گرین کارت آمریکا، مزایای گرین کارت آمریکا، قوانین گرین کارت آمریکا و هر آنچه که باید از گرین کارت آمریکا بدانید را خدمت شما همراهان به طور تخصصی و کاربردی در این نوشتار توضیح خواهیم داد و شما عزیزان در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با موسسه حقوقی MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و اطلاعات تکمیلی جهت گرین کارت آمریکا را از مشاوران مجموعه به صورت مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

ایالات متحده آمریکا با داشتن بالاترین سطح رفاه زندگی، ارایه بالاترین خدمات بهداشتی و درمانی، داشتن تعداد زیادی از بهترین دانشگاه های جهان و نیز به علت آنکه یکی از بهترین بازار های کار جهان را در اختیار دارد از دیرباز به عنوان کشور فرصت ها شناخته و مقصدی محبوب برای مهاجران از تمام نقاط جهان بوده است و افراد زیادی رویای زندگی در این کشور را در سر میپرورانند. افراد زیادی علاقه دارند قیمت گرین کارت آمریکا و راه های رسیدن به آن را بشناسند. جالب است بدانید بدست آوردن گرین کارت آمریکا از راه های متفاوتی امکان پذیر است. این راه ها از ویزای تحصیلی و کاری گرفته تا پناهندگی، ازدواج، تولد و همچنین از دیگر راه های جذاب دریافت گرین کارت از جمله سرمایه گذاری و اشخاص خاص امکان پذیر می باشد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر گرین کارت آمریکا در 31 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • قانون اعطای گرین کارت آمریکا
 • راه های گرفتن گرین کارت آمریکا
 • گرین کارت آمریکا از طریق خانواده
 • گرین کارت آمریکا از طریق کار
 • گرین کارت آمریکا از برای مهاجران خاص
 • گرین کارت آمریکا برای افراد قربانی جرم
 • گرین کارت آمریکا از سایر روش ها
 • گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • مدارک لازم برای گرین کارت آمریکا
 • مزایای گرین کارت آمریکا
 • سوالات متداول در زمینه گرین کارت آمریکا
 • سخن پایانی درباره گرین کارت آمریکا
گرین کارت آمریکا

قانون اعطای گرین کارت آمریکا

گرین کارت که نام اصلی آن “کارت اقامت دائم قانونی” است، نشان دهنده اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا است. نکته قابل توجه این است که گرین کارت، با تابعیت آمریکا متفاوت است. در صورتی که تمایل دارید برای دریافت گرین کارت آمریکا اقدام نمایید باید در قدم اول پس از بررسی تمامی راه های دریافت این کارت، مشخص نمایید که در کدام یک از دسته بندی های ذکر شده که در زیر به صورت کامل به آنها پرداخته ایم قرار دارید. پس از انتخاب دسته ای که شامل شرایط تان می شود در مرحله بعدی باید تشکیل دادخواست مهاجرت بنمایید.

پرچم آمریکا
چارت آمریکا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص گرین کارت آمریکا

فایل صوتی این ویدیو

راه های گرفتن گرین کارت آمریکا

شما با داشتن گرین کارت آمریکا اجازه اقامت دائم در این کشور را خواهید داشت که به موجب آن امکان یافتن کار و همچنین ادامه تحصیل و یا مسافرت به آمریکا را خواهید داشت. البته در نظر داشته باشید که از سایر مزیت‌های شهروندی آمریکا، مانند حق رأی برخوردار نخواهید بود. برای اخذ گرین کارت آمریکا در قدم اول باید مشخص کنید در کدام دسته‌بندی مشخص شده جهت دریافت گرین کارت قرار می‌گیرید. مهم ترین روش های اخذ گرین کارت آمریکا شامل: خانواده، کار، مهاجران خاص، افراد قربانی جرم و سرمایه گذاری و لاتاری است که هرکدام از این ها روش ها در ادامه شرح داده خواهد شد. افرادی که با قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا را اخذ می کنند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز درخواست دهند.

گرین کارت آمریکا از طریق خانواده

یکی از سریع ترین و در عین حال ساده ترین شیوه ها برای اخذ اقامت دائمی آمریکا اقدام از طریق خویشاوندی می باشد. کشور آمریکا برای بنیان خوانواده بسیار ارزش قایل است و برای اثبات ادعای خود به افرادی که به این کشور مهاجرت نموده اند و دارای اقامت یا تابعیت هستند اجازه می دهد برای بستگان درجه یک خود اقدام به درخواست ویزای خانوادگی و اخذ گرین کارت آمریکا نمایند. نکته مهمی که بایستی به آن اشاره شود این است که افرادی که تابعیت آمریکا یا همان شهروندی را دارند، می توانند برای همسر، پسر یا دختر، پدر و مادر، خواهر یا برادر خود اقدام نمایند و افرادی که تنها گرین کارت را دارند فقط می توانند برای همسر و فرزندان مجرد خود اقدام نمایند.

