابینه ، مانند نخست وزیر ، کشور ، دفاع و امور خارجه ، به طور سنتی توسط اعضای خانواده الصباح امیر برگزار می شود.  اقتصاد کویت بر پایه نفت است. واحد پول آن ، دینار کویت ، بالاترین ارزش واحد پول در جهان است. صنایع غیر نفتی مانند خدمات مالی وجود دارد. این کشور میزبان صنعت بزرگ مدیریت ثروت است. طبق گزارش بانک جهانی ، کویت در بین 10 کشور ثروتمند جهان (سرانه) قرار دارد.

کویت با داشتن دمای روز بیش از 45 درجه سانتیگراد و در تابستان که گاهی از 50 درجه سانتیگراد بالاتر می رود ، یکی از گرمترین شهرهای جهان است. در شب دما به میزان فصل متفاوت است. در طول تابستان دما می تواند 30 درجه سانتی گراد یا بیشتر باشد ، در حالی که در زمستان آنها اغلب به زیر 10 درجه سانتی گراد می رسد. شهروندان کویت تقریباً کاملاً مسلمان هستند و قانونی که در سال 1981 تصویب شد تابعیت را به مسلمانان محدود می کند. مذهب اکثریت آنها سنی می باشد، اما حدود یک سوم آنها شیعه هستند.

هزینه های کشور کویت برای زندگی

شاخص کل هزینه زندگی برای شهر کویت با هزینه های متوسط ​​هزینه زندگی در ارتباط است. کمبود مالیات یک مزیت عمده در کویت است ، به ویژه در مورد موارد خاص مانند اتومبیل. با این حال ، هزینه زندگی ، همان طور که در هر مکان دیگری وجود دارد ، تا حد زیادی به سبک زندگی شخصی شما بستگی دارد.

 • هزینه زندگی

سبد کالای خوراکی

بها

1 لیتر شیر
0.44 KWD
1 عدد نان سپید 500 گرمی
0.36 KWD
1 کیلوگرم برنج
0.72 KWD
12 عدد تخم مرغ
0.62 KWD
1کیلوگرم پنیر محلی
1.89 KWD
1 کیلوگرم مرغ
1.23 KWD
1 کیلوگرم گوشت
3.21 KWD
بطری آب 1.5 نیم لیتری
1.25 KWD

حمل و نقل

بها

بلیط یک طرفه مترو
1.25 KWD
تاکسی (در هر کیلومتر)
 1 KWD
1 لیتر بنزین
0.10 KWD
خودروی سواری (تویوتا کرولا)
5.233 KWD

خانه

میانگین اجاره بها

آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر
259.19 KWD
آپارتمان 1 خوابه حومه شهر
202.97 KWD
آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر
571.67 KWD
آپارتمان 3 خوابه حومه شهر
 412 KWD

اخذ تابعیت و اقامت کشور کویت برای زندگی

 • تولد
  • فرزندانی که از والدین ناشناخته در کویت متولد می شوند از بدو تولد شهروندان کویت محسوب می شوند.
  • فرزندان متولد شده از والدین خارجی در کویت حق دریافت تابعیت کویت را نخواهند داشت
 • ازدواج
  • همسر یک مرد کویتی

  تابعیت همسر فقط در صورت اعلام تمایل به کویت بودن امکان پذیر است. تنها پس از 5 سال از تاریخ تمایل به کویت شدن ، ممکن است به وی تابعیت داده شود. شوهر کویتی برای واگذاری تابعیت خود به همسرش باید مسلمان باشد.

  • شوهر زن کویتی

  شوهر خارجی زن کویتی بدین ترتیب حق تابعیت ندارد. فرزندان آنها حق تابعیت ندارند.

 • کار

  اخذ اقامت ویزای کار ، ابتدا پیشنهاد کار باید پذیرفته شود. سپس کارفرمای حامی کویت درخواست مجوز کار از وزارت امور اجتماعی و کار را ارائه می دهد.

مزایای کشور کویت برای زندگی

 • دینار کویت ، گرانترین ارز جهان را بدست می آورید.
 •  داشتن زندگی کاملاً آرام و راحت
 • هزینه زندگی نسبتاً پایین است

 • تجربه کار با افراد از ملیت ها و قومیت های مختلف را تجربه کنید
 • بیکاری حدود 2 درصد است.
 • میزان 0 درصد فقر را تعیین می کنند

معایب کشور کویت برای زندگی

 • شوک فرهنگی
 • تنش بین کشورها

 • مراقبت های بهداشتی برای مردم کویت بدون تابعیت ضعیف است.

سطح رضایت مردم از کشور کویت برای زندگی

شاخص رضایت از زندگی در سال 2007 توسط آدریان جی وایت ، روانشناس تحلیلی اجتماعی در دانشگاه لستر ، با استفاده از داده های یک متاستودی ایجاد شد. این تلاشی است برای نشان دادن رضایت از زندگی در ملل مختلف. در این محاسبه ، بهزیستی ذهنی با سلامت (.7) ، ثروت (6/6) و دسترسی به آموزش مقدماتی (6/0) ارتباط بیشتری دارد. برخی مطالعات نشان می دهد که خوشبختی را می توان به طور موثر اندازه گیری کرد. این شاخص اما فقط بر اساس پرسیدن مستقیم “احساس مردم” نیست ، بلکه بر اساس توسعه اجتماعی و اقتصادی آن نیز بنا شده است  از شاخص سیاره مبارک همراه با داده های یونسکو در مورد دسترسی به تحصیلات ، از WHO در مورد امید به زندگی و از CIA در مورد سرانه تولید ناخالص داخلی برای انجام تجزیه و تحلیل جدید با این داده ها به یک نتیجه منحصر به فرد و بدیع رسیده است. متوسط ​​امید به زندگی در کویت حدود 75 سال است. به طور کلی مردم از زندگی در کویت ناراضی هستند.

شهر های مهم کشور کویت برای زندگی

کویت در شمالی ترین انتهای خلیج فارس واقع شده است. برخی از شهرهای کویت با عربستان سعودی و عراق مرز مشترک دارد. کویت مساحت کل 6,880 مایل مربع را شامل می شود و 4.2 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. از این افراد 70٪ از کشورهای خارجی هستند. کویت مکانی عالی برای مهاجران است زیرا حدود دو سوم نیروی کار در این کشور را اتباع خارجی تشکیل می دهند. در این قسمت نگاهی به شهرهای زیبای کویت می اندازیم:

 • کویت

  یک شهر کوچک نه تنها به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای کویت بلکه به عنوان یک دولت، شهر نیز شناخته می شود. شهر کویت از یک خط ساحلی زیبا ، انبوهی از مکانهای درجه یک برای غذا خوردن و برخی از معماری های کاملاً چشمگیر برخوردار است.

 • هوالی

  هاوالی یکی از مهمترین استانهای شش استان کویت و یکی از شهرهای بزرگ کویت است که در قسمت شرقی کویت واقع شده است. موقعیت جغرافیایی استان هوالی در کویت چیزهای زیادی به زیبایی این سرزمین افزوده است. ابعاد طولی Hawalli 29 ° 20 N و بعد طولی 48 ° 00 E است. این زمین در ارتفاع 11 متری از سطح دریا واقع شده است. نوقره و آر روضه در غرب ، آش شعب در شمال ، شرق هوالی در شرق و الجبیریه و بیان در جنوب برخی از شهرهای مهم کویت هستند که منطقه را احاطه کرده اند.

 • سلوا

  Salwa که در مرز مسیلا از جنوب و Rumaithiya از شمال قرار دارد ، در کنار استان هاوالی در کویت واقع شده است. این شهر در یکی از مهمترین شهرهای کویت مورد توجه قرار گرفته است. این منطقه به 12 بلوک با مناطق مسکونی تقسیم شده است که محل زندگی کویتی ها ، آسیایی ها ، مصری ها ، غربی ها و انگلیس است. سالوا شامل چندین مرکز خرید ، رستوران ، سوپرمارکت ، مدارس خصوصی انگلیسی و آمریکایی و کلینیک های پزشکی دولتی است.

 • سلمیه

  سلمیا گوهر در میان شهرهای کویت است. این مرکز با مراکز خرید و بازارهای بزرگ ، مرکز همه مراکز خرید است. سالمیا به سختی 10 کیلومتر با شهر کویت فاصله دارد ، که این امر سفر را برای توریست هایی که از کویت بازدید می کنند آسان تر می کند. این شهر ماهیت فرهنگ عربی را همراه با لمس فرهنگ هند و پاکستان ارائه می دهد ، زیرا مدتهاست چندین سرخپوست و پاکستانی در این شهر زندگی می کنند. جاذبه های گردشگری سالمیا به عنوان اصلی ترین جاذبه گردشگری این شهر در نظر گرفته می شود. به غیر از میدان های خرید ، Salmiya چندین جاذبه گردشگری دیگر مانند مساجد ، پارک های تفریحی ، سالن های سینما و رستوران ها و بسیاری دیگر را در خود جای داده است. شهربازی واقع در اسکله در Ras Al Ardh یکی از محبوب ترین پارک های تفریحی کویت است. آکواریوم عظیم این پارک به عنوان بزرگترین آکواریوم در خاورمیانه در نظر گرفته شده است. مسجد منحصر به فرد به شکل هرم در راس سلمیا نمونه ای کامل از معماری معمولی مدرن کشور است.

 • آل احمدی

  آل احمدی یکی از شهرهای کویت است که در استان آل احمدی کویت واقع شده است. این شهر در سال 1946 با کشف نفت در محل تاسیس شد. این نام به نام شیخ احمد الجابر الصباح که با موفقیت استان را اداره کرد ، نامگذاری شده است. آل احمدی با شبکه ای به سبک آمریکایی و محیطی سرسبز ساخته شده است و محله های شرکت نفت کویت و چندین پالایشگاه نفت را شامل می شود. با وجود بسیاری از شرکت های نفت و گاز در آل احمدی ، متخصصانی که در بخش نفت و گاز کار می کنند ترجیح می دهند زندگی کنند. تمام وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس به راحتی در دسترس هستند در حالی که سفر جاده ای آسانترین گزینه برای پوشش کل استان است. آل احمدی یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که ترجیح می دهند در محیطی سرسبز و آرام زندگی کنند.

 • جهرا

  جهرا ، معروف به الجراره ، شهر فرمانداری در مرکز کویت است. جره مرکز استان الجهره در کویت است. این شهر برای بازدید در کویت در ساحل خلیج فارس واقع شده است. توزیع و صادرات روغن در اینجا مشاغل اصلی است که به طور قابل توجهی به اقتصاد کشور کمک می کند. Jarrah آب و هوا گرم است و دارای درجه حرارت بالا و رطوبت کم است. حداکثر دما در حدود 112.3 درجه فارنهایت است در حالی که حداقل 45 درجه فارنهایت است. دما در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود می رسد. هتل ها راحت ترین مکانهای اقامتی موجود در شهرهای زیبا برای بازدید در کویت هستند. لوکس ، راحتی و خدماتی که در هتل ها ارائه می شود بی نظیر است.

سوالات متداول در زمینه کشور کویت برای زندگی

✅ از چه راههایی می توان به کویت مهاجرت کرد؟ راههای اخذ اقامت کویت کدامند؟
از جمله راههای اخذ اقامت کویت و همچنین مهاجرت به این کشور می توان روش کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و ازدواج، تولد و پناهندگی را نام برد.

✅ شرایط و کیفیت زندگی در کویت چگونه است؟
زندگی در کویت به نسبت درآمد بالا و هزینه های متناسب و نرخ تورم پایین از شرایط و کیفیت مطلوبی برخودار است.

✅ هزینه های زندگی در کویت چقدر است؟
هزینه های زندگی برای یک خانواده ۴ نفره بدون اجاره ۲٫۶۳۷٫۰۴ دلار و هزینه یک نفر مجرد به صورت ماهیانه ۷۱۰٫۷۴ دلار (۸۰۷٫۱۱ دینار کویتی) می باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

کشور کویت برای زندگی ، یک کشور نفت خیز خلیج فارس است که در آن کارگران خارجی موقت و خانواده های آنها دو سوم جمعیت را تشکیل می دهند ، بدون دسترسی به اقامت دائم یا تابعیت. با این حال ، چندین ساکن مدت طولانی می مانند و نسل دوم یا سوم را در آنجا پرورش می دهند. نظرسنجی از افراد غیر اتباع نسل دوم به علاوه در سال 97 در میان 973 دانش آموز دبیرستانی و 246 نفر شاغل انجام شد. این نظرسنجی ها به منظور بررسی موارد زیر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت: خوشحال در کویت و با توجه به خانه بودن آن و (ii) شناسایی خصوصیاتی که ادراکات فوق را تقویت می کنند. در میان دانش آموزان ، 48 درصد بسیار خوشحال بودند و 52 درصد آن را بسیار قوی خانه می دانستند. درصد متناظر در بین افراد شاغل به ترتیب 35 و 48 درصد بود. ملیت عرب ، جنسیت زن ، مدت اقامت طولانی تر و مهارت دوزبانه با برداشت از تعلق رابطه مثبت داشت ، که ممکن است هماهنگی جامعه را افزایش دهد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه کشور کویت برای زندگی در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *