0

ساینا پرسیده شده در 12 ماه پیش
سلام وقت بخیر. من پدرم در عراق به دنیا اومده . چگونه تابعیت عراق بگیریم؟ نحوه گرفتن اقامت عراق از این طریق چگونه است؟ ممنون.
4 پاسخ به این سوال داده شده است

پریسا.ر پاسخ داده شده در 9 ماه پیش

دوست عزیز عراق از جمله کشورهایی است که اعطای تابعیت آن ازطریق خون اتفاق میفتد نه خاک. به همین دلیل پدر شما به صرف تولد در عراق، عراقی محسوب نمی شوند.

مهرنوش نصیر پاسخ داده شده در 9 ماه پیش

سلام دوست عزیز
عراق از جمله کشورهایی است که از سیستم خون استفاده مطی نماید یعنی اگر شخصی ازپدر و مادر عراقی متولد شده باشد می تواند تابعیت عراقی را کسب نماید. شخصی هم که از مادر عراقی و پدر غیر عراقی در خارج از خاک عراق متولد شده باشد تحت شرایطی می تواند تابعیت عراقی را کسب نماید. شما می توانید با مراجعه به لینکی که برای شما ارسال می گردد اطلاعات بیش تری کسب نمایید.
https://officialmalekpour.com/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82

شیرین پاسخ داده شده در 9 ماه پیش

سلام دوست عزیز سیستم اخذ تابعیت در این کشور سیستم خون است و تابعیت از پدر و مادر منتقل میشه همینطور عراق جز کشورهایی است که به راحتی تابعیت نمیده بنابراین بهتره شرایط خودتون رو کاملتر بررسی کنید.

حسین زاده پاسخ داده شده در 9 ماه پیش

با سلام
دریافت تابعیت کشور عراق از طریق تولد بر اساس قانون خون است. یهنی باید یکی از والدین شما تابعیت کشور عراق را داشته باشند. صرف دنیا امدن در خاک این کشور فرد تابعیت عراق را دریافت نمی کند.
پاسخ شما به این سوال:


[kkstarratings force="false" valign="bottom" align="right"]