اشخاصی که برای ویزای بستگان درجه اول میتوانند اقدام کنند به شرح زیر است:

 • فرزندان مجرد زیر 21 سال
 • همسر افرادی که شهروند آمریکا هستند.
 • والدین شهروند آمریکایی با بیش از ۲۱ سال سابقه زندگی در آمریکا خواهر و برادر آمریکایی
 • فرزندان مجرد بیشتر از ۲۱ سال

  محتوای لیست اینجا میرود

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه گرین کارت آمریکا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

گرین کارت آمریکا از طریق کار

بزرگترین اقتصاد جهان و رتبه اول بازار کار را ایالات متحده آمریکا در اختیار دارد. بنابراین کشوری است که به دلیل داشتن اقتصاد قوی، نرخ بیکاری پایین و نیاز به نیروی کار خارجی مقصد بسیاری از متقاضیان ویزا از طریق کار می باشد.سالانه تعداد کثیری برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام می کنند.برای این منظور علاوه بر آنکه شما باید تحصیلات و تخصص کافی را در زمینه کاری مورد نظرداشته باشید، کارفرمایی در امریکا نیز باید باشد که شخص متقاضی را به عنوان نیروی کار بخواهد در این صورت شما می توانید گرین کارت آمریکا را از طریق کار بدست آورید. محبوب ترین ویزاهای کاری برای آمریکا عبارتند از : eb1، eb2 و eb3. ویزای eb1 به افرادی تعلق می گیرد که در زمینه شغلی خود دارای رزومه بسیار قوی بوده و فرد شناخته شده ای باشند. ویزای eb2 برای افراد متخصص دارای مدرک آکادمیک یا افراد برجسته در زمینه علوم و هنر می باشد. ویزای eb3 پیش نیاز خاصی ندارد و تنها کافیست شخص جاب آفر معتبر داشته باشد.

این مقاله توسط موسسه ملک پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است و از خوانندگان آن درخواست می دارد بدون ذکر منبع از آن کپی برداری ننمایند چراکه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

گرین کارت آمریکا برای مهاجران خاص

اشخاص متقاضی اخذ گرین کارت آمریکا که خاص تلقی میگردند باید در یکی از دسته های زیر قرار گیرد:

 • نیروی کار مذهبی :افرادی که در یک سازمان غیردولتی مذهبی متعلق به یک فرقه مذهبی ایالات متحده کار می کنند شامل این مورد می گردند.
 • کودک و نوجوانان با شرایط خاص: شامل کودکانی میشود که رها شده اند یا مورد سوء استفاده قرار گرفته و یا به خوبی مراقبت نشده باشند و دارای وضعیت SIJ هست.
 • فعال در رسانه های بین المللی :متخصص در گویندگی و مدیریت رسانه باشد و بخواهد به عنوان فعال رسانه ای در ایالات متحده به کار بپردازد.

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

مهاجرانی که شرایط خاص ذکر شده را داشته باشند بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی می توانند برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام نمایند. مدارک می بایست کاملاً واقعی و برای ایالت متحده قابل قبول باشد.

 

گرین کارت آمریکا برای افراد قربانی جرم

یکی دیگر از روش ها جهت رسیدن به گرین کارت آمریکا برای افراد با شرایط خاص بدین صورت است که اگر دارای ویزای غیر مهاجرتی T (قربانی قاچاق انسان) یا ویزای غیر مهاجرتی U (قربانی جرائم) هستید، می توانید تحت این جریان برای گرین کارت درخواست بدهید.

 

گرین کارت آمریکا از سایر روش ها

یکی از راه های ساده اما مبتنی بر شانس اخذ قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت در لاتاری است. دولت آمریکا از طریق لاتاری آمریکا سالانه به طور میانگین میتوان گفت در حدود 50،000 ویزای مهاجرتی، به افرادی که در این قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کرده باشند، به صورت کاملا تصادفی گرین کارت اختصاص می دهد. لاتاری برنامه ایست که در جهت حفظ تنوع نژادی در این کشور هر سال اجرا میگردد. ثبت نام لاتاری و همچنین پاسخ پذیرش یا عدم پذیرش از طریق سایت https://www.dvlottery.state.gov اعلام می گردد. برای ثبت نام در لاتاری داشتن پاسپورت برای متقاضی ضرورت داذد..لاتاری یکسری شرایط عمومی دارد که عبارتست از شرط سنی که شخی باید بیش از 18 سال سن داشته باشد و در صورتی که کمتر از 18 سال سن دارد می توانید به عنوان زیر مجموعه والدین خود ثبت را انجام دهید و شرط بعدی حداقل دیپلم 12 ساله برای فرد است. پذیرفته شدگان لاتاری گرین کارت آمریکا را بدست می آورند. افرادی که بدنبال قیمت گرین کارت آمریکا هستند می بایست با تمامی روش های اخذ اقامت دائم آمریکا آشنا شوند.

گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری امریکا با نام EB-5 شناخته می شود و شامل اشخاصی می گردد که با سرمایه گذاری در یکی از مناطق آمریکا موفق به دریافت گرین کارت امریکا برای خود به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود می شوند. افرادی که به سرمایه گذاری در امریکا تمایل دارند، به داشتن مدرک زبان و همچنین سابقه ی مدیریتی نیاز ندارند. شما نیز چنانچه سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در آمریکا را داشته باشید می‌توانید نسبت به دریافت گرین کارت اقدام کنید. شرایط سرمایه ‌گذاری در آمریکا را در زیر میتوانید ملاحظه فرمایید:

 • حدود ۲ میلیون دلار آمریکا حداقل سرمایه مورد نیاز در شرایط عادی در نظر گرفته شده است و حدود ۹۰۰ هزار دلار آمریکا حداقل سرمایه برای شرایط خاص تعیین گردیده است.

مدارک لازم برای گرین کارت آمریکا

مدارک زیر برای متقاضیانی که مایل به دریافت گرین کارت آمریکا هستند شامل:

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه خارجی یا سوابق دیگر تولد
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • دو قطعه عکس جدید و تمام رنگی مشابه گذرنامه
 • گواهی سلامت صادر شده توسط پزشک به همراه سوابق پزشکی و سوابق واکسیناسیون

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • تکمیل فرم معاینه پزشکی I-639
 • تکمیل فرم بیوگرافی AG325 برای متقاضیان بین ۱۴ تا ۷۹ سال

مزایای گرین کارت آمریکا

 • شما با داشتن گرین کارت آمریکا مجاز به اجاره و خرید ملک می باشند.‬‬‬
 • شما با داشتن گرین کارت آمریکا قادر به استفاده از خدمات عمومی و دولتی و پزشکی می شوید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
 • شما با داشتن گرین کارت آمریکا مجاز به گرفتن گواهی نامه، باز کردن حساب بانکی و ثبت نام در دانشگاه ها و کالج ها خواهید بود.

سوالات متداول راجع به گرین کارت آمریکا

دریافت گرین کارت امریکا چند سال زمان می‌برد؟
فاکتورهای متعددی از قبیل منطقه، نوع کارت اقامتی و…تأثیرگذار هستند دریافت گرین کارت معمولا بین ۷ تا ۳۳ ماه زمان می‌برد. همچنین دریافت گرین کارت از طریق خانواده بین ۱ تا ۱۰ سال زمان می برد.

آیا ازدواج با یک شهروند امریکایی باعث می شود که شما نیز تابعیت امریکا را بدست آورید؟
خیر. برای دریافت شهروندی آمریکا لازم است ابتدا گرین کارت آمریکا اخذ شود. پس از اخذ گرین کارت میتوان برای تابعیت آمریکا اقدامات لازم را انجام داد.

گرین کارت آمریکا با پاسپورت آمریکا تفاوت دارد؟ تفاوت آنها در چیست؟
در حقیقت کارت اقامت دائم امریکا را بیشتر افراد به نام گرین کارت آمریکا می شناسند و این نیز کاملا درست می باشد، این کارت با پاسپورت آمریکا متفاوت است و پاسپورت برای افرادی است که توانسته اند تابعیت کشور آمریکا را دریافت کنند. دارنده گرین کارت مستلزم است هر ۶ ماه به خاک آمریکا بازگردد ولی تابعیت چنین محدودیتی را شامل نمی شود.و همانطور که پیش تر اشاره کردیم فقط اشخاص دارای تابعیت آمریکا مجازند در انتخابات ایالات متحده شرکت کنند، ولی دارندگان گرین کارت چنین امتیازی ندارند.

آیا با اخذ گرین کارت آمریکا می توان تحصیل رایگان در این کشور داشت؟
بلی. افرادی که موفق به اخذ گرین کارت می شوند به عنوان شهروند این کشور شناخته می شوند از این رو قطعا میتوانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند.

آیابا دریافت دعوت نامه از طرف خویشاوندان خود در آمریکا می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟
بلی، چنانچه از طرف خویشاوندان خود دعوتنامه صادر گردد می توان برای گرین کارت آمریکا اقدام نمود.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره گرین کارت آمریکا

گرین کارت آمریکا، مزایای گرین کارت آمریکا، قوانین گرین کارت آمریکا،شرایط اخذ گرین کارت آمریکا و چگونگی دست یافتن به اقامت دائم آمریکا بخشی از مطالبی بود که در این نوشتار خدمتتان ارایه کردیم. ایالات متحده آمریکا با داشتن بالاترین سطح رفاه زندگی، سامانه بهداشتی و درمانی و نیز به علت آنکه یکی از بهترین بازار های کار جهان را در اختیار دارد از دیرباز به عنوان مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است.راه های متفاوتی اقدام جهت دریافت کارت اقامت دائم امریکا وجود دارد که با توجه به شرایط و امکانات شما عزیزان متفاوت است. به همین منظور می توانید در ابتدا با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل کرده تا شرایط شما توسط مشاورین کارآزموده موسسه بررسی شود و بهترین شیوه متناسب با شرایط تان پیشنهاد گردد. در صورت تمایل میتوانید سوالات و پرسش های خود را از ما در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *